نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

صافکاری آسیب های جزیی بدنه خودرو

صافکاری بدنه خودرو معمولا بسیار هزینه بر بوده و باعث تحمیل فشار مالی فراوانی به صاحب خودرو می‌شود. امروزه با افزایش تعداد ماشین‌ها در شهرها و جاده‌ها امکان برخوردهای کوچک که آسیب‌های جزیی را ایجاد می‌کند بسیار زیاد شده است. آسیب های جزیی به گونه ای است که می توان آنها را به راحتی منزل حل کرد.

صافکاری در منزل

صافکاری خودرو

 

بسیاری از افراد با اولین خط و خشی که بر روی اتومبیلشان می‌افتد به صافکاری مراجعه می‌کنند و اتومبیل خود را برای تعمیر بدنه به صافکار می‌سپارند. صاحبان ماشین باید بدانند که برخی آسیب‌ها بسیار جزیی‌تر از آن هستند که نیاز به صافکار پیدا کنند. در نتیجه بهتر است قبل از رفتن به صافکاری آسیب وارده را به خوبی بررسی نمایید و تنها در صورتی که خودتان از پس این تعمیر جزیی بر نمی‌آیید به صافکاری مراجعه نمایید.


نکته مهم: توجه داشته باشید که اگر تجربه و دقت لازم را ندارید به هیچ عنوان خودتان اقدام به ترمیم بدنه خودروتان نکنید زیرا ممکن است باعث گسترده‌تر شدن میزان آسیب‌دیدگی بدنه خودرو شوید.


ترمیم بدنه خودرو گاها بسیار هزینه بر بوده است و باعث تحمیل فشار مالی فراوانی به صاحب خودرو می‌شود. امروزه با افزایش تعداد ماشین‌ها در شهرها و جاده‌ها امکان برخوردهای کوچک که آسیب‌های جزیی را ایجاد می‌کند بسیار زیاد شده است. تصور کنید یک راننده بی دقت را که هر روز قسمتی از اتومبیل خود را به اتومبیل‌های دیگر یا موانعی مانند دیوار، درب پارکینیگ، ستون پارکینگ، گاردریل و ... می‌ساید. این راننده هر روز باید در صافکاری باشد و پول زیادی را بابت خدمات صافکاری پرداخت کند.
از طرف دیگر آسیب بدنه خودرو به گونه ای است که اگر آن را به حال خود رها کنید احتمال گسترش یافتن آن بسیار بالاست و ممکن است سایر قسمت‌های بدنه را نیز درگیر کند.
در این بخش با انواع آسیب‌های جزیی آشنا می‌شوید که با صرف زمان و کمی دقت به راحتی می‌توانید آنها را در خانه رفع نمایید و دیگر نیازی به رفتن به صافکاری نیست. این روش‌ها را صافکاری ماشین در منزل می‌گویند که بیشتر مبتنی بر اصول صافکاری بدون رنگ است.
قبل از انجام این کار لازم است بدانید که با یکبار تلاش نتیجه مطلوبی به دست نخواهید آورد. بهتر است این کار را چند بار انجام دهید تا نتیجه برایتان رضایت بخش گردد.


نکات مهم صافکاری ماشین در منزل


قبل از انجام صافکاری باید آسیب دیدگی را به خوبی بررسی نمایید و مطمئن شوید که این ترمیم در خانه قابل انجام است و نیاز به تخصص و مهارت یک صافکار حرفه ای ندارد. خراش‌های جزیی مانند خط و خش کاپوت، خط و خش سپر، خط و خش روی درب، رنگ ریختگی جزیی و ... را می‌توان به راحتی در خانه ترمیم نمود. 
با این حال باید به خاطر داشته باشید که رفع خسارات ناشی از حوادث جدی یا تصادف با وسایل نقلیه دیگر نیازمند مهارت حرفه ای است و شما باید یک صافکار حرفه ای برای تعمیر اتومبیل خود بیابید.


ترمیم خراش رنگ 


ترمیم یک خط و خش رنگ بر روی بدنه اتومبیل آسان است. اگر خراش به حدی عمیق است که لایه آستر رنگ یا لایه زیرین رنگ نیز آسیب دیده است با چند لایه رنگ مسی یا رنگ‌های پر کننده خراش را پر کنید. سپس با استفاده از سمباده روی خراش را به خوبی سمباده بزنید. در سمباه زدن باید نهایت تلاش و دقت را به کار ببرید تا یک سطح یکدست به دست آورید. سپس با استفاده از پولیش روی سطح مورد نظر را پولیش کاری کنید.
پولیش مایعی است که یک لایه نازک از رنگ را از بین می‌برد و رنگ اتومبیل را تازه می‌نماید. با پولیش کاری، قسمت سمباده شده، رنگ سایر نقاط اتومبیل را به خود می‌گیرد. پس از پولیش کاری لازم است از واکس زدن برای جلادهی و مراقبت از رنگ جدید استفاده کنید.


ترمیم فرو رفتگی‌های بدنه


فرو رفتگی‌های بدنه ماشین اگر کوچک باشند شما می‌توانید با استفاده از آب گرم به رفع آنها اقدام نمایید. لازم به ذکر است که این فرو رفتگی‌ها در اتومبیل‌هایی که بدنه شان دارای لایه‌های سخت نیست می‌تواند اجرا شود.  شما به راحتی می‌توانید با ریختن مقداری آب جوش بر روی محل قر شدگی و کشیدن محل فرورفتگی به وسیله پمپ لوله باز کن دستی به سمت خارج، آن را رفع کنید. در قسمت‌هایی مانند سپر نیز می‌توانید پس از ریختن آب جوش با اعمال فشار از قسمت درونی به خارج سپر اقدام به رفع فرو رفتگی و قر شدگی نمایید.

 

ترمیم شکستگی چراغ‌های اتومبیل


ترمیم چراغ‌های شکسته به دقت بیشتری نیاز دارند. این ترمیم تنها پر کردن خراش نیست بلکه ممکن است مجبور باشید تا تکه‌های شکسته‌ای را به هم متصل نمایید. تا جایی که می‌توانید سعی کنید چراغ‌های شکسته را با چراغ‌های نو جایگزین نمایید در غیر اینصورت پس از چسباندن تکه‌های شکسته یا پر کردن محل خراش با استفاده از پولیش کاری سطح کار را یکدست نمایید. 
 

 

صافکاری رضایی با استفاده از تجربیات یک تیم حرفه‌ای در زمینه کارشناسی رنگ خودرو و انجام تعمیرات صافکاری به عنوان بهترین صافکاری شرق تهران شناخته می‌شود که در زمینه‌های مختلف صافکاری، نقاشی و کارشناسی رنگ بدنه خودرو خدمات نوینی را ارائه می‌کند.