نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

در جریان تصادفات شدید اتومبیل، میزان صدمات وارده گاه به حدی است که نمی توان تنها با رفع پستی بلندی های ایجاد شده و قر شدگی ماشین آن را به شکل اول برگرداند در نتیجه صافکار برای داشتن نتیجه بهتر مجبور نقاشی اتومبیل می شود تا بتواند شکل اولیه ماشین را برگرداند.

صافکاری و نقاشی

صافکاری اتومبیل

اتومبیل نیز مانند هر وسیله دیگری امکان آسیب دیدن دارد. با توجه به روند رو به رشد تعداد خودرو در شهرها و جاده‌ها امکان تصادفات نیز به همان میزان افزایش یافته است. تصادفاتی که گسترده ای عظیم از تصادم را چه در حد یک سایش کوچک و چه در حد یک برخورد شدید شامل می‌شود. تصادفات علاوه بر خرابی‌هایی که ممکن است در قسمت موتوری اتومبیل شما ایجاد کند خرابی‌هایی هم ممکن است در ظاهر خودرو شما ایجاد کند. این آسیب ظاهری از جلوه و زیبایی ماشین شما تا حد زیادی خواهد کاست. بسیاری از ما زمانی که به ظاهر یکی از وسایل کاربردی خانه مان آسیبی وارد می‌شود به سرعت در جهت تعویض آن یا رفع این آسیب بر می‌آییم. ماشین شما نیز مانند هر وسیله دیگری در هنگام آسیب دیدگی نیاز به رسیدگی دارد. به خصوص ظاهر آن که تاثیر مستقیمی در ارزش مالی آن خواهد داشت. 
تصور کنید ماشین شما در اثر ضربه دچار خط و خش یا خراشیدگی در رنگ شده است، این صدمه به شکلی بارز خود را در ظاهر اتومبیل شما نشان می‌دهد آیا شما چاره کار را در تعویض خودرو خود می‌بینید؟ قطعا با توجه به قیمت اتومبیل تعویض آن کار معقولی نیست با توجه به اینکه شما نمی‌توانید اتومبیلتان را با قیمت مناسبی به فروش برسانید. استفاده از خدمات صافکاری در اینگونه مواقع بهترین راهکار برای رهایی از آسیب‌های ظاهری اتومبیل است. یافتن یک صافکار حرفه‌ای می‌تواند از ماشین پر خط و خش شما که دچار رنگ ریختگی شده است یک ماشین کاملا نو بسازد.

Image
Image

صافکاری و نقاشی اتومبیل

همانگونه که در مطلب صافکاری بدون رنگ اشاره کردیم بدنه اتومبیل شامل چند ورقه فلز است که بسته به نوع قطعه و درصد ایمنی اتومبیل تعداد این لایه‌های کمتر یا بیشتر می‌شوند. در جریان تصادفات امکان آسیب رسیدن به این ورقه‌های فلز است هر چه شدت ضربات وارد بیشتر باشد به همان میزان احتمال ایجاد فرو رفتگی و قر شدگی در بدنه خودرو بیشتر می‌شود. صدمات وارده به بدنه تنها به تورفتگی یا ایجاد خط و خش نمی‌انجامد گاهی در اثر ضربات بدنه دچار پارگی یا رنگ ریختگی می‌شود که لازم است صافکار علاوه بر ترمیم پستی و بلندی‌های ایجاد شده در جهت رنگ کردن یا حتی تعویض قطعه آسیب دیده برآید.

تفاوت صافکاری با رنگ و صافکاری بی رنگ

در صافکاری بی رنگ، هدف صافکار صاف کردن سطح فرو رفته یا برآمده در بدنه خودرو است.که این کار با استفاده از چکش کاری و استفاده از دستگاه پمپ باد یا همان دستگاه مکش انجام می‌شود. انجام این عملیات‌ها موج‌هایی را در رنگ بدنه به وجود می‌آورد که یک صافکار حرفه ای قادر است این موج‌ها را از بین ببرد. اما در صافکاری با رنگ صافکار لازم است که با ایجاد بستری از رنگ و پولیش بر روی بدنه خودرو، آسیب‌های وارده را ترمیم نماید. در این حالت صافکار باید با استفاده از رنگ بستر و پولیش قسمت آسیب دیده را کاملا صافکاری نماید تا بدنه مانند روز اولش شود.

در صافکاری بدون رنگ که بسیاری از صاحبان اتومبیل بر آن اصرار دارند صافکار تنها با اعمال عملیات‌هایی با استفاده از چکش کاری یا دستگاه مکش بدنه خودرو را مانند روز اول صاف می‌کند، این نوع صافکاری بیشتر مناسب اتومبیل‌هایی است که آسیب وارده به آنها در حد ایجاد فرو رفتگی‌های ساده است. اما اگر آسیب وارده به گونه ای باشد که بدنه دچار پارگی یا رنگ ریختگی شده باشد صافکار موظف است برای برگرداندن شکل اولیه، پس از صاف کردن بدنه به وسیله چکش کاری یا دستگاه مکنده با استفاده از سمباده کاری و بتونه کاری سطح مورد نظر را کاملا یکدست نماید تا برای رنگ کاری آماده شود. سپس با استفاده از رنگ مناسب و هماهنگ با رنگ اتومبیل آن را رنگ بزند. این کار نیاز به تبحر و تجربه بسیاری در امر صافکاری دارد که معمولا توسط خود صافکار انجام می‌شود و از سپردن آن به دست شاگردانشان خودداری می‌نمایند. پس از خشک شدن رنگ صافکار اقدام به پولیش‌کاری سطح رنگ شده می‌کند تا بتواند رنگ یکدستی را در بدنه خودرو به دست آورد.

صافکاری رضایی

مجموعه رضایی با کوله‌باری از تجربه مفید و سابقه درخشان در امر صافکاری و نقاشی اتومبیل یکی از بهترین صافکاری‌های شهر تهران است که همواره با مدد گرفتن از برترین ابزارهای صافکاری آماده خدمات رسانی به مشتریان عزیز می‌باشد.

صافکاری رضایی