X

نقاشی خودرو

نقاشی خودرو


با گسترش تعداد اتومبیل‌های موجود در جاده‌ها تعداد تصادفات نیز روز به روز در حال افزایش است. در جریان تصادفات چه سطحی و چه تصادفات گسترده صدمات وارد به بدنه خودرو یکی از مهمترین دغدغه‌های صاحبان اتومبیل است. اینکه آیا امکان دارد بدنه ماشین مثل روز اولش شود؟ 
یکی از مهمترین راه‌های رفع آسیب‌های بدنه صافکاری بی رنگ است. این صافکاری یکی از ایده آل‌های صاحبان خودرو برای ترمیم بدنه خودروشان می‌باشد. اما در هر شرایطی امکان صافکاری بدون رنگ وجود دارد و صافکار گاهی به دلیل پارگی بدنه خودرو یا ریختگی رنگ بدنه ناگزیر از رنگ زدن بدنه خودرو می‌شود.


نقاشی بدنه خودرو


نقاشی و بتونه کاری بدنه خودرو یکی از تخصصی‌ترین کارهایی است که بر روی بدنه آسیب دیده خودرو انجام می‌گردد تا بدنه خودرو مانند روز اولش شود. بتونه کاری بدنه خودرو یکی از پیش زمینه‌های رنگ زدن و نقاشی ماشین است. از نقاشی بدنه خودرو با عنوان صافکاری با رنگ نیز یاد می‌شود که قبل از انجام آن لازم است پارگی و شکستگی بدنه خودرو در کنار قرشدگی و پستی و بلندی‌های ایجاد شده ترمیم شود تا صافکار بتواند رنگ بدنه خودرو را بی نقص درآورد. این مسئله به خصوص در ماشین‌های لوکس خارجی بسیار حائز اهمیت است. هر بی دقتی که منجر به تغییر رنگ قسمتی از بدنه خودرو نسبت به سایر قسمت‌ها گردد می‌تواند صدمات مالی بسیاری را به صاحب خودرو وارد نماید.


مراحل نقاشی بدنه خودرو


در نقاشی بدنه خودرو پیش از هر چیز انتخاب یک صافکار حرفه ای مهم است. هرچه مدل ماشین بالاتر باشد حساسیت ترمیم رنگ بدنه آن نیز بیشتر خواهد بود. یک صافکار حرفه ای با بررسی خسارات وارده ابتدا اقدام به اعمال صافکاری بی رنگ بر روی بدنه خودرو می‌نماید. عملیات صافکاری بی رنگ برای رفع قر شدگی‌ها و پستی بلندی‌های ایجاد شده بر روی بدنه ماشین انجام می‌گیرد. صافکار با استفاده از ابزار صافکاری قسمت‌های قر شده را کاملا صاف می‌نماید. در صورتی که قسمتی از بدنه دچار پارگی شده باشد صافکار با بررسی لایه‌های بدنه اقدام به انجام بتونه کاری و لیسه گیری می‌کند. همانگونه که در مقالات قبلی اشاره نمودیم بدنه خودرو از دو یا سه لایه تشکیل شده است. در صورتی که پارگی بدنه خودرو و خراش‌های ایجاد شده بر روی آن همه لایه‌ها را برش داده باشد و فلز آن مشاهده شود صافکار اقدام به بتونه کاری می‌کند تا بتواند با استفاده از آن سطح صافی را برای زیر سازی قسمتی که قرار است نقاشی شود ایجاد نماید. لیسه گیری خراش‌ها و شیارهای ایجاد شده نیز توسط یک صافکار حرفه ای باید انجام گردد. صافکار در این مرحله با پر کردن شیارها و خراش‌ها با استفاده از رنگ خشک و سپس استفاده از لیسه سطح یکدستی را فراهم می‌نماید.
سپس نوبت به رنگ زدن بدنه خودرو می‌رسد که مهمترین بخش نقاشی بدنه خودرو می‌باشد. صافکار با تشخیص رنگ بدنه خودرو باید ترکیبی را ایجاد نماید که پس از رنگ کاری با بقیه قسمت‌های بدنه خودرو همرنگ شود. رنگ قسمت رنگ شده بدنه خودرو پس از مدتی تغییررنگ می‌دهد و صافکار اگر آگاهی‌های کامل را نسبت به رنگی که تهیه می‌کند نداشته باشد می‌تواند آسیب زیادی را به رنگ بدنه خودرو وارد نماید. استفاده از رنگ فابریک بدنه اتومبیل از مهمترین رموز موفقیت صافکاران حرفه ای می‌باشد. پس از خشک شدن رنگ بدنه خودرو صافکار با استفاده از دستگاه پولیش اقدام به پولیش کاری بدنه خودرو و سپس واکس زنی بدنه می‌نماید تا سطح بدنه کاملا یکدست گردد.


نقاشی و صافکاری صافکاری رضایی


صافکاری رضایی مجموعه ای با سابقه در زمینه صافکاری و نقاشی بدنه خودرو می‌باشد که نمونه‌های موفقی از انجام نقاشی بدنه خودرو را در کارنامه خود دارد. این مجموعه با بهره گیری از جدیدترین روش‌های ترمیم آسیب‌های و رنگ بدنه خودرو، خدمات صافکاری، نقاشی و صافکاری بدون رنگ را به همشریان تهرانی ارائه می‌نماید. برای آگاهی از قیمت‌ها و سایر خدمات می‌توانید با کارشناسان صافکاری رضایی تماس حاصل فرمایید.

مطلب قبلی پولیش کاری با دستگاه
مطلب بعدی صافکاری حرفه ای
چاپ

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

 
  • شعبه 1: اتوبان بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی
  • علی رضایی
    09123708426
    02126758042

 

 

  • این مجموعه با پرسنل جوان و با تجربه خدمات سپرسازی و صافکاری بی رنگ تگرگ خوردگی ، درصورت لزوم صافکاری نقاشی ماشین های تصادفی با مجهزترین ابزارهای آلمانی با بهترین کیفیت در خدمت رفاه حال شهروندان محترم می باشد.