X

چه زمانی اتومبیل به پولیش کاری نیازمند است؟

چه زمانی اتومبیل به پولیش کاری نیازمند است؟

پولیش کاری


حفظ ظاهر اتومبیل به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌های صاحبان خودرو می‌باشد. شرط حفظ ظاهر بدنه ماشین، نگه‌داری مناسب بدنه به گونه ای است که کمترین فرسایش در آن رخ دهد. رنگ بدنه خودرو به مرور زمان درخشندگی خود را از دست داده و کدر می‌شود. این کدر شدگی بر اثر اصابت ذرات معلق در هوا با بدنه خودرو به وجود می‌آید. تنها راهی که می‌توان این کدر شدگی را از بین برد پولیش کاری می‌باشد. امروزه متخصصان حوزه بدنه اتومبیل پولیش کاری در کنار واکس زدن را یکی از مهمترین راه‌های جلوگیری از فرسایش بدنه خودرو می‌دانند.
همانگونه که در مقاله پولیش کاری اشاره نمودیم پولیش ماشین محلولی است که از آن برای از بین بردن خراش‌های کوچک و بزرگ باقی مانده بر روی بدنه اتومبیل، ماتی، رنگ پریدگی و کدری رنگ بدنه اتومبیل استفاده می‌شود. محلول پولیش با حذف لایه نازکی از رنگ بدنه خودرو و پخش آن در قسمت آسیب دیده باعث ترمیم آسیب‌های بدنه می‌گردد و علاوه بر آن منجر به جلابخشی رنگ آن می‌شود.

پولیش کاری حرفه ای


پولیش کاری از نظر بسیاری یک کار راحت است که هر کسی از عهده آن می‌تواند برآید اما ... تجربه ثابت کرده است زمانی که پولیش کاری آسیب‌های عمیق توسط افراد بی تجربه انجام شود پس از یکبار شستشو آثار آسیب دوباره نمایان می‌شود. در نتیجه برای برخوداری از نتیجه بهتر پولیش کاری، بدنه اتومبیل باید توسط افراد متخصص پولیش کاری شود. 

نکته مهم: اینکه پولیش کاری باعث درخشندگی و جلای بدنه اتومبیل می‌شود به این معنی نیست که شما هر زمان بتوانید عملیات پولیش کاری را روی بدنه خودرو انجام دهید. از آنجایی که پولیش کاری با حذف یک لایه رنگ عمل می‌کند ممکن است باعث آسیب دائمی به رنگ خودرو شود در نتیجه در طول سال یکبار بیشتر نباید از آن استفاده نمایید. واکس بدنه خودرو نیز باعث درخشندگی و جلای بدنه خودرو می‌شود و شما می‌توانید از آن چند بار در طول سال استفاده نمایید به خصوص پس از هر پولیش کاری واکس زدن بدنه خودرو بسیار مهم است.


اما چه اتومبیل‌هایی نیاز به پولیش کاری دارند؟


اتومبیل‌ها در زمان‌های متفاوتی ممکن است نیازمند عملیات پولیش کاری باشند. این زمان‌ها شامل 4 مورد است که در اینجا به آن اشاره می‌نماییم.


1-    خودروهای نو


بسیاری از شرکت‌های خودروسازی پس از تولید ماشین، سطح بدنه خودرو را پولیش‌کاری نمی‌کنند و به همین علت جلوه واقعی رنگ اتومبیل به چشم نمی‌آید. برخی از کمپانی‌ها برای از بین بردن تاری رنگ بدنه اتومبیل پس از فرآیند رنگ‌کاری از یک لایه نازک پولیش استفاده می‌کنند. خودرو خارج شده از کمپانی دارای موج‌های رنگی یکنواخت است برای رفع این موج‌های رنگی لازم است یکبار تمام بدنه خودرو پولیش شود و روی آن واکس زده شود تا علاوه بر جلابخشی بیشتر رنگ اتومبیل از رنگ خودرو محافظت گردد.


2-    خوردوهایی که رنگ آنها مات شده


بسیاری از اتومبیل‌ها به مرور زمان رنگ براق و درخشان خود را از دست داده و در اثر برخورد گرد و غبار با سطح آنها به سوی مات شدن پیش می‌روند در این مواقع با استفاده از پولیش‌کاری می‌توان جلوه و درخشش اولیه اتومبیل را برگرداند.


3-    تصادفات جزیی خودرو


برای ترمیم خراش‌های سطحی در ماشین‌هایی که دچار تصادفات جزیی  شده‌اند می‌توان از پولیش استفاده کرد، در فرآیند پولیش خودرو با برداشتن یک لایه نازک از رنگ خودرو خراش‌ها و ساییدگی‌ها پر می‌شود و جلوه و درخشش اتومبیل مانند روز اولش می‌گردد.


4-    خودروهای نقاشی شده


اتومبیل‌هایی که سطح صدمات آن به قدری گسترده بوده است که صافکار ناگزیر از رنگ‌کاری شده است، برای یکنواخت شدن سطح رنگ شده با سایر سطوح نیاز به پولیش کاری خودرو است.

پولیش در کنار واکس دو ماده برای جلادهی بدنه اتومبیل هستند. اکثر پولیش‌های موجود در بازار دارای مقداری واکس برای ایجاد درخشندگی بیشتر در سطح بدنه می‌باشند. 


صافکاری رضایی با بهره گیری از یک کادر مجرب و جوان، آماده انجام  پولیش کاری حرفه ای بدنه اتومبیل مشتریان عزیز تهرانی می‌باشد. این مجموعه به عنوان یکی از بهترین صافکاری‌های شرق تهران شناخته می‌شود که همواره در جهت رضایت همشریان عزیز قدم برداشته است.

مطلب قبلی پولیش کاری اتومبیل
مطلب بعدی صافکاری با دستگاه مکش
چاپ

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

 
  • شعبه 1: اتوبان بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی
  • علی رضایی
    09123708426
    02126758042

 

 

  • این مجموعه با پرسنل جوان و با تجربه خدمات سپرسازی و صافکاری بی رنگ تگرگ خوردگی ، درصورت لزوم صافکاری نقاشی ماشین های تصادفی با مجهزترین ابزارهای آلمانی با بهترین کیفیت در خدمت رفاه حال شهروندان محترم می باشد.