نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

تعمیر آینه

آینه خودرو یکی از قسمت های بسیار مهم خودرو است که به راننده در پیدا کردن جهت کمک می کند. اگر آینه خودرو آسیب ببیند احتمال بروز تصادفات افزایش پیدا می کند و این موضوع می تواند نگران کننده باشد. به همین دلیل تعمیر آینه خودرو یکی از موضوعاتی است که تمامی صاحبان خودرو باید به آن توجه داشته باشند. بیشتر خودروها سه آینه دارند، یک آینه عقب و دو آینه که در کنارهای خودرو قرار گرفته اند. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در مورد تعمیر آینه خودرو در اختیار شما قرار دهیم.

تعمیر آینه - هزینه تعمیر و تعویض آینه بغل خودرو - صافکاری رضایی

آینه های خودرو چه نقشی در جهت یابی دارند؟

قبل از آنکه به موضوع پر طرفدار تعمیر آینه خودرو بپردازیم، بهتر است نگاهی به نقش آینه ها در جهت یابی داشته باشیم. یکی از این  آینه ها که در خودرو به کار می رود در سمت چپ یا سمت راننده قرار می گیرد. استفاده از این آینه سبب می شود تا راننده بتواند از کسانی که قصد سبقت گرفتن را دارند آگاه شود. نکته بسیار مهم این است که آینه بغل خودرو را باید به گونه ای تنظیم شود که قسمت های دیگر خودرو در آن مشخص نباشند. 
یک آینه دیگر در قسمت راست یا سمت شاگرد قرار می گیرد. این آینه به راننده کمک می کند تا وسعت دید خود را افزایش دهد و بتواند بخش کامل تری را ببیند. این آینه باید به گونه ای تنظیم شود تا راننده بتواند بر قسمت انتهایی خودرو تسلط داشته باشد. همانطور که متوجه شده اید آینه سبب می شود تا خودرو به خوبی در جاده براند و این موضوع نقش مهمی در افزایش امنیت سرنشینان خودرو دارد.

خطر بروز تصادفات در اثر آسیب به آینه 

شاید بسیاری از افراد تعمیر آینه را کار بیهوده ای بدانند و آن را دائما پشت گوش بیاندازند. اما در اینجا شما را با واقعیت مهمی آشنا می کنیم. بررسی تصادفات جاده ای نشان می دهد بسیاری از رانندگانی که تصادفات سهمگینی را تجربه کرده اند در زمان رانندگی به آینه مناسب دسترسی نداشته اند ( این امر بدین معناست که آینه آنها آسیب دیده است). کارشناسان بر این امر تاکید می ورزند که آینه ای که بر روی اتومبیل نصب می شود بسیار کوچک است، اما کارکردهای بسیار بزرگی در حفظ امنیت خودرو دارد. آینه خودرو اطلاعات زیر را در اختیار راننده قرار می دهد:
•    راننده خودرو چه زمانی برای تغییر مسیر اقدام کند. 
•    راننده خودرو چه زمانی سبقت بگیرد. 
•    راننده خودرو چه زمانی ترمز کند. 
در واقع، این آینه به رانندگان کمک می کند تا مدیریت وضعیت خودرو خود را در طول جاده بدست بگیرند و این موضوع می تواند رانندگی امنی را در پی داشته باشد. با اینکه تعمیر آینه برای رانندگی شهری بسیار مهم است، اما کسانی که می خواهند با خودرو به مسافرت های بین شهری بروند باید توجه ویژه ای به آینه خودرو خود داشته باشند.

آینه داخل خودرو چه نقشی در رانندگی دارد؟

آینه داخل خودرو یکی از قسمت های بسیار مهم خودرو است که می تواند رانندگی امنی را برای سر نشینان خودرو به ارمغان بیاورد. در واقع، راننده خودرو با استفاده از آینه داخل خودرو می تواند قسمت هایی از جاده را ببیند که دیدن آن با کمک آینه های بغل امکان پذیر نیست. گاهی ممکن است آینه داخل خودرو به دلیل ضربه و یا فشار بشکند و از بین برود. در این صورت راننده باید برای تعویض آینه اقدام نماید. رانندگی بدون آینه داخل خودرو بسیار خطرناک است و می تواند باعث تصادفات مرگبار شود.

آینه خودرو دچار چه مشکلاتی می تواند شود؟

به طور کلی، مشکلات زیادی برای آینه خودرو می تواند به وجود بیاید و تعمیر آینه اهمیت بسیار زیادی دارد. مشکلاتی که برای آینه خودرو به وجود می آیند به شرح زیر هستند:
•    ممکن است پایه آینه دچار شکستگی شود. 
•    ممکن است موتور آینه برقی تاشو شکسته شود و نیاز به تعویض چرخ دنده داشته باشد. 
•    ممکن است آینه شکسته شود. 
تنها تعمیر کار حرفه ای می تواند مشکل آینه خودرو را به خوبی تشخیص دهد. پس از آن می توان برای تعمیر آینه خودرو اقدام کرد. به همین دلیل توصیه می شود برای تعمیر تنها به تعمیر گاه های معتبر مراجعه نمایید.

تعمیر آینه بغل شکسته

پس از آنکه مشکل اصلی آینه بغل خودرو تشخیص داده شد، باید تعمیر آینه آغاز گردد. این مراحل به شرح زیر هستند:
•    ابتدا آینه بغل را از بدنه خودرو جدا می کنیم. این کار سبب می شود تا تعمیر کار بتواند به خوبی بر تعمیر آینه تسلط داشته باشد و کار را با دقت بسیار بالایی انجام دهد. 
•    مشکلات آینه را رفع می کنیم. به طور مثال اگر چرخ دنده آینه دچار مشکل شده است آن را برطرف می نماییم. اگر پایه آینه شکسته است آن را درست می کنیم. تمامی این موارد سبب می شوند که آینه به درستی بتواند کارآیی خود را نشان دهد.
•    پس از آنکه مشکلات آینه رفع شد آن را به درب ماشین متصل می کنیم.
•    اکنون تعمیر آینه به پایان رسیده است و می توانیم خودرو را تحویل دهیم. 

تعمیر آینه بغل
تعمیر آینه

تعمیر آینه بغل 206

ماشین 206 یکی از خودروهای پرطرفدار است. به همین دلیل جای تعجب نیست که در مورد تعمیر آینه این خودرو سوالات زیادی پرسیده می شود! آینه پژو 206 ممکن است دچار مشکلات زیادی شود و آینه آن با توجه به مراحلی که در بالا به آن اشاره کردیم تعمیر می شود. با توجه به این موضوع که پژو 206 یکی از خودروهای ظریف است و آینه آن باید با دقت و ظرافت بسیار زیاد تعمیر شود، باید به تعمیرگاه های معتبر مراجعه کنید.

آیا خود آینه نیاز به تعمیر دارد؟

تا بدینجا به تعمیر آینه ( در حالی که پایه آن آسیب دیده است) اشاره کردیم. اما در بسیاری از موارد نیاز است که خود آینه تعمیر گردد. زیرا آینه ممکن است دچار خط و خش شود و این امر دید راننده را محدود می سازد. اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه عواملی سبب بروز خط و خش بر روی آینه خودرو می شوند. در ادامه به طور دقیق تر به این موضوع می پردازیم.

هزینه تعمیر آینه 

کسانی که آینه خودروشان آسیب دیده است و می خواهند برای تعمیر آینه اقدام کنند، در مورد قیمت و هزینه آن سوال می پرسند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هزینه تعمیر آینه به شدت آسیب به آینه بستگی دارد. به همین دلیل تا زمانی که تعمیر کار آینه خودرو را بررسی نکند نمی تواند قیمت دقیقی را اعلام کند. برای این کار باید به تعمیرگاه های مجاز مراجعه نمایید.

گرد و غبار به آینه آسیب وارد می کنند!

وقتی خودرو در جاده با سرعت می رود، گرد و غباری که در هوا وجود دارند مانند یک شی تیز عمل می کنند و می توانند به سطح آینه آسیب وارد کنند. به مرور زمان گرد و غباری که بر روی آینه خودرو می نشیند لایه رویی آن را از بین می برد و همین امر می تواند آینه خودرو را خراب کند. 

استفاده از شوینده نامناسب به آینه آسیب می زند!

یکی دیگر از مواردی که سبب می شود آینه خودرو آسیب ببیند و نیاز به تعمیر آینه آشکار شود استفاده از شوینده نامناسب است. بسیاری از افراد خودرو خود را با شوینده هایی که در خانه برای شستشو وسایل دیگر به کار می برند می شویند و همین امر می تواند به رنگ خودرو، شیشه خودرو و آینه خودرو آسیب وارد کند. به همین دلیل توصیه می شود برای جلوگیری از بروز این مشکل برای شستشو خودرو به کارواش های مجاز مراجعه نمایید.

بازدید دوره ای از اتومبیل اهمیت زیادی دارد!

امروزه، اتومبیل به بخش بسیار مهمی از زندگی انسان ها تبدیل شده است. بسیاری از کارشناسان به این موضوع اشاره می کنند وابستگی انسان قرن بیست و یکم به اتومبیل بسیار زیاد است، به گونه ای که اگر یک روز اتومبیل ها از کار بیافتند زندگی انسان ها مختل می شود. این واقعیت نشان دهنده این است که تمامی صاحبان خودرو باید برای حفظ و نگهداری خودروهای خود کوشا باشند. 
یکی از روش هایی که برای محافظت از خودرو پیشنهاد می شود بازدید دوره ای از اتومبیل است. توصیه می شود حداقل، صاحبان خودرو هر 6 ماه یکبار برای چک آپ ماشین به تعمیر گاههای معتبر مراجعه نمایند. این کار سبب می شود در صورتی که بخشی از خودرو در حال آسیب دیدن است مشخص گردد و به سرعت برای رفع آن مشکل اقدام شود. چک آپ دوره ای از اتومبیل نقش بسیار مهمی در کاهش هزینه ها دارد و این موضوع برای بسیاری از افراد مهم است. 

چگونه تعمیرگاه معتبر پیدا کنیم؟

اگر شما می خواهید برای تعمیر آینه اقدام نمایید، بی شک در این مورد سوال می پرسید که چگونه یک تعمیر گاه معتبر پیدا کنیم! شما با یک سرچ ساده در اینترنت می توانید لیست کاملی از تعمیرگاه های شهر خود را پیدا کنید. یکی از روش هایی که به شما کمک می کند تا در مورد اعتبار تعمیرگاه اطمینان حاصل کنید، پرس جو از مشتریان قبلی و کسانی است که به این تعمیر گاه ها مراجعه کرده اند. 
به همین دلیل توصیه می شود قبل از مراجعه به تعمیر گاه مجوزهای تعمیر گاه را بررسی کنید و اطلاعات کافی را در مورد آن کسب کنید. در زمانی که در تعمیرگاه هستید، باید از تعمیرکار بخواهید از برندهای معتبر برای خودرو شما استفاده نماید.

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کافی را در مورد تعمیر آینه در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید آینه خودرو بخش بسیار مهمی است که به حفظ امنیت سرنشینان خودرو کمک می کند و احتمال بروز تصادفات را به میزان چشمگیری کاهش می دهد. آینه در قسمت های سمت راست، سمت چپ و درون خودرو به کار می رود. آینه خودرو می تواند آسیب های مختلفی ببیند، به طور مثال پایه آن بشکند و یا آینه دچار شکستگی شود. تعویض آینه خودرو کار بسیار تخصصی است، به همین دلیل توصیه می شود برای تعمیر آینه تنها به افراد متخصص مراجعه شود. همچنین، برای اطلاع از قیمت آینه خودرو باید با افراد متخصص در ارتباط باشید و قیمت را از آنها استعلام نمایید.

تعمیر آینه ماشین خارج

نوسانات ارزی سبب شده اند که قیمت ماشین های خارجی افزایش پیدا کند و این موضوع نگرانی های زیادی را به وجود آورده است. به همین دلیل کسانی که صاحب خودرو خارجی هستند، در این مورد سوال می پرسند که چگونه برای تعمیر قسمت های مختلف خودرو خود اقدام کنند. به طور کلی، تعمیرات آینه در ماشین های خارجی تقریبا مشابه به ماشین های داخلی است.  اما ممکن است تکنولوژی که برای به راه اندازی سیستم اتوماتیک آینه به کار رفته است، با سیستم خودروهای داخلی متفاوت باشد. اگر تعمیر کار با این تکنولوژی آشنایی نداشته باشد، ممکن است پس از باز کردن آینه دیگر نتواند آن را جمع کند و مشکلش را برطرف نماید. برای جلوگیری از این موضوع، صاحبان خودروهای خارجی باید به مراکز معتبر که بر تعمیر ماشین های وارداتی تسلط دارند مراجعه نمایند.

تعمیر آینه ماشین خارج