نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

صافکاری ماشین خارجی

صافکاری ماشین خارجی - صافکاری رضایی

در زمانی‌که خودرو دچار آسیب خراشیدگی و تراشیدگی رنگ بدنه خودرو می شود با به متخصص صافکار سپرده شود. مانند با پیشرفت تکنولوژی متخصصین توانسته‌اند روش‌های بهتری برای خدمات‌رسانی به مشتریان در این زمینه پیدا کنند. یکی از این روش‌ها پی دی آر است که با روش‌های قدیمی بسیار تفاوت دارد و می‌تواند با دقت بالا بدنه ماشین را کاملاً شبیه قبل از تصادف یا برخورد کند اما انتخاب مرکز تعمیراتی مناسب برای ماشینتان از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که اگر این کار تعمیراتی به‌اشتباه انجام شود نه ‌تنها روی ‌قیمت و زیبایی ماشین تاثیر می‌گذارد که می‌تواند بدنه را هم تخریب کند. صافکاری ماشین خارجی با توجه به تفاوت لایه‌ ها و نوع بدنه این ماشین‌ها نیازمند تخصص و مهارت بیشتری است پس باید به افراد مجرب‌تری در این کار سپرده شود.

صافکاری انواع ماشین های خارجی

فعالان این شغل صافکاری را هنر می‌دانند چراکه فرد باید مهارت و تخصص تشخیص رنگ مناسب برای هر جنس و شناخت کامل به روی لایه‌ های ماشین را داشته باشد. کارشناسی رنگ خودرو و ابزار دقیق سنجش کیفیت رنگ بر روی نتیجه کار صافکار تاثیر می‌گذارد. مهم‌ترین تفاوت بین صافکاری ماشین خارجی با دیگر ماشین ‌ها صافکاری بدون رنگ است یعنی فرد متخصص تا حد امکان سعی می‌کند بدنه خودرو را بدون آنکه از رنگ استفاده کند ترمیم کند اما در بعضی از موارد پیاده ‌سازی این روش ممکن نیست مانند مواردی که رنگ بدنه کاملاً از بین رفته ‌است و یا ناحیه گسترده ‌ای را تخریب شده ‌است. کیفیت و ضخامت رنگ در این نوع صافکاری بسیار اهمیت دارد چراکه ممکن است بدنه ماشین رنگ را پس بزند.کارشناسان با نگاهی ریزبینانه و استفاده از امواج وانعکاس غیرمنظم در رنگ سعی می‌کنند بهترین روش برای ترمیم آن را پیدا کنند.

اتو رنگ رضایی با سابقه ای درخشان در زمینه صافکاری و نقاشی خودرو به خصوص صافکاری انواع ماشین خارجی با استفاده از جدیدترین ابزار صافکاری روز دنیا فعال می باشد. خدمات این مجموعه به قدری حرفه ای است که می توان آن را یکی از بی رقیبترین صافکاری های شهر تهران دانست. خدمات صافکاری رضایی شامل صافکاری بی رنگ انواع خودرو داخلی و خارجی، شاسی کشی خودرو، صافکاری با رنگ، تعمیر سپر، نقاشی و پولیش، واکس، لیسه گیری و پولیش نانو و سرامیک خودرو با استفاده از مرغوبترین مواد صافکاری آلمانی می شود. صافکاری رضایی تجربه ای کاربردی در صافکاری انواع اتومبیل خارجی از جمله صافکاری بنز، صافکاری هیوندا، صافکاری سراتو، صافکاری کیا، صافکاری بی ام و، صافکاری تویوتا، صافکاری کمری و سایر اتومبیل های خارجی از جمله صافکاری بدون رنگ نیسان دارد که در بهترین شکل ممکن انجام گردیده است.

با پیشرفت تکنولوژی، صنایع خودرو سازی به پیشرفت چشمگیری دست یافته است و هر ساله شاهد ظهور اتومبیل‌های جدیدی هستیم که امکاناتی پیشرفته تر و به روزتری نسبت به انواع قدیمی‌تر خود دارند. علاقمندان به خودرو به خصوص خودروهای خارجی در ایران کم نیستند. در نتیجه شاهد تعداد زیادی از این اتومبیل های لوکس و گران قیمت در خیابان ها هستیم.

مراحل صافکاری بدون رنگ ماشین خارجی

صافکاری بدون رنگ یا روش پی دی آر برای تعمیر فرورفتگی بدنه خودرو و از بین بردن گودی‌های جزئی و آسیب‌های ناشی از برخورد سنگ ‌های ریز به بدنه خودرو استفاده می‌شود که در این روش اپراتور یا کارشناس با دقت بالا سعی می‌کند بدون ریزش رنگ بدنه‌ی خود خودرو، صافکاری را انجام دهد در نتیجه تا حد امکان رنگ دست‌ نخورده باقی بماند. مزیت این روش در این است که قطعات هیچکدام نقاشی نمی‌شوند پس در هنگام خرید و فروش خودرو این مسئله باعث افت قیمت خودرو نمی‌ شود. هزینه این روش نسبت‌ به دیگر روش‌ها کمتر است و همچنین زمان کمتری را هم نیاز است که خودرو را به تعمیرکار امانت بسپارید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از این روش بستگی به میزان خسارت دارد و در تصادف و یا  برخورد های شدید که رنگ خودرو قبلاً ریخته‌ باشد این روش عملی نیست.

صافکاری اتومبیل های خارجی  

صافکاری اتومبیل های خارجی یکی از مهمترین دغدغه های صاحبان این نوع خودرو می باشد. نوع بدنه خودرو های خارجی و تعداد لایه های آنها متفاوت از خودروهای داخلی است. سیاست جدید صنایع خودرو سازی برای ساخت اتومبیل های سبک تر باعث گردیده که از آلیاژ سبک آلومینیوم در بدنه خودرو بیشتر استفاده شود. این نوع بدنه برای صافکاری نیازمند دستگاه ها و ابزار صافکاری دقیق تری هستند. بهترین دستگاه های صافکاری برای انجام صافکاری اتومبیل های خارجی بیشتر توسط کشورهای اروپایی و آمریکایی ساخته می شود که بعضا از قیمت بالایی برخودارند از آنجایی که بسیاری از صافکاری های ایرانی همچنان از خدمات صافکاری سنتی استفاده می کنند بهتر است صاحبان خودروهای لوکس خارجی پیشش از سپردن اتومبیل خود برای صافکاری درباره صافکاری مورد نظر به خوبی تحقیق نمایید و از روش های صافکاری و دستگاه های آنها مطمئن شوید.

قیمت صافکاری ماشین خارجی
صافکاری ماشین خارجی

مقایسه دو روش صافکاری ماشین خارجی با رنگ و  بدون رنگ

در صافکاری ماشین خارجی با رنگ صافکار سعی می ‌کند تا با ایجاد یک زمینه از رنگ مشابه خودرو و پولیش کردن روی بدنه خودرو آن را نقاشی کند تا آسیب در سطح خودرو کاملاً از بین برود. با استفاده از رنگ و پولیش ناهمواری سائیده شده و از بین می ‌روند که دقت و ظرافت بسیاری در انجام دادن آن نیاز است اما صافکاری بدون رنگ شامل برطرف کردن فرورفتگی ‌ها و هموار کردن آن ‌ها است که از روش‌های مختلفی برای این کار استفاده می‌کنند. صافکاری خوب از آنجایی مشخص می‌ شود که هیچ مرزی بین قسمت نقاشی شده و رنگ بدنه اصلی وجود نداشته باشد و زیر نور خورشید هم سایه ‌ای دیده نشود. بیش ‌از 90 درصد نتیجه بستگی به ‌مهارت صافکار و دقت و ظرافت او دارد. برای انتخاب هر یک از این دو روش با متخصص مشورت کرده و به تصمیم او اعتماد کنید.

نکات مهم در صافکاری ماشین های خارجی

در صافکاری ماشین خارجی به چه نکاتی دقت کنیم : هنگام صافکاری ماشین خارجی به این نکات توجه کنید که ابتدا حتما از روش صافکاری بدون رنگ استفاده شود تا کمترین خسارت به قیمت ماشین در زمان خرید و فروش وارد شود. در انتخاب کردن فرد متبهر وسواسی عمل کنید چرا که ظرافت و دقت کار او باعث می‌شود زیبایی خودروی شما حفظ ‌شده و یا کاملاً از بین برود. اگر مشکل به‌ وجود آمده در خودرو توسط کارشناسان آن ‌قدر عمیق تشخیص داده شده ‌است که باید روش صافکاری با رنگ انجام شود از این‌که از دستگاه‌های تخصصی برای تعیین رنگ خودرو استفاده می کنند اطمینان حاصل کنید. قرینه بودن در صافکاری بسیار با اهمیت است باید لبه ‌های گلگیر انحنا ها و تمام فرو رفتگی ‌ها با یکدیگر قرینه باشند تا بهترین نتیجه صافکاری دیده شود. از اینکه سنسور ها بدنه ماشین بعد از تعمیر آسیب ندیده اند و اینکه آیرونومیک دچار مشکل نشده است اطمینان حاصل کنید.

قیمت صافکاری ماشین خارجی

حالا نه تنها قیمت ترمیم خودرو حائز اهمیت است که ارزش انتخاب درست در روش صافکاری ماشین خارجی نیز نیازمند بازنگری است. زمانی صافکاری بی‌رنگ خودرو ارزش دارد که اثر موج بر روی بدنه خودرو بجا نماند چون موج به ‌معنای از بین رفتن بالانس و ضخامت رنگ است و نه‌ تنها زیبایی را کاهش می‌ دهد که باعث آسیب دیدن بدنه اصلی نیز می ‌شود. اگر کارشناسان تشخیص می ‌دهند که بدنه با صافکاری رنگی ترمیم شود به روش دیگری اصرار نکنید. قیمت صافکاری ماشین خارجی  بهتر است توسط کارشناس تعیین شود اما به ‌طور میانگین با توجه به میزان خسارت وارد شده و نیاز به تعویض سپر و دیگر اجزا بدنه و این ‌که آیا جنس بدنه از فایبرگلاس یا پلاستیک است، از چهار صد و پنجاه هزار ( پژو و ام وی ام و جک) تا هشت‌ صد هزار تومان (خودروهای برند بنز و تویوتا) متغیر است.

انواع صافکاری ماشین خارجی با توجه به قطعه های آسیب دیده

اگر بخواهیم به‌طورکلی انواع صافکاری ماشین خارجی را نام ببریم صافکاری بدون رنگ، صافکاری مکشی، شاسی کشی و پولیش است که هر کدام برای قسمتی از ماشین و به تفاخر آسیب‌دیدگی انتخاب می‌شوند و افراد کمی نیز تجربه لازم برای انجام دادن برخی از آن ها را دارند. صافکاری سپر عقب یا جلو و صافکاری در نواحی جلو یا عقب که در اثر تصادف از کنار خودرو بهوجود آمده اند یا بازکردن نابهنگام در خودرو زمان پیاده شدن و یا کشیدن اجسام زبر و خشن بر روی آن که معمولاً بدون رنگ انجام می‌شود و صافکاری گلگیر که عموماً با نقاشی بخاطر طراحی محدب برخی از ماشین‌ها مانند پژو ترمیم می ‌شود و صافکاری سقف که بسیار نادر و سخت است و گران‌تر از بقیه انواع صافکاری است و ستون‌ها که به‌ مهارت بسیار زیاد نیاز دارد چراکه در امنیت ماشین در سرعت تاثیر می گذارند از انواع صافکاری هستند.

بخش های مهم بدنه خودرو در صافکاری ماشین خارجی

در صافکاری نقاشی کاپوت که در موتور خودرو در قسمت جلو است ابتدا بعد از تشخیص رنگ و اطمینان از این‌که نیاز به تعویض نیست با دقت فراوان آن را ترمیم می‌کنند. صافکاری خودرو با مکش برای خودروهای لوکس و گران ‌قیمت استفاده می‌شود تجهیزات مورد استفاده در آن بسیار اهمیت دارد و البته خود تجهیزات هم گران‌ هستند. فرض کنید قوطی نوشابه‌ای که ضربه خورده و فرو رفته است را با حرارت و فشار به حالت اولیه بر می گردانید این دستگاه با فشرده ساختن هوا از سمت بیرون بدنه خودرو فشار را کاهش می‌دهد که باعث افزایش فشار درون خودرو شده و فرورفتگی را مثل همان قوطی نوشابه بر طرف می کند. روش دیگر صافکاری دوبل است که مختص به قسمت ‌هایی به‌ همین نام است. این قسمت‌  ها در کارخانه با دقت بسیار زیادی مونتاژ می ‌شوند و از نقاط حساس بدنه خودرو به حساب می ‌آیند.

ویژگی های یک صافکار حرفه ای را بدانید

اول سعی کنید بعد از وقوع تصادق آرامش خود را حفظ کنید و ماشین را نزد هر صافکاری نبرید شاید برخی از ان ها قیمت ارزان ‌تری را بگویند و با وعده آنکه کار را زودتر تحویل می‌دهند بخواهند ماشین را نگه دارند اما توجه کنید که ممکن است کاری که آن صافکار نا شناخته انجام می‌دهد باعث افت بسیار زیاد قیمت ماشین شود. پس سعی کنید ماشین را نزد صافکاری ماشین خارجی ببرید که اولاً نهایت تلاشش را برای تعویض نکردن قطعات خودرو انجام دهد و از نقاشی کردن اجتناب کند مگر در مواردی که تشخیص دهد راه دیگری وجود ندارد. از اطرافیان در مورد کارهای قبلی آن تعمیرکار بپرسید و در صورت امکان نمونه کارهای قبلی او را ببینید تا مطمئن شوید رنگ یکدست است . نقاش حرفه‌ ای رنگ را به گونه ‌ای به روی بدنه می گذارد که تفاوتی در بقیه قسمت ‌ها دیده نشود.

خدمات پس از فروش صافکاری ماشین های خارجی

خدمات پس ‌از فروش شامل اقداماتی است که به ‌صورت رایگان و یا تشویقی توسط نمایندگی‌ های کمپانی‌های بزرگ خودروسازی برای مشتریان در هر کشوری انجام می‌ شود. که اگر به ‌درستی صورت گیرد نه‌ تنها باعث افزایش سود خودروسازان می‌شود که رضایت مشتریان را هم جلب می‌کند. از جمله خدمات پس‌از فروش می ‌توان به تعویض قطعات مشکل  ‌دار اشاره کرد که البته این شامل بحث صافکاری نمی ‌شود بلکه بیشتر مرتبط با اشتباهات و یا خطا هایی است که در کارخانه صورت‌گرفته است اما یکسری تعمیرات بعد از فروش برای مشتریان تا مدت مشخصی رایگان است. صافکاری ماشین خارجی جزء این تعمیرات حساب نمی‌شود پس هنگام خرید از نمایندگی خدمات بعد از فروش آن‌ ها را به‌ خوبی بررسی کند. هرچند که با توجه به تحریم ها امروزه تعویض قطعات دچار مشکل شده ‌است و نمایندگی ‌ها نمی ‌توانند آن‌ طورکه باید به مشتریان خدمت‌رسانی کنند. 

آیا صافکاری ماشین خارجی در منزل شدنی است؟

به ‌غیر از روش‌های حرفه ‌ای که گفته شد برخی از تبلیغات ابزار و روش هایی را برای صافکاری در منزل نشان می  ‌دهند که البته با توجه به گران قیمت بودن ماشین‌های خارجی استفاده از آن‌ها اصلا منطقی نیست. آن‌ها روش‌های موقتی هستند که در اکثر مواقع قابل انجام نیستند و حتی می ‌توانند به بدنه خودرو آسیب برسانند. این روش ها برای آسیب دیدگی های سطحی و با رنگ بدنه های معمولی شاید کارساز باشند. اگر بدنه خودروی شما دچار مشکل شده‌ است و می ‌خواهید آن را به تعمیرکار  بسپارید از مهارت او اطمینان حاصل کنید و بدانید که هرچقدر هم آن تعمیرکار حرفه‌ای باشد بازهم ممکن است در شرایطی شما احساس کنید که ماشین کاملاً شبیه روز اولش نشده ‌است. این اتفاق در ترمیم خراش رنگ نمی‌افتد اما در تصادف‌ های شدید ممکن است بدنه خودرو هرگز مثل قبل نشود. اما باز هم انتخاب بهترین روش کارشناسی شده در بهتر شدن ضاهر بدنه بسیار با اهمیت است.

بهترین نوع صافکاری ماشین های خارجی

با پیشرفت تکنولوژی، صنایع خودرو سازی به پیشرفت چشمگیری دست یافته است و هر ساله شاهد ظهور اتومبیل‌های جدیدی هستیم که امکاناتی پیشرفته تر و به روزتری نسبت به انواع قدیمی‌تر خود دارند. علاقمندان به خودرو به خصوص خودروهای خارجی در ایران کم نیستند. در نتیجه شاهد تعداد زیادی از این اتومبیل های لوکس و گران قیمت در خیابان ها هستیم. صافکاری اتومبیل های خارجی یکی از مهمترین دغدغه های صاحبان این نوع خودرو می باشد. نوع بدنه خودرو های خارجی و تعداد لایه های آنها متفاوت از خودروهای داخلی است. سیاست جدید صنایع خودرو سازی برای ساخت اتومبیل های سبک تر باعث گردیده که از آلیاژ سبک آلومینیوم در بدنه خودرو بیشتر استفاده شود. این نوع بدنه برای صافکاری نیازمند دستگاه ها و ابزار صافکاری دقیق تری هستند. بهترین دستگاه های صافکاری برای انجام صافکاری اتومبیل های خارجی بیشتر توسط کشورهای اروپایی و آمریکایی ساخته می شود که بعضا از قیمت بالایی برخودارند از آنجایی که بسیاری از صافکاری های ایرانی همچنان از خدمات صافکاری سنتی استفاده می کنند بهتر است صاحبان خودروهای لوکس خارجی پیشش از سپردن اتومبیل خود برای صافکاری درباره صافکاری مورد نظر به خوبی تحقیق نمایید و از روش های صافکاری و دستگاه های آنها مطمئن شوید.

صافکاری انواع اتومبیل خارجی

اتو رنگ رضایی با سابقه ای درخشان در زمینه صافکاری و نقاشی خودرو به خصوص صافکاری انواع ماشین خارجی با استفاده از جدیدترین ابزار صافکاری روز دنیا فعال می باشد. خدمات این مجموعه به قدری حرفه ای است که می توان آن را یکی از بی رقیبترین صافکاری های شهر تهران دانست. خدمات صافکاری رضایی شامل صافکاری بی رنگ انواع خودرو داخلی و خارجی، شاسی کشی خودرو، صافکاری با رنگ، تعمیر سپر، نقاشی و پولیش، واکس، لیسه گیری و پولیش نانو و سرامیک خودرو با استفاده از مرغوبترین مواد صافکاری آلمانی می شود. صافکاری رضایی تجربه ای کاربردی در صافکاری انواع اتومبیل خارجی از جمله صافکاری بنز، صافکاری هیوندا، صافکاری سراتو، صافکاری کیا، صافکاری بی ام و، صافکاری تویوتا، صافکاری کمری و سایر اتومبیل های خارجی دارد که در بهترین شکل ممکن انجام گردیده است.

صافکاری بدون رنگ خودروهای لوکس

معمولاً افراد متخصص کمی هستند که با مهارت بالا صافکاری ماشین خارجی را قبول می کنند و به‌ خاطر فناوری های بدنه خودرو مانند سنسورها و یا متریال‌های فایبرگلاس و معمولاً دارای آیرودینامیک و استحکام و یکپارچگی بدنه هستند که هزینه صافکاری را بسیار افزایش می دهد. خودروهای لوکس بدنه یکپارچه دارند که به آیرودینامیک آن کمک می‌ کند و تعادل خودرو را در سرعت ‌های بالا افزایش می ‌دهد البته این یکپارچگی باعث می‌ شود صافکاری ماشین خارجی بسیار سخت ‌تر شود. این روش تنها گزینه ترمیم خودرو های لوکس است چون پیچیدگی تشخیص رنگ ان ها باعث می شود و در بعضی موارد حتی دقیق ترین دستگاه های تشخیص رنگ مانند کالر متر هم رنگ را تشخیص دهند. در ترمیم بدنه این خودرو ها کارشناسان اطلاعات خودرو را از شرکت سازنده می گیرند چرا که فرمول آلیاژ ها و انحنا های بدنه بسیار پیچیده و نیازمند تخصص است.

صافکاری بدون رنگ خودروهای لوکس