نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

تعمیر سپر

تعمیر سپر را شما می توانید امروزه جزو خدمات بسیار کاربردی در نظر بگیرید؛ چرا که از وسایل خاصی برای این نوع تعمیر استفاده می شود که عمدتا سپر را جزو مهم ترین تعمیرات در نظر می گیرند به این دلیل که بسیار دچار آسیب می گردد. انواع خوردگی و ساییدگی سپر خودرو باعثمی شود که بر روی زیبایی خودرو اشکالات زیادی وارد بیاید. اگر تعمیرکار مراحل اصولی و خاص را دنبال نکند، شما نمی توانید یک تعمیر اصولی را در نظر بگیرید. اصولا لایه لایه رنگ زدن باعث می شود تا به توان به بهترین شکل ممکن رنگ سپر را مدیریت نمود و باید به این نکته توجه داشته باشید که امروزه سپر جزو قطعات بسیار مهم و البته خارجی خودرو به حساب می آید که به خاطر نقش محافظتی و زیبایی خود با کوچک ترین مشکل رانندگان هر چه سریع تر به تعمیر آن می‌پردازند.

تعمیر سپر - هزینه تعمیر سپر ماشین در محل - صافکاری رضایی

سپر چیست؟

سپر خودرو که شما می توانید از جنس های گوناگون آن را در نظر بگیرید به خاطر دوام و استحکام بالایی که دارد، مورد توجه و استفاده قرار می‌گیرد و صددرصد می تواند همانند یک وسیله حفاظتی عمل کند که در این بین، وزن سپر نکته مهم و حائز اهمیتی به حساب می آید که علاوه بر حفاظت خودرو می تواند بر روی ظاهر خودرو تاثیر به سزایی بگذارد. جنس سپر را یک قطعه فلزی و یا پلاستیکی می دانند. سپر امروزه 3 قسمت اصلی را به خود اختصاص داده است. قسمت پیشانی که به ظاهر و زیبایی سپر اشاره دارد، آن چنان تحملی در برابر ضربه نمی تواند از خود نشان دهد. قسمت جاذب که می تواند انرژی جنبشی را از بین ببرد و مورد توجه قرار می گیرد و هم چنین تیر عرضی تا حدودی در مقابل ضربه های کوچک دوام تقریبا بیشتری را از خود به نمایش می‌گذارد.  

تعمیر سپر فایبرگلاس

برای تعمیر سپر فایبرگلاس وابسته به کیفیتی که سپرها دارند، انعطاف مختلفی را می‌توان از آن ها انتظار داشت. به همین دلیل شما باید به یک صافکار حرفه ای این نوع تعمیرات خود را بسپارید تا قادر باشید از این روش کم هزینه و منحصر به فرد برای تعمیرات سپر فایبرگلاس استفاده کنید. عمدتا به واسطه استفاده از پولیش می توان انواع خطوط و خراش را به راحتی برطرف نمود. برای فرورفتگی های سپر نیز باید به دنبال تعمیر سپر باشید. که در این بین به واسطه حرارت و چکش کاری می توان سپر فایبرگلاس را به حالت اولیه برگرداند. متأسفانه در تصادفات بسیاری این چنین مشاهده می‌شود که سپهر شدیدا دچار آسیب می گردد و به شکستگی گاها ختم می شود که این چنین صافکار باید با توجه به جوش پلاستیک به تعمیر سپر فایبرگلاس بپردازد. اگر شما به دنبال تعمیر اصولی هستید باید به صافکاری حرفه ای مراجعه کنید.  

سپر اتومبیل یکی از مهمترین ابزار و قطعات خارجی خودرو می‌باشد که علاوه بر جنبه زیباشناختی در طراحی اتومبیل یک نقش محافظتی را نیز دارد. سپرها به طور کل از جنس فلز یا فایبرگلاس (پلیمر) هستند و همانگونه که از نام آن پیداست با قرار گرفتن در جلو و عقب اتومبیل از برخورد مستقیم خودرو با اجسام جلوگیری به عمل می‌آورد. سپر اتومبیل جزیی از جلوبندی اتومبیل به حساب می‌آید که از بدنه و چارچوب خودرو در برابر ضربات حافظت می‌کند. ساخت و طراحی سپرها در سالهای گذشته با تغییرات زیادی مواحه شده است و طراحان صنعت خودرو با رعایت نکات آیرودینامیکی در ساخت سپر اتومبیل باعث افزایش نقش سپر در کاهش ضربات و فشارهای ناشی از دست اندازهای جاده ای شده اند.

تعمیر سپر
قیمت تعمیر سپر

سپرسازی

سپر ماشین با توجه به نوع اتومبیل در انواع متفاوتی وجود دارد، تفاوت عمده سپرها در نوع اتومبیل و کاربرد آن در جامعه می‌باشد. سپرها در دو نوع فلزی و پلیمری تولید می‌شوند که با توجه به هدف ساخت اتومبیل و کاربرد آن در جامعه می‌باشد. در ساخت سپر اتومبیل‌های شخصی مناسب استفاده درون شهری از کامپوزیت پلیمری برای ساخت سپر استفاده می‌شود و به طور معمول چند لایه فایبر گلاس تشکیل در تشکیل سپر دخیل هستند که باعث افزایش مقاومت آن می‌گردند. سپر فایبر گلاس از انعطاف پذیری بیشتری برخودار است و راحتر می‌توان آن را به شکل اول درآورد. در ساخت سپرهای فلزی از کامپوزیت فلز استفاده می‌شود که از درجه سختی بیشتری نسبت به فایبر گلاس برخودارند و مناسب اتومبیل‌های بیرون شهری هستند. سپرهای فلزی به‌دلیل وزن و قیمت ساخت زیادی که دارند امروزه جایگاه چندانی در صنایع خودروسازی ندارند علاوه بر آن تعمیرشان هم سخت‌تر است. در تولید اتومبیل‌های درون شهری استفاده از سپر فایبرگلاس گستردگی بیشتری دارد.

تعمیر سپر ماشین

در جریان تصادفات عضوی که بیشتر از اعضای اتومبیل آسیب می‌بیند سپر است. سپرهای فایبرگلاس بسته به کیفیت آنها ممکن است از انعطاف پذیری کمتری برخودار باشند و خراش پذیری و شکنندگی بالایی داشته باشند که منجر به آسیب سریعتر سپر می‌شود. تعمیر سپر که با نام سپرسازی نیز شناخته می‌شود یکی از تخصصی ترین کارهای صافکاری می‌باشد. صافکار با توجه به نوع آسیبی که به سپر اتومبیل وارد شده است روش مناسب برای تعمیر سپر را انتخاب می‌کند. 
زمانی که سپر دچار آسیب‌های جزیی و خراشیدگی شده باشد صافکار با استفاده از پولیش کاری اقدام به ترمیم خراش‌ها و خط‌های ایجاد شده بر روی بدنه سپر می‌نماید. فرو رفتگی‌های سپر خودرو با اعمال کمی گرما و چکش کاری می‌تواند به حالت اولیه خود برگردد. در برخی از تصادفات دامنه آسیب سپر بسیار گسترده است به گونه ای که سپر دچار پارگی و شکستگی شده است. در این نوع آسیب‌ها صافکار با انجام جوش پلاستیک، مبادرت به صافکاری سپر آسیب دیده می‌نماید.

جوش پلاستیک چیست؟

جوش پلاستیک سپر ماشین در واقع چسباندن قطعات شکسته به یکدیگر و اعمال صافکاری بر روی آن برای برگشت به شکل اولیه می‌باشد. روش کار آسان است اما چگونگی اجرای آن بسیار مهم است و در صورتی که صافکار از تجربه کافی برخودار نباشد ممکن است باعث نمایان شدن آثار صافکاری بر روی سپر آسیب دیده شود. در جریان جوش پلاستیک صافکار با استفاده از استون یا الکل، بتونه فوری، چسب سیلیکون، سمباده با درجه‌های متفاوت، هویه، توری پلاستیکی، کاردک و لیسه برای پخش کردن بتونه به ترمیم سپر می‌پردازد. ابتدا قطعات منفصله را با استفاده از بست در کنار هم فیکس می‌نمایند و سپس با استفاده از چسب و توری پلاستیکی ناحیه آسیب دیده را کاملا می‌پوشانند. پس از خشک شدن چسب با استفاده از سمباده سطح صاف و یکدستی را به وجود آورده و روی آن را با استفاده از بتونه فوری می‌پوشانند. عمل سمباده کاری دوباره باید انجام گردد و سپس با استفاده از رنگ مناسب، مطابق با رنگ سپر قسمت بتونه کاری شده رنگ گردد.

تعمیر سپر عقب پراید

تعمیر سپر عقب پراید به گونه ای است که شما باید جفت فیبر را در ابتدا کار بعد از آسیب وارد آمده در بیاورید و سعی کنید از فیبر مناسب استفاده کنید. بهتر است همیشه برای تعویض قطعات تنها از قطعات شرکتی و اصل استفاده نمایید که شما با استفاده از بست نیز می توانیم پیچ دو سر سپر را آزاد کنید تا بتوانید عملیات تعویض سپر عقب پراید را به انجام برسانید.
شما باید پوسته قدیمی را باز کرده و فیبر را درون پوسته قرار دهید. دیاق نیز درون پوسته جای می گیرد. این گونه دیاق و پوسته دقیقا روبه روی هم قرار می گیرند و با استفاده از پیچ بست را سفت می کنیم. شما نباید پیچ ها را کاملا سفت کنید. پیچ های سر سپر را سفت ببندید. دقیقا ۴ مهره درون صندوق عقب کاملا محکم است و این چنین سپر خود را به صورت محکم قرار دهید.  

هزینه تعمیر سپر شکسته

تعمیر سپر شکسته به گونه ای است که شما باید به نوع سپر توجه کنید و سپس قیمت آن را در نظر بگیرید که اصولا هر نوع سپری با هر نوع کیفیت باعث می شود تا شما هزینه خاصی را در نظر بگیریدو به همین دلیل است که شما باید وابسته به جنس سپر تعمیر آن را به صورت اصولی با توجه به میزان شکستگی و پارگی برآورد کنید. کافی است که به وب سایتی برای ارائه خدمات تعمیرات خودرو مراجعه کنید تا بتوانید این چنین بدون هیچ گونه مشکلی با مشاوره و راهنمایی مشاور و پشتیبان در مورد هزینه تعمیرات سپر شکسته اطلاعات لازم را به دست آورید. به هر حال با پیشرفت تکنولوژی به راحتی می توان از خدمات آنلاین در این زمینه نیز استفاده کرد. خدمات اینترنتی به جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه اشاره واضحی می کند و به همین دلیل باید به این موارد توجه کنید.  

انواع تعمیرات سپر

اصولا زمانی که شما به تعمیر سپر می اندیشید بهتر است بدانید که تعمیرات سپر را باید یک تعمیر کار تخصصی در نظر بگیرید؛ چرا که می‌تواند بر روی زیبایی و پایداری خودرو تاثیر به سزایی بگذارد و اگر سپر به هر دلیل به درستی تعمیر نشود امکان این که دیگر سیستم ها در خودرو دچار مشکل شوند بسیار زیاد است.
 فرورفتگی و شکستگی از جمله مشکلاتی است که سپر ممکن است با آن رو به رو شود و امروزه  اگر سپر دچار فرورفتگی شود شما از صافکار باید بخواهید که با میله های pdr تعمیر آن را برای شما انجام دهد. اما در صورت شکستگی چاره ای ندارید جزء تعویض سپر که در این حالت شما باید از یک فروشگاه اینترنتی معتبر به خرید سپر مناسب بپردازید. حتی در برخی از موارد اگر سپر شکسته نشود فشار وارده آن چنان است که تعویض آن مقرون به صرفه تر است.  

جوش پلاستیک

اگر نام جوش پلاستیک را شنیده باشید، اصولا به چسباندن قطعه های شکسته در فرایند صافکاری جوش پلاستیک سپر ماشین گفته می شود که این کار جزء روش های آسانی است که صافکار به انجام آن اقدام می کند و اگر صافکاری به هر دلیلی تجربه و تبحر کافی نداشته باشد به هیچ عنوان نمی تواند به درستی جوش پلاستیک را انجام دهد و این چنین آثار صافکاری بر روی سپر مشاهده می شود که صافکار باید از استون، چسب سیلیکون، سنباده، هویه، توری پلاستیکی، کاردک، لیسه و بتونه فوری برای این عملیات در تعمیر سپر استفاده کند. فیکس کردن تمامی این قطعات باعث می‌شود تا یک پوشش فوق‌ العاده را شما در پایان کار در نظر بگیرید و یک سطح یک دست و یک نواخت را می توانید مشاهده کنید. با انجام سمباده کاری به راحتی شما می توانید یک رنگ ایده آل را برای تعمیر مربوط به سپر ماشین در نظر بگیرید.  

اصولا بسیاری از وسایلی که برای خودرو مورد استفاده قرار می گیرد، ساختار انعطاف پذیری دارد که می‌تواند به راحتی دچار آسیب و خرابی شود که در این بین، شما می توانید سپر پلاستیکی را تا حدودی منعطف و بادوام در نظر بگیرید که با وجود ضربه به راحتی تغییر شکل می دهد. بدین ترتیب سپر می تواند دوباره به حالت اولیه برگردد. اما در مورد رنگ این موضوع به همین سادگی نیست. اگر سپر رنگ خود را از دست بدهد، شما چاره ای ندارید، جزء این که سپر ماشین را برای رنگ آماده کنید و توصیه ما به شما این است که به صورت سر خود به رنگ کردن و تعمیر سپر اقدام نکنید و سعی کنید از یک اکیپ و گروه ماهر برای این کار استفاده کنید. این گونه به نحو احسنت مشکل به وجود آمده را می توانید با کم ترین هزینه برطرف کنید.  

قیمت تعمیر سپر

عموما تعمیر سپر به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ چرا که مدل خودرو، جنس سپر و هم چنین آسیب وارده هر کدام می تواند در کنار تبحر صافکار قیمت خاصی را برای شما مشخص کند. اما شما می توانید از یک وب سایت آنلاین و اینترنتی معتبر استعلام قیمت بگیرید. این نکته را به خاطر داشته باشید که شما با وارد شدن به وب سایت در ابتدا باید فرم مورد نظر را پر کرده و با توجه به مواردی که گفته شد می توانید قیمت تعمیر سپر خودرو را به راحتی برآورد کنید. به هر حال به دلیل این که سپر به جدا سازی نیاز دارد، شما باید تبحر و تایم خاصی را برای این نوع تعمیرات در نظر بگیرید که البته در حالت عادی همیشه عموم افراد قیمت را با توجه به کیفیت کار به شما اعلام می کنند و قیمت پایین نیز هیچ گاه بی دلیل نیست.

تعمیر سپر صافکاری رضایی

صافکاری رضایی با بهره گیری از یک تیم مجرب و حرفه ای در امر صافکاری به خصوص تعمیر سپر در زمینه‌های جوش پلاستیک سپر و پولیش کاری سپر آماده ارائه انواع خدمات صافکاری به همشهریان تهرانی می‌باشد. مجموعه رضایی تجربه موفقی در تعمیر سپر بی ام و، تعمیر سپر بنز، تعمیر سپر لکسوز، تعمیر سپر تویوتا لندکروز، تعمیر سپر کیا و سایر اتومبیل‌های لوکس خارجی دارد که می‌تواند نگرانی‌های شما را رفع نماید.

آموزش تعمیر سپر

آموزش تعمیر سپر را شما باید با استفاده از سمباده ۱۸۰ آغاز کنید. هم چنین بعد از ساییدن از دستمال فیبری استفاده کنید. آغشته کردن محل آسیب دیده با هاردنر نیز جزو نکات مهمی است که نباید از آن غافل شد. سعی کنید هر گونه تورفتگی که به صورت عمیق است را به راحتی با بتونه پر کنید که در این لحظه، کاردک های پلاستیکی به کمک شما می آیند. هم چنین شما بعد از این که بتونه خشک شد حدودا ۲۰ دقیقه بعد باید از سنباده 80 کمک بگیرید و محل را تعمیر سپر بسایید. سپس بعد از ساییدن از دستمال فیبری استفاده کنید. برای اینکه رنگ به دیگر قسمت ها وارد نشود از چسب نقاشی استفاده کنید. اسپری مخصوص را باید به محل بزنید و حدود هر ۵ دقیقه یک بار این کار را تکرار کنید تا زمانی که 3 لایه گردد. ۳۰ دقیقه بعد با استفاده از سمباده 180-1500 و2500 تعمیر سپر را انجام دهید.

جدا سازی سپر

تعمیر سپر را شما باید به گونه ای در نظر بگیرید که جداسازی مهم ترین و اولین مرحله ای باشد که به  آن توجه می کنید. البته شما هر چند وقت یک بار بعد از آسیب های جزئی بهتر است به تعمیر سپر اقدام نمایید. باید در این بین، شما باید حتما کیسه هوا را غیر فعال نمایید. کاپوت ماشین را باز کنید، از سمت منفی باتری را جدا کنید. کیسه هوا را شما باید بتواند به درستی از کار بیندازید تا این چنین قادر باشید به جداسازی سپر اقدام نمایید. سپرهای فایبر گلاس در این میان، جزء مهم ترین و البته ایمن ترین تجهیزاتی شناخته می شوند که شما می توانید از وسیله نقلیه خود انتظار داشته باشید؛ چرا که فایبرگلاس به راحتی می تواند در برابر هر نوع آسیب تا حدودی وسیله نقلیه را به خوبی از ضربه حفظ کند که البته هرچند وقت یک بار تعمیر آن لازم است.

رنگ کردن سپر

سپر ماشین جزو مهم ترین قطعاتی است که شما نباید کیفیت آن را نادیده بگیرید و در این بین، نکته ای وجود دارد توجه به آسیب و خراشیدگی است که چنانچه سپر با تورفتگی مواجه شود سعی کنید هر چه سریع تر آن را با استفاده از میله های پی دی آر به واسطه صافکار به حالت اولیه برگردانید. اما اگر دچار شکستگی و پارگی شود چاره ای ندارید؛ جز این که سپر مورد نظر را کاملا تعویض کنید و به هیچ عنوان تعمیر سپر را به صورت سرخود حتی برای رنگ آمیزی آن انجام ندهید؛ چرا که هر کاری نیازمند تبحر و دانش فنی خاصی است که تعویض و تعمیرات سپر از این موضوع نیز مستثنی نیست. 

رنگ کردن سپر