نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

پولیش بدنه خودرو

پولیش بدنه یکی از کارهایی است که می تواند بر ظاهر خودرو اثر بگذارد. در واقع، پولیش خودرو می تواند خط و خش ، ماتی بدنه خودرو و آسیب های ناشی از سوختگی رنگ را از بین ببرد. این کار با استفاده از روش خاصی انجام می شود و دقت در انجام آن اهمیت بسیار زیادی دارد. در غیر اینصورت ممکن است به بدنه خودرو آسیب وارد شود و این موضوع می تواند نگرانی های بسیار زیادی را برای صاحبان خودرو به وجود بیاورند. امروزه، مشتریان به دنبال اطلاعات کاملی در مورد پولیش هستند. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. 

پولیش بدنه خودرو

بررسی پولیش بدنه خودرو 

همانطور که از نام پولیش مشخص است، این کلمه به معنای ایجاد سطحی صاف، یکدست و براق است و این معنا با ماهیت این کار همخوانی دارد. برای انجام پولیش بدنه از نوعی ساینده که مشابه به سمباده است استفاده می شود با این تفاوت که این ساینده دانه های بسیار ریزتری از سمباده دارد. این کار باید با دقت بسیار زیادی انجام شود تا در روند مالش به سطح اتومبیل آسیب وارد نشود. در روند انجام این کار، لایه نازکی از سطح رنگ بدنه خودرو از بین می رود و سطح یکدست می شود. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا پولیش بدنه به ضخامت لایه رویی رنگ بدنه خودرو آسیب وارد می کند؟! پاسخ به این سوال منفی است!  لایه ای که در طی پولیش از بین می رود بسیار ناچیز است و هرگز به کیفیت کلی رنگ آسیب وارد نمی شود. در نتیجه، اگر می خواهید این کار را انجام دهید، می توانید بدون هیچ گونه نگرانی آن را انجام دهید. 

پولیش بدنه خودرو چگونه انجام می شود؟

روند انجام کار پولیش بدنه در عین سادگی ظرافت های خاصی دارد که اگر رعایت نشود می تواند آسیب های زیادی را به بدنه خودرو وارد کند. این کار با استفاده از دستگاه پولیش برقی انجام می شود که به حالت دورانی بر روی بدنه حرکت می کند و باعث ریزش رنگ لایه اول می شود. در واقع، رنگی که بدنه خودرو را پوشانده است دارای 8 تا 10 لایه است و با استفاده از پولیش بدنه تنها لایه اول برداشته می شود. 

Image
Image

پولیش کاری

حفظ ظاهر اتومبیل به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌های صاحبان خودرو می‌باشد. شرط حفظ ظاهر بدنه ماشین، نگه‌داری مناسب بدنه به گونه ای است که کمترین فرسایش در آن رخ دهد. رنگ بدنه خودرو به مرور زمان درخشندگی خود را از دست داده و کدر می‌شود. این کدر شدگی بر اثر اصابت ذرات معلق در هوا با بدنه خودرو به وجود می‌آید. تنها راهی که می‌توان این کدر شدگی را از بین برد پولیش کاری می‌باشد. امروزه متخصصان حوزه بدنه اتومبیل پولیش کاری در کنار واکس زدن را یکی از مهمترین راه‌های جلوگیری از فرسایش بدنه خودرو می‌دانند.

همانگونه که در مقاله پولیش کاری اشاره نمودیم پولیش ماشین محلولی است که از آن برای از بین بردن خراش‌های کوچک و بزرگ باقی مانده بر روی بدنه اتومبیل، ماتی، رنگ پریدگی و کدری رنگ بدنه اتومبیل استفاده می‌شود. محلول پولیش با حذف لایه نازکی از رنگ بدنه خودرو و پخش آن در قسمت آسیب دیده باعث ترمیم آسیب‌های بدنه می‌گردد و علاوه بر آن منجر به جلابخشی رنگ آن می‌شود.

پولیش بدنه حرفه ای

پولیش کاری از نظر بسیاری یک کار راحت است که هر کسی از عهده آن می‌تواند برآید اما ... تجربه ثابت کرده است زمانی که پولیش کاری آسیب‌های عمیق توسط افراد بی تجربه انجام شود پس از یکبار شستشو آثار آسیب دوباره نمایان می‌شود. در نتیجه برای برخوداری از نتیجه بهتر پولیش کاری، بدنه اتومبیل باید توسط افراد متخصص پولیش کاری شود. 

نکته مهم: اینکه پولیش کاری باعث درخشندگی و جلای بدنه اتومبیل می‌شود به این معنی نیست که شما هر زمان بتوانید عملیات پولیش کاری را روی بدنه خودرو انجام دهید. از آنجایی که پولیش کاری با حذف یک لایه رنگ عمل می‌کند ممکن است باعث آسیب دائمی به رنگ خودرو شود در نتیجه در طول سال یکبار بیشتر نباید از آن استفاده نمایید. واکس بدنه خودرو نیز باعث درخشندگی و جلای بدنه خودرو می‌شود و شما می‌توانید از آن چند بار در طول سال استفاده نمایید به خصوص پس از هر پولیش کاری واکس زدن بدنه خودرو بسیار مهم است.

برای حفظ بدنه خودرو چه کارهایی می توانیم انجام دهیم؟

حفظ بدنه خودرو تاثیر مستقیمی در زیبایی خودرو دارد. برای حفظ ظاهر و سلامت بدنه خودرو می توانید کارهای مختلفی از جمله پولیش و واکس بدنه را انجام دهید. این روش ها هر یک تاثیر خاصی بر بدنه خودرو می گذارند و باعث افزایش طول عمر آن می شوند. با توجه به این موضوع که این کارها با یکدیگر متفاوت هستند، شناخت آنها می تواند به شما کمک کند تا به موقع برای انجام هر یک از این کارها اقدام نمایید. 

چه اتومبیل‌هایی نیاز به پولیش کاری دارند؟

اتومبیل‌ها در زمان‌های متفاوتی ممکن است نیازمند عملیات پولیش کاری باشند. این زمان‌ها شامل 4 مورد است که در اینجا به آن اشاره می‌نماییم.

1-    خودروهای نو

بسیاری از شرکت‌های خودروسازی پس از تولید ماشین، سطح بدنه خودرو را پولیش‌کاری نمی‌کنند و به همین علت جلوه واقعی رنگ اتومبیل به چشم نمی‌آید. برخی از کمپانی‌ها برای از بین بردن تاری رنگ بدنه اتومبیل پس از فرآیند رنگ‌کاری از یک لایه نازک پولیش استفاده می‌کنند. خودرو خارج شده از کمپانی دارای موج‌های رنگی یکنواخت است برای رفع این موج‌های رنگی لازم است یکبار تمام بدنه خودرو پولیش شود و روی آن واکس زده شود تا علاوه بر جلابخشی بیشتر رنگ اتومبیل از رنگ خودرو محافظت گردد.

2-    خودروهایی که رنگ آنها مات شده

بسیاری از اتومبیل‌ها به مرور زمان رنگ براق و درخشان خود را از دست داده و در اثر برخورد گرد و غبار با سطح آنها به سوی مات شدن پیش می‌روند در این مواقع با استفاده از پولیش‌کاری می‌توان جلوه و درخشش اولیه اتومبیل را برگرداند.

3-    تصادفات جزیی خودرو

برای ترمیم خراش‌های سطحی در ماشین‌هایی که دچار تصادفات جزیی  شده‌اند می‌توان از پولیش استفاده کرد، در فرآیند پولیش خودرو با برداشتن یک لایه نازک از رنگ خودرو خراش‌ها و ساییدگی‌ها پر می‌شود و جلوه و درخشش اتومبیل مانند روز اولش می‌گردد.

4-    خودروهای نقاشی شده

اتومبیل‌هایی که سطح صدمات آن به قدری گسترده بوده است که صافکار ناگزیر از رنگ‌کاری شده است، برای یکنواخت شدن سطح رنگ شده با سایر سطوح نیاز به پولیش کاری خودرو است. پولیش در کنار واکس دو ماده برای جلادهی بدنه اتومبیل هستند. اکثر پولیش‌های موجود در بازار دارای مقداری واکس برای ایجاد درخشندگی بیشتر در سطح بدنه می‌باشند. 

صافکاری رضایی با بهره گیری از یک کادر مجرب و جوان، آماده انجام  پولیش کاری حرفه ای بدنه اتومبیل مشتریان عزیز تهرانی می‌باشد. این مجموعه به عنوان یکی از بهترین صافکاری‌های شرق تهران شناخته می‌شود که همواره در جهت رضایت همشریان عزیز قدم برداشته است.

فناوری نانو چیست؟

فناوری نانو با عنوان موج چهارم انقلاب صنعتی در جهان شناخته می‌شود که با ایجاد تغییراتی در آرایش اتم‌ها و ساختار مولکولی مواد آنها را به سمت بهینه تر شدن ارتقا می‌دهد. این فناوری با ایجاد توانایی‌های جدید در مواد سبب بازدهی بیشتر آنها در زندگی روزمره می‌گردد. برای مثال اسپری نانو محافظتی فلزات با ایجاد تغییراتی در ساختار مولکولی آنها منجر به کاهش جذب مواد خارجی به بدنه فلزات می‌گردد.

پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو

پوشش نانو سرامیک که با عنوان گلاس کوتینگ هم در بازار ایران شناخته می‌شود، یک پوشش محافظتی بسیار محکم و بادوام برای بدنه اتومبیل در برابر مواد خارجی مانند آب و گرد و غبار است. این پوشش با ایجاد یک لایه محافظتی بر روی بدنه خودرو مانع از کدر شدن، لکه شدن و آسیب بدنه خودرو در برابر برخورد ذرات ریز معلق در هوا می‌شود. پوشش نانو سرامیک (glass coating) همانطور که از نام انگلیسی آن بر می‌آید یک پوشش شیشه ای بر روی بدنه خودرو است که تغییری در رنگ بدنه خودرو ایجاد نمی‌کند و تنها با ایجاد یک لایه شفاف شیشه ای از بدنه خودرو در برابر نشستن مواد خارجی بر روی آن جلوگیری می‌نماید. 

لزوم استفاده از پوشش نانو سرامیک

رنگ بدنه خودرو به سادگی دچار آسیب می‌گردد این بدنه به مرور در مقابل نور خورشید و ذرات شیمیایی موجود در هوا دچار آفتاب سوختگی، پوسیدگی یا خوردگی و کدر شدگی رنگ بدنه خودرو می‌گردد. این نوع آسیب‌ها به خصوص در کلان شهرهایی مانند تهران که درصد آلودگی هوای آن بالاتر از حد مجاز است روند سریعتری دارد. پوشش نانو سرامیک با استفاده از فناوری نانو موفق به ایجاد تغییراتی در فرمول مولکولی مواد پوشش دهنده گردیده است که این تغییر مولکولی مانع از جذب مواد خارجی مانند آب، نور خورشید، ذرات معلق و مواد شیمیایی موجود در هوا به بدنه خودرو می‌گردد. این پوشش بسیار مناسب اتومبیل‌های تیره رنگ می‌باشد. زیرا اینگونه اتومبیل‌ها به آسانی در برابر نور خورشید دچار آفتاب سوختگی رنگ می‌شوند. پوشش نانو سرامیک با توانایی بالا می‌تواند از ایجاد خط و خش‌های سطحی بر روی بدنه خودرو شما جلوگیری نماید.

پوشش نانو سرامیک شیشه خودرو

پوشش نانو سرامیک شیشه خودرو با ایجاد لایه محافظتی در شیشه اتومبیل به خصوص شیشه جلو، مانع از نشستن گرد و غبار و لکه‌های ناشی از آب باران می‌گردد. این نوع پوشش برای اتومبیل‌هایی که در باران تردد دارند بسیار مناسب است. صاحبان خودرو با استفاده از اینگونه پوشش‌ها آسیب‌های ناشی از کدر شدن شیشه اتومبیل را می‌توانند تا حد زیادی کاهش دهند.
بهتر است قبل از استفاده از پوشش نانو سرامیک با یک صافکار حرفه ای یا کسانی که در این رابطه تجربه کافی دارند مشورت نمایید.  

واکس و پولیش خودرو

واکس بدنه و پولیش بدنه دو اصطلاحی هستند که گاهی به اشتباه به جای هم به کار برده می شوند. اما باید بدانید واکس و پولیش در کار متفاوتی هستند که بر روی بدنه خودرو انجام می شوند و هر یک به نوع خاصی می توانند بر زیبایی بدنه اتومبیل تاثیر بگذارند. 

واکس بدنه چیست؟

واکس خودرو لایه ای است که بر روی رنگ بدنه خودرو زده می شود و از خودرو در برابر عوامل زیر محافظت می کند:
•    ایجاد لایه ای محافظ بر روی رنگ خودرو 
•    افزایش درخشندگی رنگ خودرو 
•    عدم آسیب آب و رطوبت به بدنه خودرو 
•    محافظت از رنگ خودرو در مقابل اشعه ماورا بنفش 
•    جلوگیری از تغییر رنگ خودرو 

واکسی که بر رو بدنه خودرو به کار برده می شود به شکل مایع و یا چسب است. همانطور که متوجه شده اید واکس خودرو هیچ ارتباطی به از بین بردن خط و خش از روی بدنه ندارد و می تواند به عنوان لایه ای محافظ عمل کند. استفاده از پولیش بدنه و واکس بدنه می تواند به حفظ زیبایی و استقامت خودرو کمک کند و این امر نقش بسیار مهمی در افزایش طول عمر رنگ بدنه خودرو دارد. 

بهترین واکس بدنه خودرو سفید

رنگ سفید یکی از رنگ هایی است که به سرعت می تواند خط و خش و یا ماتی رنگ را نشان دهد. به همین دلیل صاحبان خودرو به دنبال بهترین گزینه ها برای واکس بدنه خودرو سفید رنگ هستند. خرید واکس بدنه یک کار تخصصی است و تنها کسانی می توانند این کار را انجام دهند که در این زمینه تخصص دارند. به همین دلیل توصیه می شود برای اینکار به مراکز معتبر مراجعه کنید و یا با افراد متخصص در ارتباط باشید.

پولیش بعد از رنگ خودرو

بسیاری از افراد در این زمینه سوال می پرسند که آیا می توان بعد از رنگ خودرو از پولیش بدنه استفاده کرد؟! پاسخ به این سوال مثبت است! با استفاده از این کار می توان به رنگ خودرو جلا بخشید و این امر برای کسانی که به زیبایی خودرو اهمیت می دهند، بسیار مهم است. از طرف دیگر، اگر بدنه خودرو شما به صافکاری نیاز دارد، معمولا پیشنهاد می شود پس از صافکاری پولیش انجام دهید. این کار سبب می شود تا کثیفی ها و لکه هایی که در زمان نقاشی و صافکاری بر روی بدنه خودرو به وجود آمده اند رفع گردند. 

بازدید دوره ای از خودرو 

پولیش بدنه یکی از کارهایی است که می تواند به حفظ رنگ خودرو کمک کند. اما اینکار تنها راهکاری نیست که برای افزایش طول عمر خودرو مورد نیاز است. کارشناسان خودرو همواره به این موضوع اشاره می کنند اگر می خواهید طول عمر خودرو خود را بالا ببرید، باید به بازدید دوره ای از خودرو اهمیت زیادی دارد. توصیه می شود هر 6 ماه یکبار خودرو برای بازدید دوره ای به مراکز معتبر برده شود. این امر سبب می شود تا آسیب های اولیه به خودرو مشخص گردد و صاحب خودرو می تواند در همان ابتدای کار برای رفع آنها اقدام نماید. 

چه زمانی اتومبیل به پولیش کاری نیازمند است؟

حفظ ظاهر اتومبیل به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌های صاحبان خودرو می‌باشد. شرط حفظ ظاهر بدنه ماشین، نگه‌داری مناسب بدنه به گونه ای است که کمترین فرسایش در آن رخ دهد. رنگ بدنه خودرو به مرور زمان درخشندگی خود را از دست داده و کدر می‌شود. این کدر شدگی بر اثر اصابت ذرات معلق در هوا با بدنه خودرو به وجود می‌آید. تنها راهی که می‌توان این کدر شدگی را از بین برد پولیش کاری می‌باشد. امروزه متخصصان حوزه بدنه اتومبیل پولیش کاری در کنار واکس زدن را یکی از مهمترین راه‌های جلوگیری از فرسایش بدنه خودرو می‌دانند.

خدمات نانو سرامیک صافکاری رضایی

مجموعه صافکاری رضایی با استفاده از متخصصین جوان و با تجربه در امر کارشناسی رنگ بدنه خودرو، انجام انواع صافکاری، نقاشی اتومبیل، پولیش کاری، خدمات پوششش نانو سرامیک و ... همواره آماده ارائه راهنمایی و خدمات خود به همشهریان تهرانی می‌باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره .... تماس حاصل فرمایید.

همانگونه که در مقاله پولیش کاری اشاره نمودیم پولیش ماشین محلولی است که از آن برای از بین بردن خراش‌های کوچک و بزرگ باقی مانده بر روی بدنه اتومبیل، ماتی، رنگ پریدگی و کدری رنگ بدنه اتومبیل استفاده می‌شود. محلول پولیش با حذف لایه نازکی از رنگ بدنه خودرو و پخش آن در قسمت آسیب دیده باعث ترمیم آسیب‌های بدنه می‌گردد و علاوه بر آن منجر به جلابخشی رنگ آن می‌شود.

قیمت پولیش بدنه 

سوال در مورد قیمت پولیش یکی از سوالات پرتکرار است. تمامی افراد تمایل دارند در مورد هزینه این کار اطلاعات مناسبی را بدست بیاورند تا بتوانند بودجه کافی را برای این کار کنار بگذارند. با توجه به این موضوع که انجام پولیش بدنه یک کار تخصصی است، برای انجام آن باید به مراکز معتبر مراجعه کرد. همچنین، قیمت این کار به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. توصیه ما به شما این است برای کسب اطلاعات قابل اعتماد در مورد قیمت پولیش با افراد متخصص و حرفه ای در تماس باشید.  تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کافی را در مورد پولیش بدنه در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید در فرآیند پولیش، لایه اول رنگ خودرو با استفاده از سمباده مخصوص تراشیده می شود و این امر فواید زیادی را به همراه دارد. از فواید پولیش می توان به رفع خط و خش، ماتی رنگ خودرو و از بین بردن سوختگی رنگ اشاره کرد. واکس بدنه نیز یکی از روش هایی است که لایه ای محافظ بر روی رنگ خودرو به وجود می آورد و اجازه نمی دهد رنگ آسیب ببیند. انجام واکس بدنه نیاز به پولیش را به میزان زیادی کاهش می دهد. برای انجام این کار باید از افراد حرفه ای و متخصص کمک بگیرید.

قیمت پولیش بدنه