نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

پولیش نانو

زیبایی بدنه خودرو یکی از مواردی است که برای افراد اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل راهکارهای زیادی ارائه می شوند تا صاحبان خودرو بتوانند ظاهری زیبا در خودرو خود به وجود بیاورند. پولیش و واکس بدنه می توانند از آسیب به بدنه خودرو جلوگیری کنند و جلایی خیره کننده  به آن ببخشند. این کار خط و خش بدنه خودرو را از بین می برد و سبب می شود ت ایرادهای بدنه خودرو پس از صافکاری از بین برود. پولیش نانو یکی از روش های جدید برای افزایش زیبایی و جلای خودرو است. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در مورد پولیش نانو در اختیار شما قرار دهیم. 

پولیش نانو - قیمت پولیش نانو لیزر و سرامیک بدنه خودرو - صافکاری رضایی

پولیش چیست

قبل از آنکه بخواهیم در مورد پولیش نانو صحبت کنیم، بهتر است نیم نگاهی به کار پولیش در خودروها داشته باشیم. پولیش به فرآیندی گفته می شود که طی آن بدنه خودرو با استفاده از سمباده تراشیده می شود ( در این شرایط تنها اولین لایه خودرو از بین می رود) و ظاهری صاف و یکدست پیدا می کند. استفاده از پولیش در شرایط زیر پیشنهاد می دهد:
•    از بین بردن خط و خش 
•    از بین بردن سوختگی رنگ ماشین 
•    از بین بردن ماتی رنگ خودرو 
•    از بین بردن تاثیرات مواد شیمیایی از روی رنگ خودرو 
تمامی این موارد سبب شده اند که پولیش بدنه به عنوان راهکاری مهم مد نظر صاحبان خودرو در نظر گرفته شود. 

پولیش نانو چیست؟

بهتر است بدانید که پولیش نانو با پولیش بدنه خودرو کمی متفاوت است. در واقع، پولیش نانو پلیمر مایعی است که سطح بدنه خودرو را پوشش می دهد و با رنگ خودرو ترکیب می گردد. این امر سبب می شود لایه ای هیدروفوبیک بر روی بدنه خودرو به وجود بیاید که خواص مهمی را به وجود می آورد. یکی از مهمترین مواردی که سبب شده است استفاده از پولیش نانو مورد توجه قرار گیرد خاصیت آب گریزی آن است. همانطور که می دانید اگر آب یا رطوبت بر روی بدنه خودرو قرار گیرد، می تواند به آن آسیب وارد کند. همچنین، گرد و غباری که بر روی بدنه خودرو می نشینند بر روی آن خط می اندازند و وجود این پولیش مانع از آن می شود.  
این پولیش سطح بدنه خودرو را شفاف و براق می کند و این موضوع تاثیر مسقتیمی در زیبایی و جلو خودرو دارد. از طرفی دیگر، این ذرات نانو در زمان ترکیب با رنگی که بدنه خودرو را پوشانده است به ترمیم مشکلات بدنه خودرو کمک می کنند. دوام این پولیش در مقایسه با پولیش های دیگر بسیار زیاد است و همین امر پولیش نانو را به یکی از محصولات ویژه بازار تبدیل کرده است!

پولیش نانو
پولیش نانو سرامیک

ساخت پولیش نانو 

همانطور که از نام این پولیش مشخص است در ساخت آن از فناوری نانو استفاده شده است و همین امر سبب شده است تا ویژگی های آن افزایش پیدا کند. به طور کلی، برای اینکه این پولیش ساخته شود به مواد اولیه با کیفیت نیاز که در طی ساخت با تکنولوژی نانو فرآوری شوند. به همین دلیل این گونه پولیش ها قیمت بالایی دارند. 

اولین استفاده از پولیش نانو

شاید برای شما جالب باشد که بدانید این پولیش اولین بار بر روی بدنه خودروهای گران قیمت و لوکس به کار برده شد. خودروهای گران قیمت باید زیبایی و جلوه خود را حفظ کنند. این پولیش طول عمر بسیار بالایی دارد و در مدت زمان طولانی جلوه و درخشندگی خودرو را تامین می نماید. 

پولیش نانو سرامیک

همانطور که متوجه شده اید این نوع پولیش فواید زیادی را بر حفظ سلامت رنگ خودرو دارد. این پوشش ها از نظر درجه سختی متفاوت هستند و هر چقدر که درجه سختی آنها بالاتر باشد، کیفیتشان به همان میزان بالا می شود. 

انواع پولیش نانو سرامیک 

انواع این پولیش به شرح زیر هستند:
•    نانو سرامیک پلیمری
این پولیش این قابلیت را دارد تا با رنگ بدنه پیوند عمیقی داشته باشد. مقاومت این پولیش بسیار زیاد است. اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که پاک کردن این مایع از روی سطح خودرو بسیار دشوار است. 
•    پولیش سرامیک کوارتزی
این پولیش از سخت ترین و قوی ترین پولیش های بازار به حساب می رود که مقاومت بسیار بالایی در برابر خط و خش دارد. از ویژگی های دیگر این پولیش می توان به شفافیت و ماندگاری بالا اشاره کرد. همین امر سبب می شود تا پولیش مدت زمان بیشتری خودرو را براق و زیبا نگه دارد. 
•    نانو سرامیک هیبریدی
در این پوشش پولیش نانو سرامیک پلیمری با پولیش سرامیک کوارتزی با هم ترکیب شده اند  و همین امر قدرت و اثربخشی آن را به میزان زیادی افزایش داده است. از این پوشش می توان به عنوان بهترین پولیش نانو سرامیکی یاد کرد. مقاومت بسیار بالا و قابلیت قابل توجه در محافظت و نگهداری از بدنه خودرو این پولیش را مورد توجه خریداران قرار داده است. 

نحوه انجام پولیش نانو 

دقت به مراحل انجام این پولیش اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر یکی از این مراحل نادیده گرفته شود، نتیجه مورد نظر حاصل نخواهد شد. این مراحل به صورت زیر هستند:
•    تمیز کردن خودرو 
•    احیای رنگ 
•    پولیش کاری 
•    استفاده از پولیش نانو

اولین مرحله تمیز کردن بدن خودرو است!

وقتی کسی می خواهد بدنه خودرو را پولیش کاری کند، در اولین مرحله باید آن را تمیز کند و هرگونه آلودگی و یا کثیفی را که سطح خودرو را پوشانده است از بین ببرد. 

دومین مرحله احیای رنگ خودرو است!

پس از تمیزی خودرو باید برای ترمیم بخش های آسیب دیده اقدام شود. به طور مثال، اگر سطح خودرو دارای خط و خش، فرو رفتگی و یا مشکلات دیگر است باید برای رفع آن اقدام شود. این کار سبب می شود تا مرحله پولیش کاری به خوبی پیش رود. 

سومین مرحله پولیش کاری است!

در مرحله پولیش کاری با استفاده از دستگاه مخصوص که مانند سمباده است سطح خودرو پولیش می خورد و سطحی یک دست و بدون هیچ گونه مشکل به وجود می آید. در این مرحله است که خودرو برای استفاده از پوشش نانو سرامیک آماده می شود. 

آخرین مرحله، استفاده از پوشش نانو سرامیک است!

وقتی تمامی مراحل به دقت بر روی بدنه خودرو انجام شدند، استفاده از پوشش نانو سرامیک آغاز می گردد. در این مرحله، مایعی با کیفیت بدنه خودرو را پوشش می دهد و این امر باعث جلوگیری از بروز خط و خش، افزایش طول عمر رنگ خودرو و جلا و زیبایی رنگ خودرو می شود.

چه کسانی می توانند این پولیش را انجام دهند؟

به طور کلی، باید بدانید استفاده از پولیش یک کار بسیار تخصصی است و نیاز به نیروی ماهر دارد. شما هرگز نمی توانید خودرو خود را به دست هر کسی که ادعا می کند این کار را می تواند انجام دهد، بسپارید. زیرا اگر این کار را با ظرافت انجام ندهد، حتما به خودرو آسیب وارد می شود و حتی ممکن است خودرو دچار مشکلات بسیار زیادی شود. به همین دلیل برای انجام پولیش بدنه تنها باید به افراد معتبر مراجعه کنید. 

آیا هزینه پولیش نانو زیاد است؟

شاید بتوان گفت یکی از سوالاتی که دائما در مورد پولیش کاری پرسیده می شود در مورد هزینه آن است. با توجه به این موضوع که ساخت پولیش نانو نیاز به مواد اولیه با کیفیت و تکنولوژی بسیار پیشرفته ای دارد این کار بسیار هزینه بردار است. به همین دلیل تمامی کسانی که می خواهند برای پولیش بدنه خودرو اقدام کنند باید بودجه مناسب برا برای اینکار کنار بگذارند. 

آیا پولیش نانو زمان بر است؟ 

یکی از سوالاتی که بسیاری از کاربران در زمان خرید این پولیش می پرسند در مورد زمان انجام آن است! بهتر است بدانید انجام این کار بسیار زمان بر است و همین امر سبب شده است که این امر به یکی از معایب پولیش سرامیکی و نانو تبدیل شود. زیرا وقتی که تصمیم گرفته می شود تا سطح خودرو پولیش بخورد، باید تمامی مشکلات خودرو رفع شوند و سطحی صاف و یکدست به وجود بیاید. هر یک از این مراحل زمان بر است و همین امر سبب شده است که استفاده از روش پولیش نانو به کاری بسیار وقت گیر تبدیل شود. کسانی که می خواهند از این روش برای جلای رنگ خودرو خود استفاده کنند، باید به این موضوع توجه داشته باشند.

دستگاه پولیش

پولیش کاری با استفاده از دستگاه مخصوصی استفاده می شود که سر آن ماننده سمباده است و این سمباده بدنه خودرو را سایش می دهد تا لایه رویی رنگ از بین برود. این دستگاه باید از برندهای معتبر باشد و استانداردهای لازم در ساخت آن به کار رفته باشند. در غیر اینصورت اگر شدت سایش زیاد باشد، به لایه های دیگر رنگ خودرو نیز آسیب وارد می شود و این امر هزینه های زیادی را به صاحبان خودرو متحمل می کند. 

بازدید دوره ای از خودرو

امروزه خودرو به بخش مهمی از زندگی انسان ها تبدیل شده است و تصور حمل و نقل بدون خودرو تقریبا امکان پذیر نیست. با توجه به این موضوع کارشناسان امور فنی پیشنهاد می کنند که صاحبان خودرو باید برای بازدید دوره ای خودرو اقدام کنند. در این شرایط، تمامی قسمت های اتومبیل مورد بررسی قرار می گیرد و این امر می تواند به فرد کمک کند تا در صورت بروز اولین مشکل در اتومبیل سریعا برای رفع آن اقدام نماید. در نتیجه هزینه نگهداری از اتومبیل و تعمیر آن به میزان چشمگیری پایین می آید و این موضوع ارزش بسیار زیادی دارد.

آیا زیبایی بصری خودرو مهم است؟

بهتر است بدانید امروزه تقریبا تمامی افراد به زیبایی بصری خودرو خود اهمیت می دهند. دلیل این امر این است که تمیزی و جلای خودرو می تواند نشان دهنده پرستیژ و شخصیت افراد باشد. به طور مثال، تصور کنید شما یک جلسه بسیار مهم دارید و افرادی که در آن جلسه حضور دارند، پس از جلسه خودرو شما را می بینند. اگر خودرو کثیف و مات باشد می تواند از نظر روانی حس بدی را القا کند. اما اگر خودرو جلا داشته باشد، حس خوبی به دیگران القا می شود. 
تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد پولیش نانو در اختیار شما قرار دهیم. منظور از پولیش نانو مایعی است که سطح بدنه خودرو را پوشش می دهد و اجازه نمی دهد آلودگی ها و آفتاب به بدنه خودرو آسیب وارد کنند. این موضوع سبب می شود که طول عمر رنگ خودرو افزایش پیدا کند و جلا و زیبایی خاصی پیدا کند. قیمت این پولیش زیاد است و همین امر سبب می شود کسانی که می خواهند برای این کار اقدام کنند بودجه مناسب را از قبل در نظر بگیرند. به این نکته توجه داشته باشید که این کار زمان بر است و تنها باید توسط افراد متخصص انجام شود. 

قیمت پولیش نانو

اگر می خواهید برای خرید پولیش نانو اقدام کنید، بی شک در مورد قیمت آن سوال دارید. با توجه به این موضوع که پولیش نانو به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد  ( به طور مثال هر چقدر که خاصیت آب گریزی پولیش بیشتر باشد، هزینه آن افزایش پیدا می کند)، برای استعلام قیمت باید به مراکز معتبر مراجعه نمایید. 

قیمت پولیش نانو