نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

شاسی کشی

شاسی کشی کردن ماشین امروزه بسیار به چشم می آید و ممکن است سؤالی که برای بسیاری به وجود آید این باشد که شاسی در اصل چیست؟ اسکلت بندی خودرو یعنی شاسی اتومبیل که برای هر خودرو معمولا شاسی خاصی را در نظر می گیرند؛ به این دلیل که ساختار و اسکلت بندی آن ها متفاوت است. صد در صد هر چقدر شاسی خودرو مورد نظر شما با کیفیت تر باشد، شما می توانید ایمنی و امنیت بیشتری را برای خودرو خود در نظر بگیرید. معمولا میزان استقامت هر خودرو در مقابل تصادف به شاسی بندی آن مرتبط است و زمانی که به خاطر انواع تصادفات بدنه خودرو دچار آسیب شدید گردد، شاسی آن نیازمند تعمیر است که شما این نوع تعمیرات را باید به یک صافکار ماهر و با تجربه و مهم تر از همه منصف بسپارید تا به نحو احسن یک شاسی مرتب و کارآمد را برای خودرو خود در نظر بگیرید.

دستگاه شاسی کشی خودرو

دستگاه شاسی کشی خودرو ابزاری است که برای صاف کردن و تعمیر شاسی خودروهای آسیب دیده در تصادفات استفاده می شود. این دستگاه ها در انواع مختلفی وجود دارند، اما همه آنها از یک اصل اساسی برای کشیدن شاسی به موقعیت صحیح خود استفاده می کنند.

رایج ترین نوع دستگاه شاسی کشی، دستگاه کششی هیدرولیکی است. این دستگاه ها از یک پمپ هیدرولیک برای ایجاد نیرویی که برای کشش شاسی استفاده می شود استفاده می کنند. دستگاه های کششی هیدرولیکی در اندازه های مختلفی وجود دارند و می توانند برای تعمیر انواع خودروها استفاده شوند.

نوع دیگری از دستگاه شاسی کشی، دستگاه کششی صافکاری است. این دستگاه ها از یک قاب فلزی و یک سیستم کابل و قرقره برای کشش شاسی استفاده می کنند. دستگاه های کششی صافکاری کوچکتر و قابل حمل تر از دستگاه های کششی هیدرولیکی هستند و برای تعمیرات جزئی شاسی مناسب هستند.

در اینجا چند نکته برای استفاده از دستگاه شاسی کشی خودرو آورده شده است:

  • قبل از استفاده از دستگاه، دستورالعمل ها را به دقت بخوانید.
  • از دستگاه مناسب برای نوع تعمیری که انجام می دهید استفاده کنید.
  • از دستگاه در مکانی با تهویه مناسب استفاده کنید.
  • هنگام استفاده از دستگاه از عینک و دستکش ایمنی استفاده کنید.

دستگاه های شاسی کشی خودرو می توانند ابزارهای بسیار مفیدی برای تعمیر شاسی آسیب دیده باشند. با استفاده صحیح از این دستگاه ها، می توانید خودروی خود را به حالت اولیه خود بازگردانید و از هزینه های تعمیرات گران قیمت جلوگیری کنید

شاسی کشی - هزینه شاسی کشی خودرو در تهران - صافکاری رضایی

با گسترش روز افزون تردد اتومبیل ها در جاده ها با رشد فزآینده تعداد تصادفات جاده ای مواجه هستیم که منجر به آسیب جدی در خودرو می‌شود.  آسیب وارده به ماشین در طیف های گسترده ای طبقه بندی می‌شود. برخی از این آسیب ها صرفا در بدنه خودرو ایجاد می‌شود که با استفاده از صافکاری بی رنگ یا صافکاری و نقاشی می‌توان در جهت رفع آن اقدام نمود. برخی از آسیب ها به دلیل شدت ضربه به گونه ای هستند که به اسکلت بندی یا شاسی خودرو آسیب وارد می‌نمایند، در این مواقع صافکار حرفه ای با استفاده از شاسی کشی اسکلت بندی را به شکل اول در می‌آورد و بعد اقدام به صافکاری بدنه ماشین می‌کند.

شاسی خودرو چیست؟

شاسی بندی اتومبیل، در واقع اسکلت بندی اصلی بدنه اتومبیل است. شاسی بندی را می‌توان ستون فقرات اتومبیل در نظر گرفت که بقیه وسایل خودرو بر روی آن تعبیه می‌شود. این شاسی بندی شامل یک اسکلت چهارضلعی است که از فلزی با استقامت بالا تهیه می‌شود تا به خوبی از عهده حمل سایر اجزای بدنه خودرو مانند موتور، بدنه، سیستم های فرمان و ... برآید. شاسی بندی خودرو باید از استحکام و تحمل وزن بالایی برخوردار باشد و علاوه بر آن در نوع خود سبک نیز باشد، این شاسی لازم است که در مقابل خوردگی مقاوم باشد تا عمر بیشتری داشته باشد. همچنین کمترین لرزش را به داخل اتومبیل منتقل نماید. 

خودروهای مختلف از شاسی بندی های متفاوتی برخودارند. این شاسی بندی با پیشرفت تکنولوژی هر روز در زمینه های مختلف استحکام و روش ساخت در حال ارتقا می‌باشد. شاسی بندی خودرو تاثیر مستقیمی‌بر امنیت خودرو دارد، هرچه شاسی بندی قوی‌تر باشد به همان میزان آسیب وارده در تصادفات به خودرو و سرنشینان کمتر خواهد بود.
عملکرد خودرو بر نوع شاسی بندی آن تاثیر بسیاری دارد. خودروهای مناسب درون شهری از شاسی بندی ضعیف تری نسبت به خودروهایی که برای پیمودن مسافت های بین شهری تولید می‌شوند دارند.

شاسی کشی خودرو با توجه به تمامی جزئیات انجام می شود؛ چرا که اصولا در هنگام استفاده از دستگاه شاسی کش شما باید مراحل خاصی را در نظر بگیرید که در ابتدا صافکار قطعات خودرو را جدا می کند تا بتواند به راحتی به پردازش و آنالیز آسیب وارد شده بپردازید. در مرحله دوم روش های گوناگونی وجود دارد که به واسطه آن بتوان شاسی را به حالت اولیه آن نزدیک نمود.
 جایگاه اصلی شاسی خود را این چنین می توان مشخص کرد و در مرحله سوم جزئیات نقش مهمی را ایفا می کنند؛ چرا که هر چیزی حتی پیچ ها باید دقیقا در جای اصلی خود قرار بگیرند. شما اگر از یک تعمیرگاه به روز و مدرن با ابزار آلات و دستگاه های مختلف استفاده کنید، به راحتی می توانید بهترین و قابل قبول ترین خدمات را انتظار داشته باشید.  

شاسی کشی
شاسی کشی مدرن

شاسی کشی با دستگاه

امروزه شاسی کشی ماشین اغلب با استفاده از دستگاه های مختص این امر انجام می‌گیرد که تیفور  معروفترین آنهاست. دستگاه های شاسی کشی دارای اهرام هایی هستند که با استفاده از آنها شاسی بندی اتومبیل تنظیم می‌گردد. سایر دستگاه های شاسی کشی خودرو شامل جک پمپی، جک فولکسی می‌شود که هر یک اصول خاص خود را در شاسی کشی دارند و تنها صافکاران حرفه ای می‌توانند با استفاده از آنها شاسی بندی یک اتومبیل را به حالت سابق برگردانند.
توجه داشته باشید که شاسی کشی امری بسیار مهم و ضروری در صافکاری است. با وجودی که پیشرفت تکنولوژی در دستگاه های جدید شاسی کشی باعث برگشت حالت اولیه شاسی بندی خودرو تا حد زیادی شده است اما هرگز استقامت و کارایی شاسی بندی اولیه اتومبیل را نخواهد داشت. شاسی کشی باعث ایجاد مشکلاتی در اتومبیل می‌گردد که به مرور افزایش می‌باید و این ایرادات هزینه های بسیاری را به صاحب خودرو تحمیل می‌نماید. یکی از مهمترین ایرادات بعد از شاسی کشی، لاستیک سایی است که باعث فرسایش لاستیک در مدت بسیار کوتاهتری نسبت به شاسی بندی اصلی بدنه خودرو دارد.
در خرید اتومبیل های دسته دوم دقت در این امر لازم و ضروری است که شاسی کشی بدنه چک شود زیرا خرید اتومبیل هایی شاسی کشی شده باعث تحمیل هزینه های بسیاری بر صاحب خودرو خواهد بود.

برای انجام شاسی کشی با دستگاه شما می توانید از دستگاه تیفور استفاده کنید که معمولا تیفور معروف ترین دستگاه های مختص این کار است. اهرم های خاصی برای دستگاه مورد توجه قرار می گیرد که به واسطه آن  می‌ توان اسکلت بدنه اتومبیل را تنظیم نمود. البته هر کدام از دستگاه های شاسی کشی می تواند همانند جک پمپی و یا جک فلوکسی مورد کاربرد قرار گیرد. شما باید اصول خاص را برای ساختار هرکدام از این دستگاه های در نظر بگیرید. البته خالی از لطف نیست که بدانید تنها آن دسته از صافکاران باتجربه و متخصصی که سالیان طولانی در این حوزه فعالیت کرده اند می توانند از خدمات شاسی کشی با دستگاه به نحو احسن بهره مند شوند و اتومبیل شما را به حالت اولیه خود برگرداند. معمولا در صافکاری، شاسی بندی مهم ترین کاری است که باید به آن توجه شود و صددرصد باید با ابزار آلات مناسب انجام پذیرد.

نحوه انجام شاسی کشی

شاسی کشی خودرو در سه نوع مختلف شاسی کشی با میله، شاسی کشی با اتصال 4 طرف خودرو و شاسی کشی با دستگاه انجام می‌گیرد. در شاسی کشی ابتدا خودرو در محل مورد نظر قرار می‌گیرد و سپس با استفاده از زنجیر یا میله هایی فیکس می‌شود، صافکار با کمک این اتصالات بخش ضربه دیده را با استفاده از اهرام هایی می‌کشد تا شاسی بندی به شکل اولیه خود برگردد. 

شاسی کشی ماشین را در حالت های گوناگون می توانید در نظر بگیرید. یکی از حالت ها با میله انجام می شود و یا در حالت دیگر شاسی کشی را با متصل کردن چهار طرف خودرو به ثمر می رسانند. البته با دستگاه نیز می‌توان این فرایند را به درستی انجام داد. صافکار با کمک گرفتن از میله و زنجیر مورد نیاز عملیات فیکس کردن خودرو را انجام می دهد که در این حالت صافکار می تواند اتصالات قسمتی که در تصادف ضربه دیده است را به واسطه اهرم به حالت اولیه خود برگرداند.
 شاسی کشی با دستگاه، میله و یا به صورت چهار طرف خودرو هر کدام روش خاصی است که تنها به تبحر صافکار ارتباط دارد. اما شما باید به این نکته توجه داشته باشید که به هر دلیلی استفاده از یک تیم ماهر و حرفه ای در کنار ابزار مناسب باعث می شود تا شما در طولانی مدت به کیفیت شاسی خودرو مطمئن باشید.

قیمت شاسی کشی با دستگاه

هزینه شاسی کشی را شما باید در ابتدا به روش انجام دادن آن در نظر بگیرید. قیمت شاسی کشی با دستگاه نسبت به میله ای و یا کشیدگی از چهار طرف به مراتب بالاتر است و هم چنین هر چقدر صافکار مهارت بیشتری داشته باشد، صددرصد هزینه بیشتری را از شما طلب می کند که به همین دلیل، شما باید از صافکاران منصف در این زمینه استفاده کنید.
 هم چنین نوع آسیبی که برای اتومبیل رخ داده است، صد در صد بر روی قیمت تاثیر گذار می گذارد. شما اگر از خدمات آنلاین استفاده کنید، به راحتی با ارسال تصویر کارشناس قیمت را برای شما برآورده می کند. مدل خودرو، سال تولید و هم چنین شدت تصادف می تواند بر روی قیمت شاسی کشی با دستگاه تاثیر بسیار واضحی بگذارد. دستگاه به شما این تضمین را می دهد که اسکلت ماشین شما به حالت اولیه خود بر گردد و بتوانید دوباره به راحتی از اتومبیل خود به نحو احسن استفاده کنید.

شاسی کشی مدرن

عملیات شاسی کشی مدرن امروزه در زیر گروه تعمیرات خودرو قرار گرفته است که شما می توانید در یک مرکز تعمیراتی معتبر انواع دستگاه الکترو هیدرولیک کاملا تضمین شده را بدون هیچ گونه ریختگی رنگ که قادر است باعث ضعیف شدن شاسی ماشین شود را مورد استفاده قرار دهید. دستگاهی که برای شاسی کشی مدرن استفاده می شود کاملا با کیفیت و تضمین شده است و شما برای انواع اتومبیل های شاسی دار و سواری می توانید به راحتی از این خدمات استفاده کنید؛ چرا که دستگاه تمام تنظیمات، صاف کردن و پیچیدگی را برای شما انجام می دهد و هم چنین اندازه گیری ها به صورت کاملا دقیق و اصولی طبق نقشه کارخانه انجام می پذیرد. بسیاری از تصادفات شدید که به اسکلت اصلی اتومبیل آسیب جدی وارد آورده است را شما با این نوع فرآیند مدرن می توانید به راحتی تعمیر کنید. تنها باید از خدمات یک مرکز معتبر صافکاری استفاده کنید.  

شاسی کشی با دستگاه اتوماتیک 

شاسی کشی با دستگاه اتوماتیک به گونه ای است که تمامی فرآیند دقیقا توسط دستگاه انجام می‌ شود و تنظیمات آن به درستی اعمال می گردد و این چنین است که شما می توانید کیفیت بالایی را مد نظر داشته باشید. معمولا نکته ای که برای انجام این عملیات با دستگاه اتوماتیک وجود دارد، قیمت بالاتری است که برخی از افراد شاید نسبت به آن واکنش نشان دهند.
 اما اگر شما به دنبال کیفیت بالاتر هستید صد در صد دستگاه اتوماتیک می تواند کیفیت قابل قبول تری را برای شما به وجود آورد و مهم تر از همه این که امروزه اکثر افراد به دنبال سرعت عمل بالا هستند و دستگاه اتوماتیک می تواند سرعت عمل بیشتری را به نمایش بگذارد و به همین خاطر به شما پیشنهاد می دهیم از صافکاران ماهر بخواهید که با دستگاه های اتوماتیک خود خدمات این چنینی را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار دهند.  

شاسی کشی اتومبیل

شاسی کشی برای خودرو به دلیل تصادف که دچار مشکل شده است را شما نباید به تاخیر بیندازید؛ چرا که شاسی خودرو مهم ترین گزینه برای استفاده خودرو و طول عمر آن به حساب می آید. به هر حال اسکلت و بدنه اتومبیل باعث می شود تا بتوان به عملکرد و دوام اصلی آن مطمئن بود. هر خودرویی که شما می شناسید در ابتدا به کیفیت شاسی خود استوار است. بدون شاسی خودرو هیچ کاربرد و بازدهی خاصی ندارد که در این بین، انواع خودرو صددرصد شاسی خاصی را به خود اختصاص می دهند.
 همیشه برای ساخت خودرو در ابتدا شاسی آن ساخته می شود که متاسفانه در تصادفات بسیار سنگین شاسی خودرو به شدت آسیب می بیند که شما باید هرچه سریع تر به صافکاری  مطمئن برای برطرف کردن آسیب ها و مشکلات شاسی خودرو اقدام نمایید. به هر حال امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعت شما دستگاه های متفاوتی را می توانید برای انجام این نوع خدمات  خودرو در نظر بگیرید.

انواع شاسی کشی

انواع شاسی کشی اتومبیل شما می توانید با میله، چهار پایه و یا دستگاه در نظر بگیرید.  با استفاده از میله قابلیت انتقال را می توان انتظار داشت و معمولا زمانی که تنها یک آسیب جزئی به وجود آمده است را می‌توان با استفاده از شاسی کشی با میله برطرف نمود. اما اتصال خودرو به چهار پایه در مواقعی که آسیب جدی تری به خود می گیرد، گزینه قابل قبول تری است. ساختار هندسی خودرو به شکل چهار ضلعی است و به همین خاطر، باید چهار طرف آن به راحتی متصل شود که در این بین، از انواع گیره برای کشیدن شاسی استفاده می شود. فرایند کار با دستگاه جزو فرایند های مدرن است که می‌ توان به شکلی کاملا مکانیکی این عملیات را به اتمام رساند و با توجه به تبحر صافکار و مدل خودرو شما می توانید با دستگاه این انتظار داشته باشید تا خودرو به حالت اولیه خود برگردد.

شاسی کشی با کیفیت

شاسی کشی اگر با ظرافت و دقت بالا انجام پذیرد، صددرصد شما می توانید کیفیت قابل قبولی را مشاهده کنید. در بسیاری از مواقع ضربه‌ای که به خودرو وارد می شود به قدر زیاد است که به سختی می توان آن را به حالت اولیه برگرداند. اما اگر خدمات کیفیت بالایی داشته باشند، مشتریان قطعا می‌توانند رضایت بیشتری از خود نشان دهند. ظاهر ماشین در کنار یک شاسی بادوام و مستحکم باعث می شود تا در طولانی مدت رانندگان بتوانند از خودرو خود به نحو احسن استفاده نمایند. معمولا امروزه دستگاه شاسی کش جزء روش های مدرنی است بسیار برای این فرایند مورد توجه قرار گرفته است. البته جک پمپی نیز، خود تکنیک خاصی را ارائه می‌دهد که برخی صافکاران شاید این روش را بسیار پر بازده تر معرفی نمایند. اما در هر صورت با هر روشی کیفیت کار مهم ترین گزینه است که باید به آن توجه شود.   

شاسی کشی صافکاری رضایی

صافکاری رضایی با بهره گیری از تجربه یک تیم حرفه ای و ابزارآلات مناسب و پیشرفته برای شاسی کشی یکی از برترین تیم های ممکن در شرق تهران برای ارائه خدمات شاسی کشی انواع اتومبیل لوکس و ماشین خارجی است. برای دریافت راهنمایی و مشاوره کافی است با مجموعه صافکاری رضایی تماس حاصل فرمایید. ما در این مقاله هر آن چه در مورد شاسی کشی انواع مختلف خودرو بود را بیان کردیم. شما باید به این نکته توجه داشته باشید که همیشه کیفیت و ظرافت کار در تعمیرات خودرو جایگاه مهمی را به خود اختصاص می دهند. برخی از صافکاران به واسطه تجربه بالایی که به دست آورده اند تکنیک هایی را پیاده می کنند که حقیقتا با کم ترین هزینه بهترین نتیجه را می توان مشاهده کرد و به همین دلیل است که کیفیت کار به تبحر صافکار بستگی دارد.

شاسی کشی ماشین

در برخی از تصادفات به خصوص تصادفات از جلو، ممکن است ضربه وارده به ماشین به قدری شدید باشد که علاوه بر بدنه خودرو، شاسی بندی خودرو نیز آسیب ببیند. اینگونه خودروها پیش از هرچیز لازم است شاسی بندی آنها تعمیر شود که به آن شاسی کشی ماشین می‌گویند. شاسی کشی توسط تیم های صافکاری انجام می‌گردد و انجام آن دقت و ظرافت بسیاری می‌خواهد زیرا لازم است اسکلت و بدنه خودرو به شکل اولیه خود برگردد و تمامی زاویه های چهارضلعی اسکلت کاملا همسان با قبل از تصادف گردند.شاسی کشی ماشین امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و شما می توانید از یک تیم ماهر انتظار داشته باشید که برای انواع ماشین های خارجی نیز این فرآیند را به نحو احسن به ثمر برسانند؛ چرا که دقت و ظرافت کار مهم ترین نکته ای است که نباید از آن غافل شد. متاسفانه به خاطر عدم کیفیت مناسب جاده ها و هم چنین وجود تصادفات عمدی و غیرعمدی شاسی خودرو اولین چیزی است که به شدت آسیب می بیند و در این بین، چنانچه به دنبال تعمیر اصولی هستید باید از صافکاری ماهر و کاربلد در این زمینه استفاده کنید. البته برخی از افراد ممکن است فریب تبلیغات دروغین را بخورند و با هزینه های بالا بهترین نتیجه را مشاهده نکنند. سابقه کاری می تواند تاثیر جدی بر روی فرایند شاسی کشی ماشین با روش های گوناگون همانند دستگاه شاسی کش داشته باشد. 

شاسی کشی ماشین