نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

صافکاری بدون رنگ کاپوت

صافکاری بدون رنگ کاپوت در مواقعی انجام می گیرد که رنگ کاپوت خودرو ریزش پیدا نکرده و یا به گونه ای آسیب ندیده که در زمان صافکاری به رنگ کاپوت صدمه وارد شود، در حال حاضر خودرو به عنوان یک سرمایه به شمار می آید. برای حفظ و جلوگیری از آسیب دیدن این سرمایه باید از خودرو خود بیشتر از هر محصول دیگری مراقبت نمایید، به دلیل اینکه خودرو یک وسیله نقلیه است که احتمال تصادف و یا وارد شدن صدمه به آن بسیار زیاد می باشد. از طرفی در صورتی که پس از تصادف خودرو شما به رنگ کردن نیاز داشته باشد قیمت آن کاهش می یابد، مهم نیست که شما یا طرف مقابل مقصر تصادف هستید. به هر حال خودرو آسیب می بیند که در چنین شرایطی اگر قسمت کاپوت خودرو آسیب دید صافکاری بدون رنگ کاپوت بهترین روش برای حل این مشکل خواهد بود.

صافکاری بدون رنگ کاپوت - قیمت صافکاری کاپوت خودرو - صافکاری رضایی

مراحل صافکاری بدون رنگ کاپوت

اولین کاری که صافکار برای انجام صافکاری بدون رنگ کاپوت انجام می دهد این است که با استفاده از سمباده و آب برای تمیز و صیقلی کردن سطح درونی کاپوت اقدام می کند تا ضربات مورد نیاز به طور دقیق به قسمت های لازم وارد گردند. در دومین مرحله گرم شدن قسمتی از کاپوت که باید صاف گردد به وسیله شعله مستقیم در پشت قطعه انجام می گیرد تا از این طریق ورق فلزی نرم و همچنین ویژگی چکش خواری آن تا حد قابل توجهی بالا رود. صافکار برای رساندن بخشی از کاپوت به فرم صحیح با استفاده از چکش شروع به وارد کردن ضربه می کند و سپس قطعه را در زیر نور خورشید قرار می دهد و موج گرفتن را مرحله به مرحله و از درشت تا ریز از طریق فنرها آغاز می نماید و در نهایت خطوط و قوس ها ترمیم می‌شوند.  

تعمیر و خش گیری کاپوت خودرو

یکی از مهمترین قسمت‌های بدنه خودرو، کاپوت خودرو است، کاپوت‌ها پوششی برای موتور اتومبیل هستند و به همین علت قطعه بسیار مهمی در بدنه ماشین هستند که در معرض آسیب زیادی نیز هستند. کاپوت‌ها در اثر تصادفات ممکن است به راحتی دچار خط و خش، قر شدگی یا حتی  جمع شدگی گردند. سلامت کاپوت در ظاهر خودرو و ایمنی آن تاثیر بسیاری دارد، در نتیجه استفاده از یک صافکار حرفه ای و کاربلد لازمه رسیدگی به کاپوت ماشین است.

صافکاری کاپوت

کاپوت اتومبیل به عنوان یکی از قطعات بسیار آسیب پذیر بدنه خودرو شناخته می‌شود که باید در صافکاری آن دقت زیادی خرج شود. خط و خش‌های جزیی و بریدگی‌های کم عمق را یک صافکار حرفه ای می‌تواند به راحتی با استفاده از صافکاری بی رنگ و پولیش کاری ترمیم نماید. یکی از مهمترین صدماتی که به کاپوت وارد می‌شود تگرگ خوردگی است که با استفاده از دستگاه‌های تگرگ کشی توسط صافکار رفع می‌شود. تنها کافی است یک صافکار حرفه ای را بیابید. در برخی مواقع صافکاری بی رنگ به تنهایی جوابگوی تعمیر کاپوت آسیب دیده نمی باشد در نتیجه صافکار ناگزیر از صافکاری و نقاشی کاپوت می‌شود. در برخی تصادفات شدید نیز صدمات وارده به کاپوت به قدری شدید است که هیچ راهی برای ترمیم آن نیست در نتیجه صافکار مجبور به تعویض کاپوت خودرو می‌شود. کاپوت‌های فابریکی که در بازار هستند به طور کل فاقد رنگ هستند و لازم است صافکار با انتخاب رنگ مناسب بدنه خودرو کاپوت جدید را رنگ کرده و آن را نصب نماید.
توجه داشته باشید که تنها صافکاران با تجربه و حرفه ای می‌توانند رنگ قطعات تعویضی را با رنگ بدنه اتومبیل یکی درآورند به گونه ای که تعویض قطعه به راحتی قابل تشخیص نباشد.

تاثیر صافکاری بی رنگ کاپوت در قیمت فروش خودرو

صافکاری بدون رنگ کاپوت یکی از کارهایی می‌باشد که با استفاده از آن می توان آسیب دیدگی‌های مربوط به قسمت کاپوت خودرو را بهترین شکل ممکن تعمیر کرد، اما میزان قیمت آن را در زمان فروش کاهش ندهد. در صورتی که شما هم جزء آن دسته از کسانی می باشید که قصد فروش خودرو خود را دارید ولی خودرو ‌‌فرورفتگی دارد باید بدانید که هنگام فروش از قیمت خودرو کاسته می شود، به همین جهت برای درست و ترمیم کردن این فرورفتگی ها می بایست به یک تعمیرگاه مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که امکان دارد فردی که قرار است این آسیب ها را برطرف کند به دلیل عدم داشتن تجربه کار وضعیت را بدتر کند، پس توصیه می شود انجام این کار را به صافکاری بسپارید که در این زمینه از تجربه و تخصص کافی برخوردار می باشد.

مقایسه صافکاری با رنگ و بدون رنگ کاپوت

قبل از اینکه تفاوت صافکاری بدون رنگ کاپوت و صافکاری با رنگ را بررسی کنیم ابتدا بهتر است که یک توضیح کامل در مورد صافکاری ارائه دهیم، صافکاری جزء یکی از گروه های تعمیر ماشین به حساب می آید که به تعمیرات بدنه و شکل ظاهری خودرو مرتبط است. به طور کلی باید باید گفته شود شامل فعالیت هایی می شود که توسط صافکار جهت تعمیر کردن قسمتی بدنه اتوموبیل بر روی آن صورت می گیرد و صافکاری در دو گروه با رنگ و بدون رنگ یا بی رنگ قرار می گیرد. از نام هر دو گروه می توان متوجه شد که از نظر رنگ کردن بدنه اتوموبیل پس از انجام دادن مراحل صافکاری با یکدیگر تفاوت دارند، اگر در تصادف کاپوت خودرو آسیب ببیند یک صافکار حرفه ای با توجه به میزان شدت آسیب صافکاری بدون رنگ کاپوت و یا با رنگ را انجام می دهد.

موارد استفاده از صافکاری بی رنگ کاپوت

لازم به ذکر است که در بعضی از مواقع نیازی نیست که برای صافکاری بدون رنگ کاپوت خودرو خود اقدام نمایید یا اینکه مشکل کاپوت با صافکاری برطرف نشود، افراد به طور معمول زمانی به انجام این کار نیاز پیدا می کنند که تصادف های کوچک برای آنها رخ داده است. در تصادف های کوچک اگر رنگ کاپوت خودرو از بین نرفته باشد صافکار برای تعمیر آن روش صافکاری بدون رنگ را مورد استفاده قرار می دهد، اما در صورتی که شدت تصادف تا حدی بوده که باعث از بین رفتن رنگ کاپوت شده است صافکار باید از طریق رنگ کردن دوباره مشکل رنگ ریختگی آن را حل کند. بنابراین نتیجه می گیریم که شدت تصادف تعیین می کند که صافکار کدام نوع صافکاری را برای تعمیر کاپوت اتوموبیل انجام دهد و همیشه نمی توان صافکاری بدون رنگ را انتخاب کرد.

مزایای صافکاری بی رنگ کاپوت
صافکاری بدون رنگ کاپوت

معایب صافکاری بی رنگ کاپوت

صافکاری بدون رنگ کاپوت علاوه بر مزایا دارای یک سری معایب نیز می باشد که بهتر است با آنها آشنا شوید، گاهی اوقات برای انجام این نوع صافکاری باید مقدار زیادی لیسه را مورد استفاده قرار داد که این مسئله امکان دارد ناهمواری های گوناگون را بر روی کاپوت به وجود آورد. در برخی از موارد نیز لازم است که صافکار حجم بالایی از پولیش را به کار گیرد و این موضوع وارد کردن صدمه به رنگ کاپوت خودرو را به دنبال دارد و قسمتی که صدمه دیده است را کدر و دچار رنگ پریدگی خواهد کرد. به همین دلیل نظر تعداد زیادی از متخصصان و کارشناسان این است که تنها زمانی صافکاری بدون رنگ برای تعمیر و ترمیم کاپوت خودرو انجام شود که بهترین و مطلوب ترین نتیجه حاصل گردد و این مورد نیز توسط یک صافکار مجرب تشخیص داده می شود.

هزینه صافکاری بدون رنگ کاپوت

ممکن است برای شما این سوال پیش آید که برای انجام صافکاری بدون رنگ کاپوت چقدر باید هزینه کرد؟ خوب است بدانید که میزان خسارتی که به کاپوت ماشین وارد شده است در تعیین قیمت صافکاری بدون رنگ تاثیر بسیار زیادی دارد. همچنین باید بگوییم که صافکاری بدون رنگ در مقایسه با صافکاری معمولی یا با رنگ ارزان تر می باشد، به جز شدت خسارت عوامل دیگری نیز هستند که میزان قیمت این نوع صافکاری یعنی بدون رنگ را تحت تاثیر قرار می دهند که یکی از مهمترین آنها برند خودرو می باشد. در صورتی که خودرو شما نسبت به ماشین های دیگر دارای قیمت بالاتری است قطعا مواد اولیه آن نیز گران تر می باشند، به همین دلیل هنگامی که برای صافکاری بدون رنگ کاپوت خودرو خود اقدام می کنید صافکار قیمت نهایی آن را با توجه به عوامل مذکور تعیین کرده و به شما اعلام می کند.

امروزه خودرو یکی از مهمترین وسایل زندگی روزمره انسان هستند که در صورت نبود آن این روزمرگی دچار اختلال می‌گردد. خودرو‌ها با این نقش کلیدی نیازمند رسیدگی فراوانی می‌باشد. با گسترش تعداد خودروهایی که در شهر تردد می‌کنند به همان اندازه تعداد تصادفات نیز بیشتر شده است. تصادفات در اثر هر چیزی ممکن است پیش آید. هرچه قدر شما یک راننده قانونمند و دقیق باشید ممکن است دیگران با نادیده گرفتن قوانین و کم دقتی صدماتی را برای اتومبیلتان به وجود آورند. 

صافکاری بی رنگ کاپوت در محل

در صورتی که کاپوت خودرو شما آسیب دیده است و نمی توانید به یک تعمیرگاه مراجعه کنید باید بدانید که تعداد زیادی از تعمیرگاه ها صافکاری بدون رنگ کاپوت را در محل انجام می دهند، تا آنجایی که امکان دارد همیشه انجام دادن صافکاری بدون رنگ را الویت قرار دهید. به خاطر داشته باشید که اگر بخش صدمه دیده اتوموبیل شما توسط یک صافکار نقاشی شود ممکن است هنگامی که می خواهید آن را بفروشید با مشکل برخورد کنید، به دلیل اینکه قسمت رنگ شده کاملا واضح خواهد بود. به طوری که همه افراد به این موضوع پی می برند که خودرو قبلا آسیب دیده و جهت خریدن آن قیمت بسیار پایینی را به شما پیشنهاد می دهند، به همین جهت از او درخواست کنید تا صافکاری بدون رنگ را برای ترمیم و تعمیر کاپوت انجام دهد و از کاهش قیمت خودرو جلوگیری شود.

زمان انجام صافکاری بی رنگ کاپوت خودرو

زمان یکی از موضوعاتی می باشد که در صافکاری از اهمیت بالایی برخوردار است، شکی در این وجود ندارد که انجام صافکاری بدون رنگ کاپوت نسبت به صافکاری با رنگ به صرف زمان کمتری نیاز دارد، در حقیقت ممکن است صافکاری با رنگ در یک تعمیرگاه سریع انجام شود. اما در یک تعمیرگاه دیگر انجام صافکاری بی رنگ کمتر زمان ببرد بنابراین میزان تخصص و مهارت یک صافکار نقش بسیار مهمی را در سرعت انجام صافکار ایفا می کند، صافکاری که در این زمینه تجربه کاافی دارد می تواند در زمان اندکی قسمت آسیب دیده کاپوت خودرو بدون استفاده از رنگ تعمیر کند. در صورتی که زمان برای شما مهم است و نمی خواهید ماشین خود را برای زمان زیادی در تعمیرگاه نگه دارید توصیه می شود صافکاری بدون رنگ کاپوت آن را به دست افراد ماهر و کاربلد بسپارید.

دلیل استفاده از صافکاری بی رنگ برای کاپوت

بسیاری از افراد هنگامی که کاپوت اتومبیل آنها صدمه می بیند نمی دانند که از میان صافکاری با رنگ و صافکاری بدون رنگ کاپوت کدام را انتخاب کنند، اگرچه این دو با هم یکسان نیستند اما توجه کنید که همین تفاوت منجر به رضایت از نتیجه کار می گردد. در صورتی که یک شخص اتومبیل شما را ببیند هرگز متوجه نمی شود که صافکاری بدی رنگ را برای کاپوت آن انجام داده اید، در حقیقت می توان گفت که به همین دلیل صافکاری بی رنگ در مقایسه با صافکاری با رنگ محبوبیت بیشتری دارد و افراد آن را ترجیج می دهند. از آنجایی که با صافکاری بی رنگ آسیب کاپوت بدون رنگ زدن برطرف می شود سالم باقی ماندن رنگ کاپوت تضمین خواهد شد در حالی که با صافکاری معمولی قسمتی از کاپوت رنگ شده و این برای خودرو شما یک نقص می باشد.  

صافکاری کاپوت رضایی

اتو رنگ و صافکاری رضایی یکی از قدیمی ترین صافکاری‌های تهران است که با تکیه بر نیروی جوان و ماهر هر نوع خدمات صافکاری را برای همشهریان عزیز انجام می‌دهد. این صافکاری سابقه درخشانی در صافکاری بی رنگ و نقاشی بدنه اتومبیل دارد و متخصصان آن به گونه ای عمل می‌نمایند که اتومبیل شما مانند روز اول خود خواهد گردید.  برای بهره مندی از خدمات صافکاری رضایی مانند صافکاری بی رنگ، شاسی کشی، پولیش کاری، سرامیک خودرو و ... تنها کافی است با این مجموعه تماس حاصل فرمایید. تیم صافکاری رضایی یک مجموعه عظیم است که امتحان خود را در صافکاری نمونه‌های بسیاری از اتومبیل‌های داخلی و خارجی پس داده است.  
صافکاری بدون رنگ کاپوت به عنوان یکی از بهترین و کارآمدترین روش ها برای برطرف کردن عیب ها و آسیب دیدگی های کاپوت خودرو به شمار می آید، از آنجایی که این نوع صافکاری هیچ گونه اثری از خسارات و صدمات بر جای نمی گذارد به همین جهت مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. این نوع صافکاری دارای یک سری مزایا و معایب می باشد، یکی از مهمترین مزیت های این است که قیمت فروش خودرو را به هیچ عنوان تحت تاثیر قرار نداده و آن را کاهش نمی دهد، علاوه براین برای انجام آن نیازی نیست که صافکار مدت زمان زیادی را صرف کند. همچنین باید بدانید که صافکاری بدون رنگ به تخصص و مهارت بسیار زیادی نیاز دارد و صافکار هنگام انجام آن باید دقت بالایی به خرج دهد، میزان هزینه صافکاری بدون رنگ کاپوت نسبت به مزایایی که دارد مقرون به صرفه است.

مزایای صافکاری بی رنگ کاپوت ماشین

صافکاری بی رنگ از جدیدترین شیوه های صافکاری می باشد و یکی از مهمترین مزایای انجام صافکاری بدون رنگ کاپوت این است که هنگام فروش خودرو کاپوت قیمت خودرو را کاهش نمی دهد، علاوه براین در این نوع صافکاری روش هایی مورد استفاده قرار می گیرد که به صرف زمان زیادی نیاز ندارند. به همین جهت صافکار می تواند کاپوت خودرو شما را در کوتاه ترین زمان ممکن تعمیر نماید، یکی دیگر از مزایایی که دارد این است که شما هیچ گونه اثر خوردگی بر روی کاپوت مشاهده نخواهید کرد، از طرفی دیگر به رنگ آن نیز کوچکترین آسیب وارد نشده و ظاهر اولیه کاپوت حفظ می گردد. لازم به ذکر است که همین مزیت های صافکاری بدون رنگ کاپوت باعث شده است تا تعداد زیادی از افراد عیب و آسیب کاپوت خودرو خود را با استفاده از آن برطرف نمایند و از انجام صافکاری با رنگ اجتناب کنند.

مزایای صافکاری بی رنگ کاپوت ماشین