نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو

در حال حاضر صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو توسط تعداد زیادی از تعمیرگاه ها انجام می شود، صافکاری خودرو یکی از رشته های بسیار مهم تعمیر و نگهداری خودرو است، چرا که ارتباط آن با ظاهر و همچنین بدنه خودرو به صورت مستقیم می باشد. از سوی دیگر مراقبت و حفظ ظاهر خودرو به عنوان اصلی ترین قسمت های تعمیر و نگهداری خودرو به شمار می آید، لازم به ذکر است که گلگیر یکی از قسمت های آسیب پذیر بدنه ماشین می باشد و کیفیت صافکاری آن از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین جهت هرگز نباید توسط افراد بی تجربه انجام گیرد، تعمیرگاه هایی که در زمینه صافکاری انواع ماشین تخصص کافی دارند صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند، به طوری که افراد می توانند با اطمینان خاطر تعمیر و ترمیم گلگیر اتومبیل خود را به دست آنها بسپارند.

صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو - قیمت صافکاری گلگیر - صافکاری رضایی

صافکاری بدون رنگ گلگیر

در ابتدای مطلب به این موضوع اشاره کردیم که گلگیر خودرو مهمترین قسمت بدنه خودرو می باشد، اصلی ترین وظیفه گلگیر این است که اجازه ندهد لاستیک خودرو در معرض خطر قرار گیرد، منظور این است که خودروهای اولیه بدون بخشی به نام گلگیر بودند. چرا که خاکی بودن جاده ها در آن دوره زمانی هنگام منجر به گلی شدن آنها در زمان بارش باران می گردید و بدن خودروها در حین حرکت به دلیل پاشیدن گل کثیف می شدند، از این رو در بدنه خودرو گلگیر ایجاد شد که از پاشیدن گل جلوگیری می کند. حال ممکن است که این قطعه کاربردی به دلایل مختلفی دچار آسیب دیدگی شود که صافکاری یکی از بهترین روش ها برای تعمیر و برطرف کردن صدمه وارد شده به آن می باشد و صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو نسبت به صافکاری با رنگ نتیجه مطلوب تری را به دنبال دارد.

تصادف و تاثیر آن بر نقاط مختلف بدنه خودرو

رانندگی با حوادثی روربه رو می باشد که وقوع آن هیچ گاه خبر نمی کند، و هر راننده ای در ابتدا کم و زیاد با چنین وقوعی دست و پنجه نرم کرده است، که این تصادف خودرو با  شدت های بوده است که منجر به تخریب سپر، کاپوت، گلگیرهای جلو یا عقب، سرشاسی ها و ... می باشد که در بحث کارشناسی رنگ بدنه خودرو و شاسی ها و هرکدام از قسمت های دیگر روش های خاص خود برای ترمیم و جبران خسارت لازم است که هر کدام به مهارت های خاص خود در حرفه صافکاری خودرو نیاز دارد. حرفه ی صافکاری در اصل یک هنر تلقی می شود که بسته به هنر صافکار  کیفیت کار را می توان دید. شدتی که به خودر وارد می شود، بسته به هنر صافکار  می سنجد که آیا این قسمت از ماشین نیاز به تعویض، صافکاری شود که قدرت و دیگر عوامل توسط صافکار تعیین می کند که آیا ماشین صافکاری بدون رنگ شود یا با رنگ شود؟

یک اتومبیل بسته به طراحی که برای آن در نظر گرفته می شود، طرحان خودرو تصمیم به تعیین قطر ورقه بدنه ماشین با توجه به نوع و کاربرد آن خودرو می کنند  که آیا دوبل یا تک لایه ساخته شود، که در مواقی که خودرو تصادف کند ، ترمیم قسمت دو  لایه مشکل و پر هزینه تر است.که تمامی این مراحل با کارشناسی رنگ بدنه خودرو در گروه صافکاری رضایی انجام می شود. قسمت های از کاپوت، دور تا دور در‌های کابین، بالای گلگیرها و... نقاطی می باشند که ورق استفده شده در آنها بصورت دوبل بکار رفته است و اگر این قسمت ها در خودرو دچار صدمه شوند، صافکار مجبور به ترمیم آن می باشد.

صافکاری بدون رنگ چه مراحلی دارد؟

حال اگر خودرو شما در حادثه ای دچار ضربه شود برای ترمیم آن دیگر این به هنر صافکار بر می گردد که هنر خود را چگونه پیدا کند، و در واقع او همانند کوزه گری می باشد که با استفاده از ابزار آلات مخصوص خود تصمیم به ترمیم و صافکاری ماشین بدون نتراشیدن رنگ فابریکش می کند. یک صافکار باید در صافکاری بدون رنگ به نحوی عملکرد خوب داشته باشد که در کارشناسی رنگ بدنه خودرو هیچ موج و فرورفتگی های مشاهده نشود    برای مثال اگر خودرو ای با یک موتور تصادف کند و این برخورد از جلو صورت گرفته باشد، به گونه ای که به گلگیر جلوی ماشین برخورد کرده است، که در این صورت برای صافکاری بدون رنگ آن باید ، ابتدا گل پخش کن ها را باز، سپس پیچ های گل گیر را باز کرده تا جلوی کار را نگیرد و مزاحمتی را در کار نداشته باشد ، بعد شروع به تمیز کردن و سمباده کشی با آب در داخل گل گیر می کنیم تا کاملا سطح بدنه خودرو صیقلی و صاف شود تا ضربه‌های که به سطح مورد نظر زده می شود به دقیق‌ترین حالت ممکن بر آن وارد شوند .

گروه صافکاری رضایی که متخصص در کارشناسی رنگ بدنه خودرو می باشند در مرحله بعدی آن قسمت که نیاز به صاف کردن دارد را با استفاده از شعله مستقیم از پشت آن قسمت حرارت می دهد تا فلز آن قسمت مقداری نرم و حالت انعطافی در کار را به خود بگیرد و سپس با استفاده از ابزار آلاتی چون مشتی ها و قالب تنه شروع به حالت دادن به آن قسمت آسبب دیده می کنند تا به حالت اولیه خود باز گردد، و هنوز کارشناسی رنگ بدنه خودرو به پایان نرسیده ؛ در مرحله ای دیگر ماشین را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار می دهند و با استفاده از یک سری ابزار دیگر مانند فنر ها شروع به محو و برداشتن موج های ریز و درشت بدنه خودرو می کنند که به این مرحله صافکاری بدون رنگ می گویند.

و در نهایت بعد از انجام تمامی این مراحل  شروع به بستن قطعات باز شده بر روی ماشین می کنند تا احیانا اگر ضربه های احتمالی به آنها شده است یا اینکه مثلا بخشی از گوشه سینی چراغ ‌ها در برخورد و  فشار گلگیر کج شده باشند میزان شوند که این قسمت نیز از اهمیت بالای برخوردار می باشد. لازم به ذکر است که بگویم گروه صافکاری رضایی با توجه به این که سابقه بالایی در زمینه کارشناسی رنگ بدنه ، نقاشی و ... دارند مرحله دیگر را در کار خود برای تمیزی و رضایت مشتری می تواند در نظر بگیرد، در این مرحله این گروه خبره پس از مرحله صافکاری بدون رنگ شروع به قلم گیری برخی از قسمت های که نیاز به ترمیم و رنگ خال های کوچک دارند می کنند ، نقاطی که بخشی از ورق تا خورده یا تکه‌های کوچکی از رنگ قطره ریخته شده به آن برخورد کرده است. که در این مرحله نیاز به نقاشی کردن این نقاط حتی در حد و حجم بسیار کوچک که این کار هم که به کار صافکار مرتبط نبوده و توسط نقاش انجام می شود

ولی در صافکاری رضایی این مرحله نیز با ظرافت و ابزار های مخصوص انجام می شود. با این سبک که در ابتدا به ساخت رنگ مربوطه می پردازند و با استفاده از قلم‌مو‌های مخصوص شروع به زدن رنگ به قسمت های که رنگ آن پریده است می کنند این کار با حساسیت خاصی باید انجام شود و بعد کار ماشین بعد از چند روز در زیر آفتاب می ماند و با آب و سمباده نرم شروع به تراشیدن آن می کنند تا هم سطح و هم طراز با سطح بدنه شود و در پایان این نقاط را با دستگاه پولیش ، پولیش می کنند

مراحل صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو

در بخش قبلی نحوه صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو را توضیح دادیم اکنون قصد داریم شما را با مراحل انجام آن آشنا کنیم، در اولین مرحله گل پخش کن های موجود بر روی گلگیر باز می شوند و صافکار باز کردن را باید تا جایی ادامه دهد که قادر باشد به قسمت آسیب دیده به طور کامل دسترسی پیدا کند. بعد سطح درونی گلگیر به کمک سمباده و آب تمیز و صیقلی می گردد و در مرحله بعد قسمت موردنظر از طریق شعله مستقیم در پشت قطعه حرارت می بیند تا زمانی که ورق فلزی نرم و بیشتر از خاصیت چکش خواری برخوردار شود. برای اینکه بخش آسیب دیده گلگیر به شکل درست درآید با چکش و مشتی ها و همین طور قالب تنه ضربه هایی به آن وارد می گردد و در مرحله آخر صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو با قرار گرفتن گلگیر در معرض نور آفتاب موج گیری انجام خواهد شد.

قیمت صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو
صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو

دلیل استفاده از صافکاری بدون رنگ برای گلگیر

ممکن است از خود این سوال را بپرسید که چرا باید صافکاری بدون رنگ را برای گلگیر خراب شده خودرو انجام داد؟ برخلاف صافکاری با رنگ هنگامی که شما برای انجام صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو اقدام می کنید نیازی نیست که مدت زمان طولانی را به آن اختصاص دهید. چرا که صافکار برای انجام این نوع صافکاری روش هایی را مورد استفاد قرار می دهند که کمک می کند تا گلگیر در کوتاه ترین زمان ممکن تعمیر شود، صرفه جویی در زمان یکی از مهمترین دلایلی می باشد که افراد را برای انجام صافکاری بدون رنگ گلگیر ترغیب می کند. یکی دیگر از دلایل اصلی این می باشد که پس از تعمیر حتی کوچکترین آثار تعمیر بر روی گلگیر به چشم نمی خورد و همین مسئله در تمیز به نظر رسیدن و حفظ ظاهر اولیه گلگیر تاثیر بسیار زیادی دارد.

بهترین زمان برای تعمیر گلگیر با صافکاری بدون رنگ

با وجود اینکه صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو به عنوان بهترین روش برای تعمیر گلگیر به شمار می آید اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که این شیوه را نمی توان همیشه و در زمان مورد دلخواه به کار گرفت. در واقع باید گفته شود که در صورت وارد شدن آسیب جدی و بسیار شدید به گلگیر خودرو افراد می توانند برای برای انجام صافکاری گلگیر خودرو خود بدون استفاده از رنگ اقدام نمایند، هنگامی که شما خودرو خود را به دلیل آسیب دیدن گلگیر آن به تعمیرگاه می برید صافکار ابتدا علت و شدت آسیب را بررسی می کند. سپس با توجه به نوع آن و ضربه یا فشاری که به این قطعه وارد شده است در مورد تعمیر آن با استفاده از روش صافکاری بدون رنگ تصمیم خواهد گرفت، بنابراین بهترین زمان تعمیر گلگیر را صافکار مشخص می کند.

ویژگی های متخصص صافکاری بدون رنگ گلگیر

صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو از جمله کارهایی می باشد که اگر با دقت کافی انجام نشود امکان دست یافتن به نتیجه مطلوب امکان پذیر نخواهد بود، به عبارتی دیگر موفقیت در انجام این کار نیازمند مهارت، تجربه و دانش بسیار زیادی است. به همین جهت افراد نباید انتظار داشته باشید که هر شخصی و با هر میزان دانشی توانایی صافکاری بدون رنگ گلگیر خود را دارد، همانطور که می دانید در حال حاضر تعداد زیادی از افراد به فعالیت در زمینه صافکاری بدون رنگ انواع خودرو مشغول می باشند. همین موضع باعث شده است تا پیدا کردن بهترین و مجرب ترین متخصص صافکاری کار دشواری باشد، یک صافکار و متخصص خوب صافکاری بدون رنگ گلگیر را به موقع انجام می دهد و کلیه مراحل صافکاری را به طور صحیح اجرا کرده و هیچ اثری از خسارت در گلگیر خودرو بر جای نمی گذارد.

قیمت صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو

در صورتی که گلگیر ماشین شما به شدت آسیب دیده باشد ممکن است میزان هزینه ای که صافکار برای انجام صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو تعیین می کند بالا باشد، به همین جهت یکی از مهمترین فاکتورهایی که بر تعیین نرخ نهایی این نوع صافکاری تاثیر می گذارد میزان خسارت است. اما باید این نکته را نیز درنظر بگیرید که برای انجام این نوع صافکاری چندین شیوه توسط صافکار به کار گرفته می شود تا بهترین و مناسب ترین نتیجه به دست آید. در صورتی که صافکار کاربلد باشد با کمترین هزینه گلگیر خودرو شما را بدون اینکه از رنگ استفاده نماید تعمیر و ترمیم خواهد کرد، بنابراین میزان تخصص و تجربه صافکاران را نیز می توان به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت صافکاری به حساب آورد.

روش تشخیص صافکاری بدون رنگ گلگیر 

وجود صافکارها و نقاش های ماهر باعث شده است تا رنگ شدگی گلگیر خودرو به آسانی تشخیص داده نشود و جزء یکی از کارهای سخت و تخصص محسوب می شود، ولی برخی از روش ها وجود دارند که از طریق آنها می توان تا حدودی متوجه رنگ شدگی داشتن یا نداشتن خودرو موردنظر شد. یکی از روش های بسیار راحت و آسان که با استفاده از می توانید تشخیص دهید که آیا صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو یا با رنگ انجام شده این است که گلگیر را به طور دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. در صورتی که بر روی گلگیر خودرو مورد نظر پیدا کردید نشان دهنده این می باشد که دارای رنگ شدگی است، توجه داشته باشید که اگر صافکاری بدون رنگ گلگیر توسط یک صافکار ماهر انجام شده باشد احتمال می رود که نتوانید رنگ شدگی آن را تشخیص دهید.

نکات صافکاری بدون رنگ گلگیر

از آنجایی که گلگیر یکی از بخش های مهم خودرو به حساب می آید به همین جهت در زمان انجام صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو مورد توجه قرار دادن برخی از نکات اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از مهمترین نکات این است که میزان فاصله موجود در بین گلگیر و لبه درب در سمت راننده و شاگرد به طور دقیق قرینه یکدیگر و مساوری باشند، به علاوه هنگامی که در حین تعمیرات و بستن قطعات هستید باید حواستان باشد که هیچ گونه پیچ و یا وسیله دیگری گم نشود. نصب کلیه قطعات گلگیر درست مانند روز اول باید انجام گیرد، یکی دیگر از نکات مهم و اصلی که باید در زمان صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو رعایت گردد این است که جدا از کد رنگ بدنه خودرو رنگی ساخته شود که از نظر شکل با قطعات دیگر بدنه تناسب و هماهنگی داشته باشد.

مزیت اصلی صافکاری بدون رنگ گلگیر

هنگامی که گلگیر آسیب زیادی می بیند یا رنگ اولیه خود را از دست داده باشد صافکاری با رنگ گلگیر خودرو انجام می شود، هر دو نوع صافکاری با رنگ و بدون رنگ برای تعمیر و ترمیم گلگیر کاربرد دارند و به عنوان موثرترین راهکار برای برطرف کردن مشکل گلگیر به شمار می آیند. اما باید این نکته را درنظر بگیرید که مزیت های صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو نسبت به سفکاری با رنگ بسیار بیشتر است، مزیت اصلی این است که احتمال تشخیص رنگ شدگی گلگیر را به صفر می رساند و قیمت مناسبی دارد. علاوه براین کوچکترین اثر خسارت قابل مشاهده نبوده و بر روی گلگیر نمی ماند و در زمان خرید و فروش خودرو منجر به کاهش یافتن قیمت نمی گردد که  بدون شک این موضوع برای تعداد زیادی از کسانی که قصد فروش ماشین خود را دارند از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو امروزه یکی از بهترین روش ها برای تعمیر گلگیرهای آسیب دیده انواع خودرو می باشد، با توجه به اینکه صافکاری کردن بدون رنگ گلگیر از جمله کارهایی بوده که به دقت کافی نیاز دارد به همین جهت افراد باید آن را به دست شخصی بسپارند که در این زمینه تخصص دارد. همانطور که می دانید گلگیرها از پاشیدن گل به بدنه خودرو تا حد بسیار زیادی جلوگیری می کنند و کمک می کنند تا ظاهر و زیبایی یک خودرو به خوبی حفظ گردد، در صورتی که متوجه شدید این بخش به صافکاری بدون رنگ نیاز دارد توصیه می شود بلا فاصله برای تعمیر آن اقدام نمایید. در غیراین صورت آسیب بیشتری می بیند و در نهایت مجبور می شوید که براساس تصمیم صافکار صافکاری با رنگ را به کار ببرید که نسبت به صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو وقت گیرتر و گران تر است  

نحوه صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو

پس از اینکه تعمیرگاه با توجه به میزان شدت آسیب تعیین کرد که باید صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو را انجام دهد سپس برای انجام آن و طی کردن مراحل مربوطه اقدام خواهد کرد، هنگامی که صافکار گلگیر را بدون رنگ صافکاری می کند دیگر لازم نیست تا گلگیر را از بدنه خودرو جدا نماید. به دلیل اینکه او می تواند به راحتی و آسانی و با وسایل مشتی و قالب تنه ویژه صافکاری بدون رنگ می تواند این کار را انجام دهد، اما در صافکاری با رنگ در صورتی که به گلگیر آسیب جدی وارد شده باشد صافکار مجبور به جدا کردن گلگیر از بدنه خواهد شد. باید گفته شود که برای صافکاری بی رنگ گلگیر ماشین روش های مختلفی به کار گرفته می شود که در هر کدام از شیوه ها فقط هنر و تخصص صافکار می باشد که میزان کیفیت کار را تعیین خواهد کرد

نحوه صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو