نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

صافکاری با دستگاه مکش

صافکاری یکی از تعمیراتی است که ممکن است تمامی خودروها به آن نیاز داشته باشند. وقتی بدنه خودرو در اثر برخورد به اجسام و یا تصادفات دچار فرو رفتگی یا قر شدگی می شود، باید صافکاری صورت گیرد. صافکاری انواع مختلفی دارد و با استفاده از روش های متعددی انجام می شود. امروزه، روش صافکاری با دستگاه مکش بیشتر از روش های دیگر مورد توجه قرار گرفته است. زیرا این روش مزایای بسیار زیادی را برای خودرو ها در پی دارد. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در مورد صافکاری با دستگاه مکش در اختیار با شما قرار دهیم.

صافکاری با دستگاه مکش - هزینه صافکاری دستگاه مکش و ساکشن - صافکاری رضایی

انواع صافکاری خودرو

صافکاری می تواند قر شدگی های به وجود آمده در بدنه خودرو را از بین ببرد. این کار با توجه به آسیبی که به بدنه خودرو وارد شده است به دو دسته تقسیم می شود که به شرح زیر هستند:
•    صافکاری بدون رنگ 
•    صافکاری با رنگ 
در روش اول ( صافکاری بدون رنگ) معمولا شدت آسیب به بدنه خودرو بسیار کم است و تنها باید فرو رفتگی ها رفع شوند. این کار نیاز به دقت و مهارت بسیار بالایی دارد. با توجه به این موضوع که در صافکاری بدون رنگ دیگر از رنگ و یا پوشش خاصی استفاده نمی شود، تعمیرکار باید وقت زیادی بگذارد تا بتواند قسمت های آسیب دیده را رفع کند. 
اما در روش دوم ( صافکاری با رنگ) شدت آسیب به بدنه خودرو بسیار بالاست و همین امر سبب می شود رنگ خودرو از بین برود. در این شرایط، تعمیر کار ابتدا فرو رفتگی ها و قر شدگی ها را از بین می برد و پس از آن برای نقاشی بدنه خودرو اقدام می نماید.

صافکاری بدون رنگ یا صافکاری با رنگ؟

قبل از آنکه به موضوع استفاده از صافکاری با دستگاه مکش بپردازیم، بهتر است به یکی از پرتکرارترین سوالات پاسخ دهیم. بسیاری از افراد در این مورد سوال می پرسند که صافکاری بدون رنگ بهتر است یا صافکاری با رنگ! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که صافکاری بدون رنگ بهتر از صافکاری با رنگ است، اما انتخاب نوع صافکاری به میزان شدت آسیب وارده به بدنه خودرو بستگی دارد. صافکاری بدون رنگ به این دلیل بهتر است که باعث افت قیمت خودرو نمی شود و این موضوع برای صاحبان خودرو اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین، برای انتخاب نوع صافکاری بهتر است با افراد متخصص در تماس باشید.

صافکاری با دستگاه مکش و ساکشن

اکنون دیگر می دانید که صافکاری بدون رنگ و صافکاری با رنگ به چه روش هایی گفته می شود. اکنون بهتر است با روش های صافکاری آشنا شوید. صافکاری با دستگاه مکش محبوب ترین روشی است که برای رفع فرو رفتگی های بدنه خودرو وجود دارد. 
دستگاه مکش و یا ساکشن دستگاهی است که با استفاده از نیروی برق کار می کند و بر روی بدنه خودرو قرار می گیرد و با اعمال فشار قسمت های فرو رفته را به حالت اولیه باز می گرداند. باید بدانید که استفاده از روش صافکاری با دستگاه مکش نیازمند دقت و مهارت بسیار زیادی است، در غیر اینصورت این دستگاه به بدنه خودرو آسیب وارد می کند و این موضوع نگران کننده است. 

صافکاری با دستگاه مکنده

با پیشرفت تکنولوژی و ظهور اتومبیل‌های جدید در بازار خودرو جهان، لزوم استفاده از ابزار جدید در امر صافکاری بیش از بیش لازم گردیده است. تحول تکنولوژی در همه زمینه ها به خصوص  تولید ابزار صافکاری اتفاق افتاده است و دستگاه‌های صافکاری جدیدی تولید و به بازار عرضه گردیده است. 
یکی از مهمترین دستگاه‌های صافکاری، دستگاه مکش است که با نام دستگاه مکنده نیز شناخته می شود. دستگاه مکش بیشتر برای انجام صافکاری در خودروهای دارای طرح منحنی مانند پژو 206 و پژو 207 مناسب است. استفاده از دستگاه مکش دارای اصولی خاصی می‌باشد که تنها صافکاران حرفه ای از عهده انجام آن برمی آید. یک صافکار بی تجربه ممکن است آسیب هایی را در جریان مکش با دستگاه در بدنه خودرو به وجود آورد.
صافکاری با دستگاه مکش با استفاده از ایجاد مکش و فشرده کردن هوا به سمت خارج بدنه خودرو اتفاق می افتد. دستگاه های مکش پیشرفته دارای قابلیت تنظیم فشار هوا می باشند. صافکاری با دستگاه مکش از نوع خدمات صافکاری بی رنگ می باشد که در آن از عامل فشار به جای عواملی نظیر گرما و برش استفاده می شود. مکش ایجاد شده در بدنه خودرو به وسیله دستگاه مکنده حداقل آسیب را به رنگ بدنه خودرو وارد می نماید. یکی از مهمترین مزیت های دستگاه مکش رفع فرو رفتگی های بدنه خودرو در کمترین زمان ممکن است. روش صافکاری با دستگاه مکش بیشتر برای خودروهای لوکس و خارجی استفاده می‌شود.

صافکاری با ساکشن

صافکاری با ساکشن نیز همان صافکاری با دستگاه مکش می باشد. ساکشن بدنه خودرو به معنی ایجاد خلا برای دستگاه برای کشیدن بدنه خودرو به سمت بیرون است.
صافکاری رضایی با بهره گیری از به روزترین دستگاه های صافکاری، آماده ارائه خدمات صافکاری بی رنگ، نقاشی و صافکاری، کارشناسی رنگ خودرو، سرامیک خودرو، لیسه گیری، پولیش کاری و سایر خدمات به همشهریان عزیز تهرانی می باشد.

صافکاری با دستگاه مکش آسیبی به رنگ خودرو وارد نمی کند!

یکی از دلایلی که سبب شده است روش صافکاری با دستگاه مکش مورد توجه قرار گیرد عدم آسیب به رنگ خودرو است. به همین دلیل کارشناسان بر این عقیده هستند اگر خودرو شما به صافکاری بدون رنگ نیاز دارد، استفاده از دستگاه مکش گزینه ای هوشمندانه است. 
همانطور که می دانید در گذشته از روش هایی مانند گرما دهی و چکش کاری استفاده می شد. این امر بر رنگ خودرو اثر می گذاشت و در بسیاری از مواقع سبب می شد تا صاحب خودرو بدنه اتومبیل خود را رنگ کند. اما استفاده از دستگاه مکش هیچ گونه آسیبی را به رنگ خودرو وارد نمی کند. همین امر سبب شده است استفاده از این روش مورد توجه قرار گیرد و امروزه تقریبا تمامی تعمیرکاران استفاده از روش صافکاری با دستگاه مکش را مد نظر قرار می دهند. 

مراحل صافکاری با دستگاه مکش
صافکاری با دستگاه مکش و ساکشن

ویژگی های صافکاری با دستگاه مکش 

در بالا به یکی از مهمترین ویژگی های دستگاه مکش برای صافکاری که عدم آسیب به بدنه خودرو است اشاره کردیم. این موضوع به حدی مهم است که بسیاری از افراد به مزیت های دیگر توجهی ندارند. در ادامه به معرفی ویژگی های دیگر استفاده از دستگاه مکش می پردازیم.

زمان کوتاه برای صافکاری

شاید بتوان گفت یکی دیگر از مواردی که سبب شده است استفاده از روش صافکاری با دستگاه مکش مورد توجه قرار گیرد کاهش مدت زمانی است که خودرو باید در تعمیرگاه باقی بماند. در گذشته که از روش گرما و چکش کاری استفاده می شد، زمان بسیار زیادی طول می کشید تا بدنه خودرو صاف شود. اما با استفاده از این دستگاه سرعت انجام کار بسیار بالا رفته است و این موضوع در دنیای پر هیاهوی امروزی اهمیت بسیار زیادی دارد. 

هزینه صافکاری با دستگاه مکش

تمامی کسانی که می خواهند برای صافکاری با استفاده از این دستگاه اقدام کنند، در این مورد سوال می پرسند که هزینه انجام این کار چقدر است! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هزینه این کار به شدت آسیب وارده به بدنه خودرو بستگی دارد. به همین دلیل تا تعمیر کار حرفه ای خودرو شما را از نزدیک نبیند، نمی تواند قیمت را اعلام کند. برای استعلام قیمت نهایی باید به تعمیرگاه های معتبر مراجعه نمایید.

کاهش هزینه برای صافکاری

یکی دیگر از مواردی که استفاده از صافکاری با دستگاه مکش را در صدر توجهات قرار داده است کاهش هزینه است. تعمیر کار با استفاده از این دستگاه می تواند کار را با سرعت بیشتری انجام دهد و دیگر نیاز به انرژی بیشتر برای رفع فرو رفتگی ها بدنه خودرو نیست. همین امر بر قیمت صافکاری اثر می گذارد و مبلغ را به میزان چشمگیری کاهش می دهد.

نکته بسیار مهم در استفاده از دستگاه مکش!

در همینجا به شما می گوییم که صافکاری با دستگاه مکش یک کار بسیار تخصصی است و اگر با دقت و مهارت انجام نشود می تواند به بدنه خودرو آسیب وارد کند. همانطور که متوجه شدید این دستگاه قابلیت تنظیم فشار هوا را دارد. اما تنظیم فشار باید با توجه به میزان فرو رفتگی و قر شدگی بدنه خودرو انجام شود. به همین دلیل، شما باید تنها از افراد متخصص و با تجربه بخواهید این کار را برایتان انجام دهد. 

مراحل صافکاری با دستگاه مکش

با توجه به این موضوع که در صافکاری با دستگاه مکش از دستگاه استفاده می شود، انجام این کار بسیار ساده است. مراحل صافکاری با استفاده از این دستگاه به شرح زیر هستند:
•    ابتدا تعمیر کار خودرو را پذیرش می کند. 
•    پس از آن تعمیر کار شدت آسیب های وارد به بدنه خودرو را بررسی می کند و هزینه را به صاحب خودرو اعلام می کند. 
•    در اولین مرحله بدنه خودرو به خوبی شسشته می شود تا هیچ گونه آلودگی بر روی سطح آن باقی نماند. 
•    پس از تشخیص تعمیر کار قسمتی از خودرو که آسیب دیده است از بدنه خودرو جدا می شود. این کار سبب می شود که صاحب خودرو قدرت مانور زیادی را در هنگام صافکاری داشته باشد و این موضوع بسیار مهم است. 
•    سپس اگر نیاز به رنگ کاری باشد، تعمیر کار خودرو را برای نقاشی آماده می سازد. در غیر اینصورت صافکاری در این مرحله به پایان می رسد و خودرو به صاحبش تحویل داده می شود.

صافکاری یا تعویض بدنه خودرو؟

ممکن است این سوال را زیاد شنیده باشید که بسیاری از افراد می گویند صافکاری کار اشتباهی است و بهتر است برای تعویض بدنه خودرو اقدام شود! به همین دلیل بسیاری از افراد دائما نگران هستند که ممکن است صافکاری تنها هزینه های اضافی را بر آنها اعمال کند. اما در همین جا به شما اعلام می کنیم که تعویض بدنه خودرو تنها زمانی باید صورت گیرد که آسیب به خودرو بسیار زیاد است و صافکاری نمی تواند آسیب های وارده را رفع کند. در غیر اینصورت، صافکاری بهترین روش برای رفع مشکلات بدنه خودرو است. 

آیا صافکاری با دستگاه مکش بر روی تمامی خودرو ها قابل اجراست؟

اولین بار که استفاده از روش صافکاری با دستگاه مکش مطرح گردید، تنها بر روی خودروهای لوکس و گران قیمت انجام می شد. دلیل اصلی این امر دقت انجام این کار و عدم آسیب به رنگ خودرو بود. اما پس از آن استفاده از این روش بر روی دستگاه های دیگر نیز مورد توجه قرار گرفت. امروزه، این روش بر روی تمامی خودروها قابل اجراست. در نتیجه، شما بدون نگرانی از اینکه خودرو شما ایرانی و یا خارجی است، می توانید برای استفاده از این روش اقدام نمایید. 

آیا بازدید دوره ای از خودرو اهمیت دارد؟

با توجه به این موضوع که امروزه خودرو به یکی از وسایل بسیار مهم در زندگی انسان ها تبدیل شده است، بازدید دوره ای از اتومبیل یکی از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. توصیه می شود تمامی افراد خودروهای خود را هر 6 ماه یکبار به تعمیرگاه ببرند و از تعمیرکار بخواهند قدرت خودرو را مورد بررسی قرار دهد. در این صورت، در صورت بروز آسیب های اولیه می توان برای رفع آنها اقدام کرد و این موضوع نقش بسیار مهمی در افزایش طول عمر خودرو دارد و سبب می شود خودرو همیشه نرم کار کند. 

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد صافکاری با دستگاه مکش در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید در این روش از دستگاه مخصوصی به نام دستگاه مکش استفاده می شود. این دستگاه قابلیت تنظیم فشار هوا را دارد و با توجه به مکانیسم خروج هوا به خارج از بدنه خودرو عمل می کند. اما استفاده از این دستگاه نیاز به تخصص و تجربه دارد و باید کسی این کار را انجام دهد که بتواند فشار هوا را به خوبی تنظیم کند. استفاده از این روش مزایای بسیار زیادی را برای خودرو به همراه دارد که از مهمترین آنها می توان به کاهش زمان و افزایش سرعت انجام کار اشاره کرد. در گذشته وقتی این روش معرفی گردید، ابتدا بر روی خودروهای لوکس انجام می شد، اما امروزه این روش بر روی تمامی خودروها قابل اجراست. از دستگاه مکش می توان در صافکاری بدون رنگ و صافکاری با رنگ استفاده کرد. یکی دیگر از مزیت هایی که سبب شده است استفاده از دستگاه مکش مورد توجه قرار گیرد عدم آسیب به رنگ خودرو در صافکاری بدون رنگ است. توصیه می شود برای اینکار به مراکز معتبر مراجعه کنید.

نحوه استفاده از دستگاه مکش 

همانطور که متوجه شده اید استفاده از دستگاه مکش مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد و امروزه صافکاری با دستگاه مکش مورد توجه قرار گرفته است. اما اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می توان از دستگاه مکش استفاده کرد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این دستگاه با مکانیسم فشرده سازی هوا و مکش هوا به سمت خارج از بدنه خودرو عمل می کند. این دستگاه قابلیت تنظیم فشار هوا را دارد. 

نحوه استفاده از دستگاه مکش