نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

صافکاری بدون رنگ تویوتا

صافکاری بدون رنگ از جمله جدید ترین روش‌ های ترمیم بدنه خودرو است که به ‌منظور حفظ قیمت خودرو و تبدیل قسمت آسیب دیده به فرم قبل از تصادف (به تشخیص کارشناس) استفاده می ‌شود. این صافکاری نسبتا هزینه کمتری دارد و در مدت ‌زمان کوتاه ‌تری قابل انجام دادن است. برای خودرو های لوکس و گران قیمتی مانند تویوتا از این روش به دلایل مختلف استفاده می ‌شود که در قسمت ‌های بعدی به این دلایل اشاره خواهیم کرد. صافکاری بدون رنگ تویوتا برای بر طرف کردن فرورفتگی ‌ها و گودی ‌ها و صاف کردن مجدد سطع بدنه ماشین با توجه به شکل اولیه آن انجام می شود که نیازمند تخصص و مهارت بسیار بالای صافکار است زیرا کوچک‌ترین اشتباهی در آن باعث صدمه بیشتر دیدن بدنه ماشین می ‌شود. باید در انتخاب مرکز صافکاری بیشترین دقت را به خرج دهید تا ماشین کمترین افت قیمت را داشته باشد.

صافکاری بدون رنگ تویوتا  - قیمت صافکاری بدون رنگ تویوتا - صافکاری رضایی

مراحل صافکاری بدون رنگ تویوتا 

پس ‌از مراجعه راننده به صافکاری متخصص صافکار با توجه به ‌شدت ضربه تصمیم می‌گیرد که خودرو نیازمند صافکاری با رنگ و بدون رنگ و یا تعویض است این تصمیم‌گیری او با توجه به این ‌موضوع است که نباید رنگ بدنه ماشین برای صافکاری ماشین خارجی بدون رنگ  ریخته باشد. یعنی در ضربه ‌های شدید که سطح بدنه ماشین کاملاً آسیب می ‌بیند و ساییدگی های گسترده وجود دارد عملاً استفاده از این روش غیرممکن است. اما اگر رنگ خودرو آسیب ‌ندیده باشد با روشی به نام تقه گریسی قسمت گود شده صاف می ‌شود این روش قدیمی و رایج‌ ترین راه است که در آن بدنه خودرو را با گریس چرب می‌کنند و سپس با ابزارآلات و ضربه ‌های دقیق سعی می‌ کنند آن را صاف کنند. امروزه این برای سری های لوکس تویوتا استفاده نمی شود چون سنسور ها و بدنه‌ آیرودینامیک ماشین‌  با ضربه زدن خراب می‌ شوند.

 بهترین صافکاری بدون رنگ تویوتا

ویژگی بهترین روش صافکاری بدون رنگ تویوتا در این است که بعد از انجام آن هیچ موجی در بدنه باقی نماند و دو رنور خورسید و تحت انعکاس هم هیچ فرقی با بقیه قسمت ها دیده نشود و تاب وجود نداشته باشد. اگر این ویژگی ها وجود نداشته باشد صافکار کارش را به درست انجام نداده است و یا تشخیص کارشناسانه ای در روش نداشته و یا به اشتباه و با بی حوصلگی انجام داده است. بهتر است بدون تعویض قطعات تا جای ممکن تعمیر صورت گیرد. تعویض قطعه و رنگ خوردن ماشین دو عاملی است که فروشنده خودرو را در معامله به درد سر می اندازد. یکی از بهترین روش ها برای صافکاری بدون رنگ تویوتا روش پی دی آر است که البته باید با تشخیص کارشناس صافکاری و بعد از بررسی میزان خسارت رنگ با ابزارهای دقیق صورت گیرد. این روش با دستگاه تغییر فشار انجام می شود.

 بهترین صافکاری بدون رنگ تویوتا
صافکاری بدون رنگ تویوتا 

در صافکاری بدون رنگ تویوتا به چه نکاتی دقت کنیم؟

در صافکاری ماشین تویوتا اول از همه باید بدانید که بهترین روش صافکاری بدون رنگ است اما اگر توسط کارشناسان پیاده‌سازی آن روش بر روی اسیب ماشین شما تایید شده باشد چراکه تنها این روش صافکاری است که روی قیمت خودرو در زمان معامله تاثیر نمی‌گذارد. فراموش نکنید که انتخاب با مهارت ترین فرد برای صافکاری اهمیت بالایی دارد پس صبور باشید و به‌دنبال بهترین فرد بگردید. اگر کارشناسان با استفاده از روش‌های نوین و ابزارها و با توجه به شرایط خودرو تشخیص داده ‌اند که روش صافکاری بدون رنگ عملی نیز برای انجام دادن آن اصرار نکنید چراکه ممکن است آسیب‌های بیشتری وارد کند. بعد از تعمیر از این‌که قسمت‌های داخلی بدنه مانند سنسورها و حسگرها و آیرودینامیک بودن بدنه دچار مشکل نشده ‌است اطمینان حاصل کنید. باید کار صافکار آن‌قدر دقیق باشد که تمام قوس‌ها و انحناهای ماشین قرینه باشند، هیچ سهل‌انگاری در مورد عدم تقارن را نپذیرید.

به چه مراکزی برای صافکاری بدون رنگ تویوتا مراجعه کنیم؟ 

ذهنیت مردم درمورد صافکاری بدون رنگ تویوتا این است که پس ‌از اتمام کار صافکار موج ‌های ریزی در بدنه ماشین به ‌جای می‌مانند اما با توجه به مهارت و حوصله او در انجام کار این مشکل پیش نمی‌آید. روش ها و ابزار آلات جدید هم بیش از پیش به متخصصان کمک می کنند تا به درستی کارشان را انجام دهند. پس بعد از وقوع تصادف به اندازه کافی در مورد مرکز خدمات تعمیرگاه صافکاری ماشین خارجی از جمله صافکاری بدون رنگ لکسوس و صافکاری بدون رنگ تویوتا و بنز و غیره اطلاعات کسب کنید. اگر خودرو شما خیلی زود حاضر شود اما بدنه اش ناصاف و ناهموار باشد به درد شما نمی خورد. مراکز تعمیرات حرفه ای سعی می کنند کم ترین خسارت ارزش مالی به ماشین شما وارد شود از این رو از تعویض قطعات امتناع می کنند مگر چاره ای وجود نداشته باشد. اگر تشخیص نهایی بعد از بررسی، صافکاری با رنگ بود، حتما ماشین شما با صافکاری بدون رنگ تویوتا قابل ترمیم نبوده است.

هزینه صافکاری بدون رنگ تویوتا 

هزینه با توجه به قسمت آسیب ‌دیده و مدل ماشین متغیر است اما بطور میانگین برای مدل‌ های معمولی صافکاری بدون رنگ تویوتا هزینه معادل 600000  تومان و برای سری ‌های لوکس آن تا 800000 تومان دارد که علت گران بودن هزینه صافکاری لوکس در سخت بودن فرآیند صافکاری ان است. به این نکته توجه کنید هزینه‌ای که شما پرداخت می‌کنید برای حفظ ارزش کلی ماشین است اگر صافکاری به ‌درستی انجام نشود یا صافکار با بی‌حوصلگی روش با رنگ را انتخاب کند از ارزش ماشین شما بشدت‌ کاسته می‌شود این در حالی است که با پرداخت هزینه بیشتر می‌توانید ارزش آن در معاملات را حفظ کنید. برای مثال فرض کنید شما هزینه کمتری را برای صافکاری پرداخت کردید اما بعد از ترمیم موج ‌هایی روی بدنه ماشین باقی ماند این باعث می ‌شود نه‌ تنها زیبایی ماشین شما تحت‌الشعاع قرار بگیرد که ارزش ریالی آن نیز بسیار کاهش یابد.

چه روش هایی برای صافکاری بدون رنگ تویوتا استفاده می شوند؟

به‌طورکلی روش ‌های صافکاری بدون رنگ تویوتا با توجه به قطعه آسیب ‌دیده به چند دسته تقسیم می‌شوند که می‌توان اولین دسته را صافکاری مکشی معرفی کرد این نوع صافکاری با ایجاد مکش توسط یک مکنده فشار هوا در خارج بدن را کم می‌کند پس فشار در داخل افزایش می‌یابد و فرورفتگی بر طرف می‌شود. روش دیگر ، روش شاسی کشی است این روش برای قسمت‌های حساس ماشین استفاده می‌شود. گاهی وقت ‌ها تفاوت جنس لایه‌ها باعث می ‌شود که صافکار از ترکیب این روش‌ ها استفاده کند. صافکاری مکشی برای خودرو های گران ‌قیمتی مانند تویوتا استفاده می ‌شود تجهیزات مورد استفاده در این روش بسیار اهمیت دارند. روش صافکاری دوبل در قسمت ‌های حساس ماشین با همین نام استفاده می‌شود. قسمت‌های دوبل وظیفه امنیت اتاق سرنشینان را برعهده دارند و از لایه‌های ضخیم‌تری تشکیل ‌شده‌اند. صافکاری این قسمت‌ها نیازمند مهارت و تجربه بیشتری است و کار هرکسی نیست.

چرا نباید از صافکاری با رنگ برای تویوتا استفاده کنیم؟

تشخیص رنگ بدنه ماشین های وارداتی مانند تویوتا کار هر کارشناسی نیست. خیلی از آن ها برای تشخیص از شرکت سازنده ماشین کمک می گیرند از طرفی نا همواری های رنگ زدن و نقاشی ماشین روی آیرونومیک بودن بدنه تاثیر منفی می گذارد اما در بعضی موارد چاره دیگری وجود ندارد. در این موارد صافکار با دقت بسیار ابتدا ناحیه آسیب دیده را پولیش می زند تا کاملا تمیز شود و سپس رنگ را به صورت ضربه ای در آن قسمت میگذارد. این کار باعث می شود تا در تابش نور طبیعی و انعکاس، کم تر یا اصلا تفاوت رنگ قسمت ضربه خورده و سالم دیده نشود. تشخیص رنگ ماشین قبل از شروع کار توسط دستگاهی به نام کالر متر انجام می شود اما باز هم به علت پیچیدگی ساختار و یک پارچه بودن بدنه بیشتر مدل های این کمپانی این روش ممکن نیست نتیجه صد در صدی داشته باشد.

معایب صافکاری بدون رنگ تویوتا

صافکاری بدون رنگ تویوتا مزیت ‌های بسیاری دارد اما معایب آن هم نباید نادیه گرفت. همیشه ترمیم کردن قطعه روش مناسبی نیست گاهی وقت ‌ها نیاز به تعویض است. چرا که دیگر قطعه کارایی قبلی خود را ممکن است نداشته باشد و از طرفی ترمیم قطعات در این روش گاهی وقت ‌ها نیازمند استفاده از لیسه به میزان زیاد است که این ‌موضوع باعث می ‌شود ناهمواری‌ های بسیاری بر روی بدنه خودرو ایجاد شود و گاهی صافکار مجبور است مقدار زیادی پولیش بکار گیرد که این به رنگ قسمت‌های سالم بدنه‌ ی خودرو می‌ تواند آسیب برساند که کدری و رنگ ‌پریدگی از جمله عوارض استفاده از پولیش در بدنه خودرو است. 

چرا نباید به صافکاری بدون رنگ تویوتا اصرار کنیم؟

اگر تشخیص کارشناسان این باشد که ماشین با صافکاری بدون رنگ تویوتا ترمیم نمی شود و تصمیم ان ها با بررسی های دقیق صورت گرفته باشد بهتر است به نظرشان اعتماد کنید. چرا که حتما میزان آسیب دیدگی به شدتی بوده اس تکه ممکن است حتی در فرآیند صافکاری رنگ بیشتری بدنه از دست بدهد و یا در تصادف یا برخورد کاملا رنگ تراشیده شده است. در هر دو حالت گفته شده صافکاری بدون رنگ نه تنها کمکی نمی کند که اسیب بیشتری میزند که خساراتش مثل آسیب دیدن لایه های زیرین بدنه با هزینه گزاف تری قابل جبران باشد. یکی دیگر از حالت هایی که ممکن است باعث عدم استفاده از این روش شود ایجاد شکاف یا ترک در بدنه بخاطر شدت ضربه وارد شده است. خود صافکاری بدون رنگ همراه با فشار و گاهی ضربه های سنگین به بدنه است که اگر وجود داشته باشند بیشتر خواهند شد.

بعد از تصادف با تحقیق خودروی را به دست تعمیرکاران بسپارید چرا که تعمیر خودرو ها آن هم صافکاری ماشی های وارداتی مانند تویوتا در حوزه کاری هر کسی نیست و باید فرد با مهارت را برای این کار پیدا کرد. به غیر از این یادتان باشد که این تعمیر هر روز جلو چشمتان خواهد بود پس اگر خوب نباشد ماشین شما کهنه و تصادفی به نظر می آید. صافکاری بدون رنگ تویوتا تنها زمانی باید انجام شود که بهترین نتیجه حاصل را داشته باشد و اصرار کردن همیشه عاقلانه نیست. حفظ ارزش مادی خودرو اهمیت دارد اما اولویت با تعمیر کامل آن است. 

چرا صافکاری بدون رنگ تویوتا سخت است؟

رنگ و روش های ساخت بدنه ماشین های تویوتا به خصوص سری های لوکس آن بسیار ساختار پیچیده ای دارد به طوری که مراکز صافکار اطلاعات مدل ماشین هارا از کارخانه دریافت می کنند چرا که تشخیص رنگ ماشین حتی با ابزار های دقیق رنگ شناسی هم گاهی غیر ممکن است. از طرفی این ماشین های آپشن های امنیتی تعادل در سرعت بالا و سنسور های فاصله و سرعت و تشخیص اجسام در بدنه دارند. آلیاژهای به کار رفته در فرمولاسیون آن ها خاص و یونیک هستند و در طراحی اتاق ماشین از فن آوری آیرونومیک استفاده شده است. کوچک ترین اشتباه صافکار خسارت های وارد شده به این قسمت هارا بیشتر می کند و یا باعث از بین رفتن ان ها می شود. از این رو باید مهارت کافی و دانش مورد نیاز تعمیر هر یک از این قسمت ها را داشته باشد تا خودرو مانند روز اولش شود.

چرا صافکاری بدون رنگ تویوتا سخت است؟