نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

صافکاری دارای ابزار متفاوتی است که بیشتر آنها در زمره ابزار صافکاری بی رنگ دسته بندی می‌شوند. یک صافکار حرفه ای با استفاده از این ابزار به شکلی حرفه ای فرو رفتگی‌ها، قرشدگی‌ها و خراش‌های ایجاد شده بر روی بدنه اتومبیل را از بین می‌برد. بسیاری از این ابزار نیاز به مهارت و تجربه صافکار دارد.

ابزار صافکاری (بخش دوم)

همانگونه که در مقاله‌های پیشین اشاره کردیم صافکاری دارای ابزار متفاوتی است که بیشتر آنها در زمره ابزار صافکاری بی رنگ دسته بندی می‌شوند. یک صافکار حرفه ای با استفاده از این ابزار به شکلی حرفه ای فرو رفتگی‌ها، قرشدگی‌ها و خراش‌های ایجاد شده بر روی بدنه اتومبیل را از بین می‌برد. بسیاری از این ابزار نیاز به مهارت و تجربه صافکار دارد. در انتخاب صافکاری دقت زیادی داشته باشید و همواره به دنبال بهترین صافکار باشید تا نتیجه مطلوبی را به دست آورید.

دستگاه صافکاری بدون رنگ مغناطیسی


دستگاه صافکاری بدون رنگ مغناطیسی از سری دستگاه‌های تگرگ کشی هستند که با امواج گردابی الکتریکی کار می‌کند. خاصیت این امواج به گونه ای است که مولکول‌های فولاد را به جنبش درآورده و باعث بیرون آمدن فرو رفتگی‌ها می‌شود. این دستگاه مکمل سمبه کاری و بادگیری است و صافکار باید قبل از استفاده از دستگاه صافکاری مغناطیسی ابتدا قری ایجاد شده را با استفاده از سمبه کاری نرم و گرد کند. پس از سمبه کاری و بادگیری آنگاه اقدام به استفاده از دستگاه صافکاری مغناطیسی نماید. این دستگاه در انواع مختلفی در بازار وجود دارد و بیشتر آنها ساخت کشورهای اروپایی و آسیایی مانند چین است. دستگاه تگرگ کش مغناطیسی دارای ترانس، کابل اصلی و نازل مخصوص صافکاری است. 
کاربران اینترنتی با دیدن ویدئوهای دستگاه تگرگ کش مغناطیسی صافکاری را امری راحت و بی دردسر تلقی می‌کنند که خودشان می‌توانند انجام دهند اما لازم است بدانند که کار با این دستگاه نیاز به مهارت بالایی دارد و افراد پس از چندین بار استفاده از دستگاه خواهند توانست به راحتی با آن کار کنند.


دستگاه صافکاری بدون رنگ هاتباکس


دستگاه هاتباکس یکی از جدیدترین دستگاه‌های صافکاری بدون رنگ است که به ترمیم فرورفتگی‌های بدنه خودرو بدون وارد کردن ضربه می‌پردازد. صافکار می‌تواند با استفاده از این دستگاه بدون باز کردن قطعات داخلی اتومبیل به صافکاری بدون رنگ بپردازد. هاتباکس یک جعبه حاوی ابزارهای صافکاری نیز می‌باشد که شامل نازل‌های حرارتی پیچ و مهره و مفاصل زنگ زده، نازل پاک کننده رنگ و برچسب و شیشه و لامپ مخصوص تشخیص امواج بدنه خودرو می‌باشد.


دستگاه نقطه جوش صافکاری


دستگاه نقطه جوش در صافکاری به صافکار کمک می‌کند تا بدون دسترسی به قسمت زیرین کار و تنها با اعمال عملیات بر روی سطح بدنه اقدام به صافکاری بدنه ماشین نماید. این دستگاه با استفاده از انرژی الکتریکی نقطه مورد نظر بر روی بدنه خودرو به دمای بالایی در حد نقطه جوش فلز می‌رساند. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که باعث ذوب شدن فلزات نمی‌شود و تنها به باعث نرم شدن آنها می‌شود. سپس با استفاده از این نرمی صافکار به راحتی می‌تواند فر رفتگی‌ها را ترمیم نماید.
دستگاه نقطه جوش دارای قابلیت تنظیم دما است. زیرا نقطه جوش فولاد و آلومینیوم متفاوت است و برخی از اتومبیل‌ها دارای بدنه آلومینیومی و برخی دارای بدنه فولادی هستند.

ابزار صافکاری


ابزار صافکاری و نقاشی اتومبیل


در ادامه به معرفی دو ابزار صافکاری می‌پردازیم که در زمینه صافکاری و نقاشی اتومبیل به کار می‌رود. 


خشک کن رنگ موضعی


خشک کن رنگ موضعی برای خشک کردن قسمت‌های رنگ شده پس از صافکاری به کار می‌رود. این دستگاه با استفاده از لامپ‌های مادون قرمز  قسمت رنگ شده را به سرعت خشک می‌کند. دستگاه خشک کن رنگ موضعی به گونه ای طراحی شده است که بر روی هر قسمتی از بدنه اتومبیل قابل استفاده است.


اتاق رنگ کوره ای


اتاق رنگ، مخصوص صافکاری‌های بزرگ است که برای رنگ کردن بدنه اتومبیل از آن استفاده می‌شود. استفاده از دستگاه اسپری رنگ باعث پخش رنگ در فضا می‌شود در نتیجه لازم است رنگ کاری در یک فضای بسته و ایزوله با دمای خاصی انجام شود تا رنگ به خوبی بر روی بدنه اتومبیل بنشیند. 


صافکاری دارای ابزار بسیار دیگر نیز می‌باشد اما مهمترین آنها در این مطلب و مطلب ابزار صافکاری بخش اول عنوان شده است.
صافکاری رضایی با یک تیم قوی در زمینه صافکاری و نقاشی اتومبیل همواره آماده خدمات رسانی به همشریان عزیز تهرانی می‌باشد. این تیم با بهره‌گیری از کادری مجرب و جوان به عنوان یکی از بهترین صافکارهای شرق تهران شناخته می‌شود.