نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

ابزار صافکاری بدون رنگ

صافکاری دارای ابزار بسیاری است که بسیاری از آنها مناسب صافکاری بی‌رنگ هستند. با رشد تکنولوژی روز دنیا فناوری ساخت ابزار صافکاری نیز رشد چشمگیری داشته است. ابزار صافکاری بی رنگ امروزه با توجه به افزایش تصادفات و افت قیمت ماشین‌های تصادفی به دلیل استفاده از صافکاری و نقاشی از اهمیت زیادی برخوردار شده اند.

ابزار صافکاری بدون رنگ

ابزار صافکاری بی رنگ

صافکاری دارای ابزار بسیاری است که بسیاری از آنها مناسب صافکاری بی‌رنگ هستند. با رشد تکنولوژی روز دنیا فناوری ساخت ابزار صافکاری نیز رشد چشمگیری داشته است. ابزار صافکاری بی رنگ امروزه با توجه به افزایش تصادفات و افت قیمت ماشین‌های تصادفی به دلیل استفاده از صافکاری و نقاشی از اهمیت زیادی برخوردار شده اند. با روی آوردن صنایع اتومبیل سازی به استفاده از آلومینوم به جای فولاد تحول چشمگیری در وسایل صافکاری به وجود آمد و دیگر از سختی فولاد در این ابزار خبر چندانی نیست. ابزار صافکاری بی رنگ دارای انواع گوناگونی می باشد که هر یک از این ابزار با توجه به نوع و حجم آسیب دیدگی اتومبیل طراحی شده اند. 
در اینجا به معرفی برخی از این ابزارهای صافکاری می پردازیم:

مشتی و قالب تنه

در جریان تصادفات، بدنه اتومبیل ممکن است دچار فرو رفتگی یا برآمدگی هایی گردد که لازم است صافکار آن را با استفاده از ابزاری مانند مشتی و قالب تنه به شکل اول خود بازگرداند. با پیشرفت ساخت وسایل صافکاری دیگر مشتی و قالب تنه به عنوان ابزارهای منسوخ شده هنر صافکاری شناخته می شوند و صافکاران با تجربه برای آسیب رسیدن کمتر به رنگ و بدنه اتومبیل در حین صاف کردن ورقه های آسیب دیده از ابزارهای دیگری مانند میله های صافکاری و تگرگ کش چسبی و مغناطیسی استفاده می نمایند.

میله های صافکاری بدون رنگ پی دی آر در دو نوع تولید می شوند:

1-    میله های صافکاری پی دی آر مخصوص فرو رفتگی های تیز
2-     میله های صافکاری پی دی آر مخصوص فرو رفتگی های نرم

ابزار صافکاری تگرگ کش چسبی

یکی از ابزارهای صافکاری دستگاه تگرگ کش چسبی است که جزو حرفه ای ترین ابزار صافکاری روز دنیا می باشد. این دستگاه با استفاده از چسب گیره هایی را به بدنه فر رفته خودرو می چسباند و با اعمال فشار توسط میله ها و کشنده های فلزی شکل بدنه را به سمت خارج می کشد و فرور فتگی‌ها یا اصطلاحا قری های بزرگ را بسیار عالی رفع می نماید. در این روش برخی از فرورفتگی‌های جزیی باقی می‌مانند که با استفاده از سایر وسایل مکمل تگرگ کش چسبی صافکار اقدام به رفع آنها می نماید.وسایل مکمل تگرگ کش چسبی شامل: انواع کشنده ها، تفنگ مخصوص برای ذوب کردن چسب، سری های پلاستیکی، چسب های صنعتی، آینه صافکاری، سمیه های بادگیری، انواع چکش، کارتک پلاستیکی برای برداشتن چسب می باشد.

میله های صافکاری

میله‌های صافکاری در ابعاد و اندازه‌های متفاوتی توسط شرکت‌های سازنده ارائه می‌گردند. از این میله ها به عنوان اهرم صافکاری یا اهرم های چوموک کاری نیز یاد می‌شود که برای صافکاری بدون رنگ درب‌ها، کاپوت، سقف، صندوق عقب، ستون و بدنه خودرو استفاده می‌شود. استفاده از اهرم های چوموک در صافکاری نیاز به تخصص بالایی دارد و از عهده هر صافکاری بر نمی آید. میله های صافکاری بدون رنگ در دو حالت چرخشی و اهرمی عمل می کند. هر سطح از فرو رفتگی بدنه اتومبیل به میله ی خاص خود نیاز دارد و صافکار باید به قدری با این اهرم ها کار کند تا به خوبی از پس انجام آن بر آید. میله های صافکاری یا اصطلاحا پی دی آر جای قالب تنه در صافکاری سنتی را گرفته است.

ابزار صافکاری چوبی

یکی از ابزار جدید در صافکاری اتومبیل هایی با روکش فولا یا آلومینیوم ابزار صافکاری چوبی است که شامل انواع چکش، مشتی و قالب تنه در مدل ها و اندازه های متفاوت است. با رشد صنعت اتومبیل سازی و استفاده آنها از آلیاژ آلومینیوم به جای فولاد برای سبک تر شدن وزن اتومبیل ها، لزوم استفاده از ابزارهایی با جنسیتی نرم تر از فولاد در حرفه صافکاری بسیار حیاتی شده است. چوب یک متریال مناسب برای جایگزینی به جای فولاد در ابزار صافکاری است. چوب با نرمی بسیار بالای خود علاوه بر ایجاد تغییرات لازم در بدنه خودرو از رسیدن آسیب های احتمالی به خاطر سختی فولاد جلوگیری می نماید. خورده نشدن چوب و انعطاف پذیری بالای آن باعث ایجاد یک صافکاری کاملا تمیز و حرفه ای در بدنه خودرو می شود.

ابزار صافکاری چوبی