نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

صافکاری رضایی با بهره مندی از تیمی جوان اما حرفه ای در زمینه ارائه انواع خدمات صافکاری مانند شاسی کشی، سپرسازی، تگرگ کشی، صافکاری بی رنگ، سرامیک خودرو، كارشناسی رنگ خودرو  و ... با استفاده از جدیدترین ابزار صافکاری دنیا در تهران آماده خدمات رسانی به همشریان عزیز تهرانی می باشد. 

صافكاری و كارشناسی رنگ خودرو

بررسی مهارت صافکاری و آشنایی با روش‌های مختلف آن

 

در رانندگی همیشه خطرات زیادی پیش روی رانندگان میباشد، حادثه هیچ گاه خبر نمی كند. اكثر افرادی كه شروع به حرفه رانندگی می كنند با خطرات زیادی روبه رو بوده البته این به این معنا نمی باشد كه افراد تازه وارد در رانندگی تصادفات بیشتری دارند بلكه رانندگی باید توام با دقت كامل و حوصله باشد تا با حوادث و خطرات آن مواجه نشویم اما هرچقدر هم با دقت و رعایت اصول رانندگی، رانندگی کنیم در شهری شلوغ و پر تردد تهران باز هم احتمال بروز تصادف با برخی رانندگان بی‌حواس و عجول وجود دارد. كه در برخورد با این شرایط نیاز به ترمیم خودرو و یا به تعمیر ماشین بیانجامد و در واقع خودرو نیاز به بازسازی در بدنه و ... داشته باشد كه می توان با مراجعه به صافكار و كارشناس مربوطه به رفع این ایراد اقدام نماید.

كارشناسی رنگ خودرو در صافكاری

كارشناسی رنگ خودرو در صافكاری

طبیعتا بعد از وقوع حادثه، كارشناس و صافكار متناسب با شدتی كه خودرو دیده است، تصمیم می گیرند كه ماشین باید تعویض قطعه داشته باشد یا ترمیم و رنگ شود البته شدت ضربه تعیین می كند كه بدون رنگ خودرو تعمیر شود یا با رنگ،بنابراین در حرفه صافکاری بدنه ماشین، دو روش وجود دارد: كارشناسی و صافکاری بدون رنگ و صافكاری و كارشناسی رنگ  بدنه خودرو وجود دارد که این موارد هم بستگی به مهارت و تجربه صافکار دارد كه در كدام زمینه بیشتر مهارت دارد. كه در ادامه به بررسی هر كدام خواهیم پرداخت

كارشناسی رنگ خودرو

كارشناسی و صافکاری بدون رنگ: اگر ضربه وارد ‌شده به ماشین در آن حد نباشد که به ورق و رنگ صدمه وارد نكرده باشد در این صورت خودرو با روش تقه گریسی صاف می‌شود. در روش تقه گریسی با استفاده از چرب كردن آن قسمت از بدنه ماشین صدمه دیده و با استفاده از ابزارآلات مربوطه اقدام به صاف كردن بدنه می نمایم كه این روش قدیمی مرسوم ترین كار در این روش می باشد. كه این روش برای اغلب صافكاران منسوخ گردیده است. كارشناسی و صافکاری بدون‌رنگ به سبك های مختلفی در بین كارشناسان خودرو انجام می شود كه از جمله صافکاری تقه گریسی ، حرارتی و با استفاده از نور خورشید هستند که در هر یک از این سبك ها، تنها هنر صافکار است که میزان تمیزی کار را مشخص می كند. كه این مورد با حوصله هرچه بیشتر صافكار در كار موج های حاصل كمتر نمایان می شود.

صافكاری و كارشناسی رنگ  بدنه خودرو:

ولی اگر در مقابل میزان شدت و قدرت ضربه در حدی باشد كه صافكار قادر نباشد بدون رنگ خودرو شما را به حد مطلوب شما درآورد كه در این حالت صافكار مجبور به صافكاری و كارشناسی رنگ  بدنه خودرو می كند كه با استفاده از امكاناتی كه در حرفه خود بكار می گیرد بدنه آسیب دیده ماشین را صاف كرده و به نقاشی و رنگ زدن آن بخش اقدام می نماید. برای صافكاری و كارشناسی رنگ  بدنه خودرو باید تمامی مراحل رنگ كاری و اصولی كه در مقاله های بعدی مفصلا توضیح داده می شود انجام شود، البته با حساسیت بیشتر.كه در اینجا بصورت مختصر به نكاتی اشاره می كنیم ،حرفه صافکاری با رنگ به سه شاخه :1- بدون تراش رنگ (كه در آن از ضربه های پایین با بتونه ضعیف كاربرد دارد)،2- صافکاری با تراش کامل رنگ که در نقاشی نیاز فوری به بتونه سنگی دارد و 3- بادگیری كه در این روش نقاش نیاز به سمباده و بتونه‌کشی در سطح بدنه خودرو دارد. لازم به ذكر است كه گفت بتونه لایه‌ای برای رفع محدودیت‌های در صافکاری می باشد كه در نهایت نقاش ارائه سطحی صاف جهت نقاشی فراهم می كند.

ابزار آلات صافكاری

ابزار آلات صافكاری خودرو

انواع چكش های صافكاری مانند: چكش صافكاری 2010، چكش صافكاری 2210، چكش صافكاری 2410 و  ...

سندانهای دستی صافکاری مانند: سندان دستی ۱۸۱۰(كه از فولاد كربنی بوده كه از سطوحی پولیش شده و براق ساخته شده اند)، سندان دستی ۲۰۱۰ ، سندان دستی ۲۲۱۰، سندان دستی ۲۴۱۰ و .. كه همگی غالبا ویژگی مشتركی دارند.

اهرمهای دستی صافکاری، كه در سه نوع اهرم صافكاری 2010 ، 2610 و 2810 تقسیم بندی می شوند.

ابزار خمکاری، نیز در  دو نوع ابزار خمکاری 2210 و 2010 می باشد.

قالب های تنه، در سه نوع قالب های تنه 2210، 2410 و 2310

دسته سوهان موج گیر بدنه خودرو

تیغه سوهان موج گیر بدنه خودرو


ویژگیهای صافكار و كارشناس رنگ بدنه خودرو

 

1. اولویت اول در كارش این است كه روند ترمیم ماشین را بدون رنگ انجام دهد تا مالك متحمل هزینه های كمتری شود

2. صافکار بیشتر سعی در تعمیر قطعه نماید تا تعویض آن

3. ضخامت بتونه را در نواحی ترمیم شده نازك ایجاد كند تا در مقابل خورشید ترک نخورد.

4. قیمت انجام كارش معقول بوده و هزینه ها را در ابتدای كار توضیح دهد

5. كمترین زمان را صرف انجام كارش كند . نه لزوما كیفیت پایین باشد

6. جدا از اینكه بدنه ماشین چه کد رنگ دارد، اقدام به تولید رنگی را که دقیقا هم شکل سایر قطعات بدنه است، نماید. زیرا رنگ بدنه خودرو، در اثر تابش اشعه آفتاب تغییر می کند. برای مثال رنگ بدنه پراید مدل 1386 با کد رنگ 67905 (نقره ای) با رنگ بدنه پراید مدل 1391 با کد رنگ 67905 (نقره ای)، متفاوت است. كه این به كارشناسی رنگ بدنه خورو نیاز دارد كه صافكاری رضایی از این تجربه و ابزارآلات لازم برخوردار می باشد.

7. و ...

صافكاری رضایی

 

این مجموعه با پرسنل جوان و با تجربه در كارشناسی رنگ خودرو در تهران خدمات زیادی از جمله  سپرسازی و صافکاری بی رنگ تگرگ خوردگی ، درصورت لزوم صافکاری نقاشی ماشین های تصادفی با مجهزترین ابزارهای آلمانی با بهترین کیفیت در خدمت رفاه حال شهروندان محترم می باشد.