نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

صافکاری رضایی با بهره گیری از پرسنلی جوان و با تجربه در کارشناسی رنگ بدنه خودرو در تهران انواع خدمات صافکاری از جمله  سپرسازی، صافکاری بی رنگ، تگرگ خوردگی و در صورت نیاز نقاشی ماشین های تصادفی را با استفاده از مجهزترین ابزار آلمانی با بهترین کیفیت ارائه می نماید.

صافکاری بدون رنگ و کارشناسی رنگ بدنه خودرو

تصادف و تاثیر آن بر نقاط مختلف بدنه خودرو

 

رانندگی با حوادثی روربه رو می باشد که وقوع آن هیچ گاه خبر نمی کند، و هر راننده ای در ابتدا کم و زیاد با چنین وقوعی دست و پنجه نرم کرده است، که این تصادف خودرو با  شدت های بوده است که منجر به تخریب سپر، کاپوت، گلگیرهای جلو یا عقب، سرشاسی ها و ... می باشد که در بحث کارشناسی رنگ بدنه خودرو و شاسی ها و هرکدام از قسمت های دیگر روش های خاص خود برای ترمیم و جبران خسارت لازم است که هر کدام به مهارت های خاص خود در حرفه صافکاری خودرو نیاز دارد. حرفه ی صافکاری در اصل یک هنر تلقی می شود که بسته به هنر صافکار  کیفیت کار را می توان دید. شدتی که به خودر وارد می شود، بسته به هنر صافکار  می سنجد که آیا این قسمت از ماشین نیاز به تعویض، صافکاری شود که قدرت و دیگر عوامل توسط صافکار تعیین می کند که آیا ماشین صافکاری بدون رنگ شود یا با رنگ شود؟

کارشناسی رنگ بدنه خودرو

یک اتومبیل بسته به طراحی که برای آن در نظر گرفته می شود، طرحان خودرو تصمیم به تعیین قطر ورقه بدنه ماشین با توجه به نوع و کاربرد آن خودرو می کنند  که آیا دوبل یا تک لایه ساخته شود، که در مواقی که خودرو تصادف کند ، ترمیم قسمت دو  لایه مشکل و پر هزینه تر است.که تمامی این مراحل با کارشناسی رنگ بدنه خودرو در گروه صافکاری رضایی انجام می شود. قسمت های از کاپوت، دور تا دور در‌های کابین، بالای گلگیرها و... نقاطی می باشند که ورق استفده شده در آنها بصورت دوبل بکار رفته است و اگر این قسمت ها در خودرو دچار صدمه شوند، صافکار مجبور به ترمیم آن می باشد.

صافکاری بدون رنگ و بدون رنگ چه مراحلی دارد؟

 

حال اگر خودرو شما در حادثه ای دچار ضربه شود برای ترمیم آن دیگر این به هنر صافکار بر می گردد که هنر خود را چگونه پیدا کند، و در واقع او همانند کوزه گری می باشد که با استفاده از ابزار آلات مخصوص خود تصمیم به ترمیم و صافکاری ماشین بدون نتراشیدن رنگ فابریکش می کند. یک صافکار باید در صافکاری بدون رنگ به نحوی عملکرد خوب داشته باشد که در کارشناسی رنگ بدنه خودرو هیچ موج و فرورفتگی های مشاهده نشود    برای مثال اگر خودرو ای با یک موتور تصادف کند و این برخورد از جلو صورت گرفته باشد، به گونه ای که به گلگیر جلوی ماشین برخورد کرده است، که در این صورت برای صافکاری بدون رنگ آن باید ، ابتدا گل پخش کن ها را باز، سپس پیچ های گل گیر را باز کرده تا جلوی کار را نگیرد و مزاحمتی را در کار نداشته باشد ، بعد شروع به تمیز کردن و سمباده کشی با آب در داخل گل گیر می کنیم تا کاملا سطح بدنه خودرو صیقلی و صاف شود تا ضربه‌های که به سطح مورد نظر زده می شود به دقیق‌ترین حالت ممکن بر آن وارد شوند .

کارشناسی رنگ خودرو

گروه صافکاری رضایی که متخصص در کارشناسی رنگ بدنه خودرو می باشند در مرحله بعدی آن قسمت که نیاز به صاف کردن دارد را با استفاده از شعله مستقیم از پشت آن قسمت حرارت می دهد تا فلز آن قسمت مقداری نرم و حالت انعطافی در کار را به خود بگیرد و سپس با استفاده از ابزار آلاتی چون مشتی ها و قالب تنه شروع به حالت دادن به آن قسمت آسبب دیده می کنند تا به حالت اولیه خود باز گردد، و هنوز کارشناسی رنگ بدنه خودرو به پایان نرسیده ؛ در مرحله ای دیگر ماشین را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار می دهند و با استفاده از یک سری ابزار دیگر مانند فنر ها شروع به محو و برداشتن موج های ریز و درشت بدنه خودرو می کنند که به این مرحله صافکاری بدون رنگ می گویند. و در نهایت بعد از انجام تمامی این مراحل  شروع به بستن قطعات باز شده بر روی ماشین می کنند تا احیانا اگر ضربه های احتمالی به آنها شده است یا اینکه مثلا بخشی از گوشه سینی چراغ ‌ها در برخورد و  فشار گلگیر کج شده باشند میزان شوند که این قسمت نیز از اهمیت بالای برخوردار می باشد. لازم به ذکر است که بگویم گروه صافکاری رضایی با توجه به این که سابقه بالایی در زمینه کارشناسی رنگ بدنه ، نقاشی و ... دارند مرحله دیگر را در کار خود برای تمیزی و رضایت مشتری می تواند در نظر بگیرد، در این مرحله این گروه خبره پس از مرحله صافکاری بدون رنگ شروع به قلم گیری برخی از قسمت های که نیاز به ترمیم و رنگ خال های کوچک دارند می کنند ، نقاطی که بخشی از ورق تا خورده یا تکه‌های کوچکی از رنگ قطره ریخته شده به آن برخورد کرده است. که در این مرحله نیاز به نقاشی کردن این نقاط حتی در حد و حجم بسیار کوچک که این کار هم که به کار صافکار مرتبط نبوده و توسط نقاش انجام می شود ولی در صافکاری رضایی این مرحله نیز با ظرافت و ابزار های مخصوص انجام می شود. با این سبک که در ابتدا به ساخت رنگ مربوطه می پردازند و با استفاده از قلم‌مو‌های مخصوص شروع به زدن رنگ به قسمت های که رنگ آن پریده است می کنند این کار با حساسیت خاصی باید انجام شود و بعد کار ماشین بعد از چند روز در زیر آفتاب می ماند و با آب و سمباده نرم شروع به تراشیدن آن می کنند تا هم سطح و هم طراز با سطح بدنه شود و در پایان این نقاط را با دستگاه پولیش ، پولیش می کنند

کارشناسی رنگ بدنه خودرو در گروه رضایی

صافکاری رضایی

 

 مجموعه صافکاری رضایی با بهره گیری از پرسنلی جوان و با تجربه در کارشناسی رنگ بدنه خودرو در تهران انواع خدمات صافکاری از جمله  سپرسازی، صافکاری بی رنگ، تگرگ خوردگی و در صورت نیاز نقاشی ماشین های تصادفی را با استفاده از مجهزترین ابزار آلمانی با بهترین کیفیت ارائه می‌نماید.