نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

تعمیر سپر فایبرگلاس

تعمیر سپر فایبرگلاس  که با نام سپرسازی نیز شناخته می‌شود یکی از تخصصی ترین کارهای صافکاری می‌باشد. صافکار با توجه به نوع آسیبی که به سپر اتومبیل وارد شده است روش مناسب برای تعمیر سپر را انتخاب می‌کند.

تعمیر سپر فایبرگلاس

تعمیرسپر فایبرگلاس ماشین


سپر اتومبیل یکی از مهمترین ابزار و قطعات خارجی خودرو می‌باشد که علاوه بر جنبه زیباشناختی در طراحی اتومبیل یک نقش محافظتی را نیز دارد. سپرها به طور کل از جنس فلز یا فایبرگلاس (پلیمر) هستند و همانگونه که از نام آن پیداست با قرار گرفتن در جلو و عقب اتومبیل از برخورد مستقیم خودرو با اجسام جلوگیری به عمل می‌آورد. سپر اتومبیل جزیی از جلوبندی اتومبیل به حساب می‌آید که از بدنه و چارچوب خودرو در برابر ضربات حافظت می‌کند. ساخت و طراحی سپرها در سالهای گذشته با تغییرات زیادی مواحه شده است و طراحان صنعت خودرو با رعایت نکات آیرودینامیکی در ساخت سپر اتومبیل باعث افزایش نقش سپر در کاهش ضربات و فشارهای ناشی از دست اندازهای جاده ای شده اند.

مطلب پیشنهادی: صافکاری pdr

سپرسازی فایبرگلاس ماشین


سپر ماشین با توجه به نوع اتومبیل در انواع متفاوتی وجود دارد، تفاوت عمده سپرها در نوع اتومبیل و کاربرد آن در جامعه می‌باشد. سپرها در دو نوع فلزی و پلیمری تولید می‌شوند که با توجه به هدف ساخت اتومبیل و کاربرد آن در جامعه می‌باشد. در ساخت سپر اتومبیل‌های شخصی مناسب استفاده درون شهری از کامپوزیت پلیمری برای ساخت سپر استفاده می‌شود و به طور معمول چند لایه فایبر گلاس تشکیل در تشکیل سپر دخیل هستند که باعث افزایش مقاومت آن می‌گردند. سپر فایبر گلاس از انعطاف پذیری بیشتری برخودار است و راحتر می‌توان آن را به شکل اول درآورد. در ساخت سپرهای فلزی از کامپوزیت فلز استفاده می‌شود که از درجه سختی بیشتری نسبت به فایبر گلاس برخودارند و مناسب اتومبیل‌های بیرون شهری هستند. سپرهای فلزی به‌دلیل وزن و قیمت ساخت زیادی که دارند امروزه جایگاه چندانی در صنایع خودروسازی ندارند علاوه بر آن تعمیرشان هم سخت‌تر است. در تولید اتومبیل‌های درون شهری استفاده از سپر فایبرگلاس گستردگی بیشتری دارد. از خدمات مهم صافکاری رضایی می توان به صافکاری بدون رنگ با pdr اشاره کرد.

 


در جریان تصادفات عضوی که بیشتر از اعضای اتومبیل آسیب می‌بیند سپر است. سپرهای فایبرگلاس بسته به کیفیت آنها ممکن است از انعطاف پذیری کمتری برخودار باشند و خراش پذیری و شکنندگی بالایی داشته باشند که منجر به آسیب سریعتر سپر می‌شود. تعمیر سپر که با نام سپرسازی نیز شناخته می‌شود یکی از تخصصی ترین کارهای صافکاری می‌باشد. صافکار با توجه به نوع آسیبی که به سپر اتومبیل وارد شده است روش مناسب برای تعمیر سپر را انتخاب می‌کند. 
زمانی که سپر دچار آسیب‌های جزیی و خراشیدگی شده باشد صافکار با استفاده از پولیش کاری اقدام به ترمیم خراش‌ها و خط‌های ایجاد شده بر روی بدنه سپر می‌نماید. فرو رفتگی‌های سپر خودرو با اعمال کمی گرما و چکش کاری می‌تواند به حالت اولیه خود برگردد. در برخی از تصادفات دامنه آسیب سپر بسیار گسترده است به گونه ای که سپر دچار پارگی و شکستگی شده است. در این نوع آسیب‌ها صافکار با انجام جوش پلاستیک، مبادرت به صافکاری سپر آسیب دیده می‌نماید.


جوش پلاستیک چیست؟


جوش پلاستیک سپر ماشین در واقع چسباندن قطعات شکسته به یکدیگر و اعمال صافکاری بر روی آن برای برگشت به شکل اولیه می‌باشد. روش کار آسان است اما چگونگی اجرای آن بسیار مهم است و در صورتی که صافکار از تجربه کافی برخودار نباشد ممکن است باعث نمایان شدن آثار صافکاری بر روی سپر آسیب دیده شود. در جریان جوش پلاستیک صافکار با استفاده از استون یا الکل، بتونه فوری، چسب سیلیکون، سمباده با درجه‌های متفاوت، هویه، توری پلاستیکی، کاردک و لیسه برای پخش کردن بتونه به ترمیم سپر می‌پردازد. ابتدا قطعات منفصله را با استفاده از بست در کنار هم فیکس می‌نمایند و سپس با استفاده از چسب و توری پلاستیکی ناحیه آسیب دیده را کاملا می‌پوشانند. پس از خشک شدن چسب با استفاده از سمباده سطح صاف و یکدستی را به وجود آورده و روی آن را با استفاده از بتونه فوری می‌پوشانند. عمل سمباده کاری دوباره باید انجام گردد و سپس با استفاده از رنگ مناسب، مطابق با رنگ سپر قسمت بتونه کاری شده رنگ گردد.

تعمیر سپر فایبرگلاس صافکاری رضایی


صافکاری رضایی با بهره گیری از یک تیم مجرب و حرفه ای در امر صافکاری با دستگاه مکش به خصوص تعمیر سپر در زمینه‌های جوش پلاستیک سپر و پولیش کاری سپر آماده ارائه انواع خدمات صافکاری به همشهریان تهرانی می‌باشد. مجموعه رضایی تجربه موفقی در تعمیر سپر بی ام و، تعمیر سپر بنز، تعمیر سپر لکسوز، تعمیر سپر تویوتا لندکروز، تعمیر سپر کیا  و سایر اتومبیل‌های لوکس خارجی دارد که می‌تواند نگرانی‌های شما را رفع نماید.
 

ادامه مطلب را در این قسمت وارد کنید

ادامه مطلب