نشانی: بزرگراه بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع خدمات خودرویی شبنم، اتو رنگ رضایی

تلفن تماس: 09123708426

آدرس صافکاری رضایی

امروزه پولیش کاری بدنه اتومبیل تبدیل به یکی از مهمترین کارهایی شده است که هر ساله باید خودرو‌ها از آن استفاده نمایند تا علاوه بر حفظ زیبایی ظاهری و جلای بدنه خودرو، از بدنه خودرو در مقابل آسیب‌های سطحی محافظت نماید. بسیاری از افراد برای انجام پولیش کاری خود اقدام می‌نمایند. در حالی که پولیش کاری به خصوص پولیش کاری تمامی بدنه خودرو یک کار تخصصی است و لازم است توسط افراد حرفه ای انجام شود.

مراحل پولیش زدن بدنه ماشین

امروزه پولیش کاری بدنه اتومبیل تبدیل به یکی از مهمترین کارهایی شده است که هر ساله باید خودرو‌ها از آن استفاده نمایند تا علاوه بر حفظ زیبایی ظاهری و جلای بدنه خودرو، از بدنه خودرو در مقابل آسیب‌های سطحی محافظت نماید. بسیاری از افراد برای انجام پولیش کاری خود اقدام می‌نمایند. در حالی که صافکاری به خصوص پولیش کاری تمامی بدنه خودرو یک کار تخصصی است و لازم است توسط افراد حرفه ای انجام شود.


مراحل انجام پولیش کاری


در انجام پولیش کاری قبل از شروع هر کاری لازم است شما از انتخاب پولیش مناسب خودروتان مطمئن شوید. یک انتخاب نامناسب می‌تواند صدمه جدی را به بدنه خودرو تان وارد نماید به نحوی که عوارض آن برای مدتها باقی بماند. انتخاب پولیش مناسب نیاز به تجربه، تخصص و مهارت کافی دارد، در نتیجه حتما با یک پولیش کار و صافکار حرفه ای مشورت نمایید.
پس از انتخاب پولیش مناسب پولیش به سراغ پولیش کاری بدنه خودرو می‌رویم که به دو شکل متفاوت انجام می‌گیرد. یکی پولیش کاری دستی و دیگری پولیش کاری با دستگاه است.


پولیش کاری دستی


در پولیش کاری دستی لازم است از پدهای مخصوص پولیش کاری یا پنبه‌های نرم باید استفاده نمود. ابتدا مقداری پولیش را روی بدنه خودرو قراردهید و با استفاده از پنبه یا پد آن را بر روی بدنه بمالید. حرکت دستتان باید آرام باشد و بدون اعمال فشار این عمل را انجام دهید. پیوستگی و یکنواختی حرکت دست از اصول اولیه پولیش کاری با دست است. شما می‌توانید از حرکات دایره ای یا رفت و برگشتی برای پولیش کاری استفاده نمایید. توجه کنید که تنها از یک حرکت در تمامی نقاط استفاده نمایید. اینطور نباشد که برخی نقاط را دایره ای و برخی دیگر را رفت و برگشتی پولیش کاری کنید.
اگر هدفتان تنها ترمیم یک خراش است پولیش کاری را محدود به همان نقطه نمایید و سعی کنید حرکت دستتان را بر روی خراش معطوف نگه دارید. برای از بین بردن خراش‌های جزیی لازم است از پولیش نرم استفاده شود اما در صورتی که خراش عمیق باشد شما نمی‌توانید خراش را با پولیش نرم ترمیم نمایید و لازم است از پولیش زبر استفاده کنید. پولیش زبر را باید تنها در قسمت خراش بدنه بمالید و از پخش شدن آن به اطراف جلوگیری نمایید. پس از پولیش کاری زبر قسمت پولیش شده به طور معمول مات می‌شود در نتیجه لازم است با استفاده از پولیش نرم یا ضد هولگرام این مات شدگی را رفع نمایید. این عمل را آنقدر تکرار کنید تا خراش به طور کل محو گردد.
پس از اتمام پولیش کاری لازم است پولیش باقی مانده را اط سطح بدنه پاک کنید. برای پاک کردن سطح پولیش خورده لازم است از پارچه‌های مایکروفایبر نرم یا حوله‌های نرم استفاده کنید. پارچه نرم را باید به گونه ای روی آثار پولیش بکشید که اثری از آن باقی نماند. برخی از افراد برای تمیز کردن پولیش باقی مانده از حوله مرطوب استفاده می‌کنند. 


پولیش کاری با دستگاه


صافکاری با دستگاه مکش و پولیش کاری با دستگاه پولیش علاوه بر یکدست کردن کار از سرعت عمل بالایی برخوردار است اما باید توجه داشت که عدم کنترل حرکت بافر می‌تواند آسیب جدی را به بدنه خودرو وارد نماید در نتیجه استفاده از این دستگاه به تجربه و مهارت نیاز دارد. دستگاه پولیش دارای انواع پد است که تنها یک حرفه ای می‌تواند مشخص نماید برای هر نوع آسیب چه نوع پدی باید استفاده شود.
یکی از نکات ضروری در پولیش کاری تمیز بودن سطح مورد نظر است. قبل از پولیش کاری بهتر است بدنه خودرو را یکبار بشویید تا هیچ مواد زائدی در جریان پولیش کاری باعث ایجاد خط و خش و آسیب جدیدی نگردد. لازم است قبل از پولیش کاری بدنه اتومبیل کاملا خشک شده باشد. از انجام پولیش کاری در جریان هوای سرد و گرم نیز خوداری نمایید دمای پایین باعث ماسیدن پولیش بر روی بدنه می‌شود و دمای بالا باعث عدم پولیش کاری صحیح می‌شود. در صورتی که خراش عمیق وجود دارد لازم است قبل از پولیش کاری لیسه گیری نمایید.


توجه داشته باشید که پولیش کاری‌های جزیی را باید با دست انجام داد، اما پولیش کاری‌های بزرگ را با استفاده از دستگاه پولیش انجام داد. پس از پولیش کاری استفاده از واکس علاوه بر حفظ جلای بدنه اتومبیل باعث افزایش مقاومت آن در برابر آسیب‌های جدید خواهد گردید.


خدمات پولیش کاری صافکاری رضایی


صافکاری رضایی با بهره گیری از یک تیم مجرب و قوی انواع خدمات صافکاری pdr و گلس کوتینگ را که شامل پولیش کاری، سرامیک خودرو، واکس خودرو، صافکاری بی رنگ، تگرگ کشی و ... می‌شود برای همشهریان عزیز تهرانی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ارائه می‌دهد. برای آگاهی از تعرفه خدمات صافکاری بدون رنگ با pdr و دریافت مشاوره با مجموعه صافکاری رضایی تماس حاصل فرمایید.